Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Счупен дисплей!
#1

Здравейте колеги! От Варна съм! Днес си изтървах Z3 и се спука дисплея! Тъча работи частично! Купувал съм го от Мтел преди половин година! Къде трябва да го занеса за ремонт? В Мтел или Sony?

SONY Z3 , NOKIA N8 , Balkanche
Цитирай
Аксесоари
#2

В Мтел
Цитирай
#3

Днес си получих телефона! Заплатих 344,40 лв. за смяна на спуканото стъкло! Поогледах го, уж всичко наред! Зарадвах се много! Даже минах и през молчето да ми лепнат едно протекторче на новото екранче,че да си го пазя! След известно ровичкане установявам, че копчето за камерата не работи! Натискам си го, а то дори не потъва и абсолютно нищо не се случва! Какво да правя в случая? Просто нямам думи!

SONY Z3 , NOKIA N8 , Balkanche
Цитирай
#4

Рекламация на извършеният ремонт и то веднага, още утре.
Цитирай
#5

Значи утре сутринта отивам да им го връщам! Ще се чака още 20 дена!

SONY Z3 , NOKIA N8 , Balkanche
Цитирай
#6

@SAS80, погледни в опциите на камерата, да не би да е изключена опцията за стартиране на камерата чрез натискане и задържане на бутона за камерата.
Камера / Супер автоматичен режим / Меню/ Бързо стартиране. Там има опция, която позволява опции при натискане и задържане на бутона за камерата.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#7

Не, самото копче не мърда изобщо! Все едно е излята пластмаса! Определено е дефектно!

SONY Z3 , NOKIA N8 , Balkanche
Цитирай
#8

Значи действително трябва да последваш експедитивно препоръката на колегата ivanov_km.
Дано да е проблем със самата сглобка на апарата, след смяна на дефектиралата част, което да бъде отстранено своевременно.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#9

И аз имам чувството, че не е сглобен както трябва! Но за съжаление каквото и да е отново се започва цялата одисея! А според мен би трябвало преди да излезе от сервиза да го пробват! А аз като си го вземах това беше единственото нещо което не пробвах още в магазина! То знае ли вече човек....!

Такаааа, преди 2 часа отидох и върнах телефона отново за сервиз! Сега остава да си чакам! Дано този път като ми го върнат всичко да е наред! Ще пиша какво се е случило! Благодаря на отзовалите се!


SONY Z3 , NOKIA N8 , Balkanche
Цитирай
#10

Надявам се. Да знаеш, че ако 3 пъти върнеш телефона за този дефект, имаш право на нов. Smile
Цитирай
#11

Такааааа! Телефончето отново е в моите ръце! Какво да ви кажа? Този път копчето работи, но отново има проблем с него! По принцип това копче е изпъкнало и има като двойно действие! При леко натискане фокусира и при допълнителен натиск снима! Е, при мен това с фокуса го няма! Все едно е счупено а и трябва да натиснеш по-силно, за да снима! Но поне сега снима! Честно казано вече не ми се занимава със сервизи,повече от месец бях без телефон! Ще го преглътна някак, но повече продукт на SONY няма да си купя никога! Не заради марката а заради сервиза им! Много ми е болно, но това е положението!

SONY Z3 , NOKIA N8 , Balkanche
Цитирай
#12

Колега не се отказай а отиди и им го върни! Вдигни им един хубав скандал но във всеки случай не оставяй телефона така!
Успех!
Цитирай
#13

Здравейте, днес изпуснах и моя телефон....... Напука се отпред, но touch-а не работи. Да кажем, ако поръчам LCD от али-то, който струва ~60 лева къде трябва да го дам за да го оправят? (В близост няма сони център) Или е по-добре да го дам директно на мтел, но мисля, че бая ще ме оръсят.
Цитирай
#14

ами питай ги за да имаш база за сравнение Smile така само се гадае Smile историята помни много такива случай в които клиент не иска да пита колко струва оригиналната част в оторизирания сервиз,защото ЩЯЛА да е скъпа и накрая се оказва че той е дал 50% повече за нещо което е менте Smile http://www.citytel.bg/lcd-display-sony-xperia-z3 тук го има също

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#15

като икономист го казвам сони мобайл няма как да не фалират. с това малоумно качество на изработката, тоя прекрасен телефон е яко опорочен.

лично на мен са ми заменили телефона веднаж и сега заради задния панел ще го заменят пак. Няма как да им излезе сметката и да се борят със Самсунг. Те на всеки продаден трябва да подаряват 2 резервни... то не е петна, пукнатини, разлепвания ....

