Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zenfone 5, проблем с живота на батерията
#1

Проблемът е следния:
Батерията се изтощава страшно бързо, дори и на стенд бай. Зареждам я вечерта и вадя от зарядното, телефона стои с изключени wi fi, data connection, location services, всички приложения са хибернейтнати с Greenify, на сутринта батерията е паднала с около 40%...
Когато започна да го прави за първи път, направих фактори ресет, записах си всичко отново и беше ОК за около седмица. Но преди няколко дни започна пак без видима причина за това.
Изтрих повечето от "заводските" приложения, но ефект няма никакъв.
Телефона е с китайски РОМ и андроид 4.4.2, 16гб памет и 2гб рам.
Дали един Лолипоп би ми решил проблема или да търся на друго място?


Поздрави!
Цитирай
Аксесоари
#2

Виж в Power consumption table кои приложения точат най-много батерията, кои "будят" телефона, кои го държат "буден".

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#3

Всичко изглежда нормално, с изключение на тези двете:
surfaceflinger 57.3%
system_server 41.2%
Намират се в Android System от consumption table-а.
Цитирай
#4

При мен е така


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#5

Така, след известно ровене насам-натам днес, попаднах на това: http://www.howtorootmy.com/solve-battery...zenfone-5/
Направих всичко по описаните стъпки и за няколко часа, батерията е паднала с 8%, което определено е голям напредък. Честно казано, ми се стори малко странно първоначално, но явно работи, дано да е за постоянно и да не се налага да го правя често.
Цитирай
#6

Това прилича на баене :-)
Нос от татарин да държа ли?
Цитирай
#7

След "баенето" всичко беше ОК за няколко дни. Снощи пак умря батерията, от 50% вечерта, сутринта беше на 1%. Телефона само беше стоял със спрени уайърлес и дата конекшън.
Ето скрийншоти от power consumption table-a:
               

Тоя system_server ми е много криминален, нормално ли е толкова проценти да използва?
Също и вайбъра не съм го ползвал изобщо. 
Не знам друго нередно дали има...

Поздрави!
Цитирай
#8

Това е при мен сега в 16.07ч. Свален е от зарядното в 6.30 сутринта и е с включени wifi, мобилен интернет, синхронизации, Вайбър, Скайп, ползван е активно с фейсбук, браузване през Опера...

Пишеш, че ром-а ти е китайски, а гледам в таблиците, че има Google Play, Google services framework... Допълнително ли са слагани гугълските приложения и как точно, защото е възможно в това да е проблема. Поразрови тук-там и си сложи един ww фърмуеър. В руския форум 4pda има писано по въпроса.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#9

Китайците са ги слагали гугълските приложения, допълнително.
Firmware-a си е WW, но е някаква измислена версия: 2.99.40.6. Може да го сменя наистина, да видим какво ще стане.
Цитирай
#10

От 4pda:
"качаете последнюю полную версию прошивки, переименовываете архив например в UL-ASUS_T00F-WW-2.99.41.20-user.zip закидываете во внутреннюю память, выдергиваете кабель, обновляетесь. если не видит - перезагружаете телефон, должен увидеть. при этом сменится регион и удалятся китайские приложения, все ваше останется."

Сваляте последната пълна версия на фърмуеъра, преименовате на...както е посочено, слагате във вътрешната памет, изключвате кабела и обновявате...

Не съм го правил, само го споделям.
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry37589328

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#11

Смених измисления firmware, което се оказа доста по-сложно, от колкото си мислех. Китайския firmware е версия 2.99..., а последния официален е 2.22... и реално телефона си мисли, че е с най-новата версия и изобщо не се и опитваше да зареди нищо под 2.99. За целта трябваше да се даунгрейдне и куп още неща, които ми отнеха около 2 часа. 
Тук всичко е описано: http://forum.xda-developers.com/android/...e-t3101416 

Надявам се проблема с батерията да изчезне или поне да намалее.
Цитирай
#12

(2015-07-26, 12:29:39)buktop3 написа:  Всичко изглежда нормално, с изключение на тези двете:
surfaceflinger 57.3%
system_server 41.2%
Намират се в Android System от consumption table-а.
Surfaceflinger е вирус, поразтърсете сеза повече инфо в гугал, защото и аз си нямам напредстава какъв е този вирус.

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай
#13

Не знам откъде си разбрал, че е вирус.
http://pierrchen.blogspot.jp/2014/02/wha...droid.html

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#14

Само да напиша, че след процедурите, всичко е ОК. Батерията си държи колкото трябва, повечето заводски приложения тип: за камерата и др. подобни, се ъпдейтнаха към последните версии. Проксимити сензора вече работи, както трябва и не пускам 14353245 неща с бузата си, докато водя разговор. Общо взето, стана един доста по-приятен за ползване телефон.
@karloson, благодарско, че ме насочи към firmware-a. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)