иначе телефона е страхотен когато всичко е наред.
Цитирай
#16

(2015-08-30, 08:58:42)Ghostrider221 написа:  Здравейте, днес изпуснах и моя телефон....... Напука се отпред, но touch-а не работи. Да кажем, ако поръчам LCD от али-то, който струва ~60 лева къде трябва да го дам за да го оправят? (В близост няма сони център) Или е по-добре да го дам директно на мтел, но мисля, че бая ще ме оръсят.

Колега от кой град си ? Ако си от София, има един сервиз, който се оправя с Z3 без проблем относно херметизацията. (Освен Булграм) Ако те интересува пиши на лично.

Sony Xperia Z5>>Sony Xperia Z3 >> Sony Xperia Z >> Sony Ericsson Arc S >> Sony Ericsson Vivaz Pro >> Sony Ericsson G900 >> Sony Ericsson T650 >> Sony Ericsson K510 >> Sony Ericsson T630 >> Ericsson A1018s >> Ericsson GA 628
iGO Primo v.2.0.1 (Explay Surfer) 9.6.7.281004 1920x1080 Xperia Z и Igo 2.4 1280x720 M4AQUA Z3 COMPACT Ext.SDCARD
Цитирай
#17

Здравейте, вчера z3-ката падна и се счупи стъклото. Питах в един сервиз и те ми казаха 250 лв. С година гаранция. Дисплея си свети нормално но горната част не работи, само долната част функционира. Бихте ли ми препоръчали сервиз или пък човек който ще си свърши работата съвестно. Благодаря в аванс!
Цитирай
#18

В сервиза на сони потърси в нета има почти навсякаде.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#19

(2015-12-31, 19:34:49)liverpoolchety__ написа:  Здравейте, вчера z3-ката падна и се счупи стъклото. Питах в един сервиз и те ми казаха 250 лв. С година гаранция. Дисплея си свети нормално но горната част не работи, само долната част функционира. Бихте ли ми препоръчали сервиз или пък човек който ще си свърши работата съвестно. Благодаря в аванс!

толкова ще ти вземат и в сервиза на сони,по добре го носи там

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#20

А сервизи на сони в България къде има ? Гледах в интернет, но са някакви предатавителства.
Цитирай
#21

Тази тема е с информацията за официалните сервизи:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72938

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#22

Благодаря, извинявам се че не се поразрових повече. Днес се обадих на един от сервизите и ми казаха, че ще е над 350 лв ремонта. Може ли да ми препоръчате някакъв по-евтин вариант ? Не бих искал да се опитвам да го поправям сам, понеже не съм сигурен дали ще се справя. Ако беше нормална сглобка (с болчета) бих го поправил.
Цитирай
#23

(2016-01-05, 21:20:02)liverpoolchety__ написа:  Благодаря, извинявам се че не се поразрових повече. Днес се обадих на един от сервизите и ми казаха, че ще е над 350 лв ремонта. Може ли да ми препоръчате някакъв по-евтин вариант ? Не бих искал да се опитвам да го поправям сам, понеже не съм сигурен дали ще се справя. Ако беше нормална сглобка (с болчета) бих го поправил.

http://shopping.bg/LCD-Displei-za-SONY-X...kriin-Bial
http://gsmservice24.com/remont-sony-xperia-z3-d6603/
http://mobilenbutic.com/дисплей-тъч-скри...6653-черен

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#24

Здравейте, какво мислите за сервиза на Стантек и този сервиз www.gsm-service.bg ? Имате ли някакви наблюдения откъм работа и прочее ? В стантек ми искат 200 лв. С месец гаранция, а в другия 250 лв. С 1 година гаранция ( по документ ).
Цитирай
#25

Тук е 150 лв или 160 беше . Дисплей с тъч и рамка. Пробвано е вече на Z3 и е ок. гр. София,

Sony Xperia Z5>>Sony Xperia Z3 >> Sony Xperia Z >> Sony Ericsson Arc S >> Sony Ericsson Vivaz Pro >> Sony Ericsson G900 >> Sony Ericsson T650 >> Sony Ericsson K510 >> Sony Ericsson T630 >> Ericsson A1018s >> Ericsson GA 628
iGO Primo v.2.0.1 (Explay Surfer) 9.6.7.281004 1920x1080 Xperia Z и Igo 2.4 1280x720 M4AQUA Z3 COMPACT Ext.SDCARD
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)