Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с мобилен интернет
#1

Здравейте. Имам два проблема които ме дразнят и не знам какво да правя.
При ползване на мобилен нет в един даден момент просто спират да се зареждат страниците. Изчаквам известно време и ако не се оправи се налага  да спра данните и проблема се оправя след повторното пускане. В последствие може половин час да речем да не се прояви докато изведнъж пак увисва. Не е от мрежата защото пробвам другия телефон няма проблем в момента когато LG-то е зациклил. Хард ресет не е решение тъй като съм сменял различни ромове и сток и къстъм все тая. Възможно ли е да е хардуерен проблема. За сервиз едва ли има смисъл засега тъй като проблема не е постоянен и най-много да го флашнат наново нещо което мога и сам.
Втория проблем е при входящо повикване има едно забавяне от около 2сек преди да ме чуят от другата страна. Казвам ало отсреща също ми казват ало. Аз чувам, но мен не. Повтарям ало като папагал. Това ми се струва, че се появи с 5.0. Преди не помня да съм имал проблем с 4.4.2. Някой ако може да даде съвет ще съм благодарен.

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай
Аксесоари
#2

По вторият твой въпрос смятам, че това не е проблем и аз съм така. Въпрос на свикване е, аз когато отговарям на вх. повикване чрез зелената слушалка на дисплея го правя много бързо и винаги първото мое ало не се чува от отсрещната страна. За това почти не използвам тази опция, а съм активирал автоматичното обаждане при поставяне телефона на ухото. При последната версия ма софтуера забелязах, че от ЛГ са наакали малко тази екстра, защото на 20 обаждания един път нещо не сработва екстрата и се налага да свалям телефона от ухото и наново да го поставям там. По някога дори и това не помага и тогава вдигам ръчно. При предишната версия на софтуера не съм имал нито един такъв случай (след ъбдейта съм направил хард резет).
Цитирай
#3

(2015-03-08, 21:00:20)ivanov_km написа:  По вторият твой въпрос смятам, че това не е проблем и аз съм така. Въпрос на свикване е, аз когато отговарям на вх. повикване чрез зелената слушалка на дисплея го правя много бързо и винаги първото мое ало не се чува от отсрещната страна. За това почти не използвам тази опция, а съм активирал автоматичното обаждане при поставяне телефона на ухото. При последната версия ма софтуера забелязах, че от ЛГ са наакали малко тази екстра, защото на 20 обаждания един път нещо не сработва екстрата и се налага да свалям телефона от ухото и наново да го поставям там. По някога дори и това не помага и тогава вдигам ръчно. При предишната версия на софтуера не съм имал нито един такъв случай (след ъбдейта съм направил хард резет).

И аз ползвам опцията с доближаване до ухото и не смятам, че е нормално такова забавяне. Още повече, че не винаги се проявява проблема. Сега четох в форума на моторола и там имаше някой с подобен проблем. Иначе и при мен понякога не сработва отговора с доближаване до ухото понякога.

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай
#4

Здравейте, проблемът с интернета се проявява при мен от време на време. За сега решението което ползвамне да минавам в самолетен режим и да го изключвам веднага. Не съм го носил на сервиз, макар че е дразнещо.

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай
#5

При всеки един мой андроид телефон съм го имал това забавяне при отварянето на линията. Смятам, че това е нормално все пак се изисква малко време за отваряне на линията и ако след като се плъзне зелената слушала и в рамките до секунда се постави на ухото и се каже "ало" то това "ало" не се чува от отсрещната страна. Някъде и в др. тема се дискутираше това забавяне и мненията бяха, че е съвсем нормално. Просто не е необходимо толкова бързо след вдигането да отговаряме.
Цитирай
#6

Аз нямам такова забавяне, последно го имах на LG Optimus One с андроид 2.3 и Optimus Black пак с 2.3. И при двата го нямаше проблема при 2.2, при Optimus Black го оправиха с ъпдейта до 4.0. От тогава (2012 г.) съм нямал такова забавяне. Автоматичния отговор съм го пробвал 2-3 пъти и не ми е правил проблем, но все забравям, че я имам тази екстра и си вдигам със слушалката. Да ви питам, тези които имате забавяне, случайно да сте инсталирали програма за запис на разговорите, с рутнат 5.0 ли сте или с официален ъпдейт, след ъпдейта до 5.0 направихте ли ресет?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#7

(2015-03-09, 00:06:00)vargala81 написа:  Аз нямам такова забавяне, последно го имах на LG Optimus One с андроид 2.3 и Optimus Black пак с 2.3. И при двата го нямаше проблема при 2.2, при Optimus Black го оправиха с ъпдейта до 4.0. От тогава (2012 г.) съм нямал такова забавяне. Автоматичния отговор съм го пробвал 2-3 пъти и не ми е правил проблем, но все забравям, че я имам тази екстра и си вдигам със слушалката. Да ви питам, тези които имате забавяне, случайно да сте инсталирали програма за запис на разговорите, с рутнат 5.0 ли сте или с официален ъпдейт, след ъпдейта до 5.0 направихте ли ресет?

Аз съм с рутната петица 20H. Доскоро бях с къстъм ром базиран пак на 20H. Махнах го точно поради съмнения, че това забавяне идва от рома. Но със стоковия рутнат същата работа. Програма за запис нямам. Почти съм сигурен, че с 4.4.2 нямах подобен проблем тъй като аз обръщам внимание на детайлите и щях да забележа този дразнещ проблем.
Като остане време ще сложа други версии на петицата и ще тествам и ако се наложи се връщам на 4.4.2

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай
#8

Относто трафика на нета, при мен го има и при връзка с рутер. Сякаш трафика спира за 5 секунди и после сам си се оправя.
По другия въпрос и при мен има малко забавяне,но то е 1-2 сек след като слайдна. Имах самсунг преди това и нексус, там го нямаше това нещо. Аз съм със сток 5.0 не е рутнат още. Може и от софта да го има това забавяне. Странно е,че понякога го няма-още щом слайдна и кажа "ало" ме чуват,но понякога и мен не ме чуват на първото ало (особенно ако го направя много бързо).


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#9

И аз съм със сток 5.0 20h. Пак ще се повторя не говоря за забавяне в рамките на секунди, а до 1 секунда след слайдването. Просто аз го правя по някога толкова бързо, че падам под 1 секунда и е нормално от там да не ме чуят с първото ало. Това е въпрос на индивидуално боравене с телефона, а не е проблем. Телефончето си има чудесна екстра за автоматичното отваряне на линията и се е използвам нея. За интерната и аз съм забелязвал понякога спиране на данните но винаги съм си мислел, че това е от оператора, а не проблем на телефона.
Цитирай
#10

1. И при мен се е случвало нета да изчезне...ей така както си човъркам нещо и в следващия момент го няма. В началото си помислих че може да е от браузъра, защото на 5.0 ползвам стоковия (по удобен ми е). Оказа се обаче че и при Хрома ми прави такива мизерии...разбира се много по рядко от колкото споменава Роско( да речем веднъж в седмицата) В цялата тази ситуация отчитам много фактори като причина...района в който се намирам, обхват на 3G и т.н. Обаче за честотата с която се проявява този проблем при Роско, вече може да се помисли и за някакъв хардуерен проблем.
2. И при мен има такова забавяне, и причината най вероятно е в близалката, защото при "ТИК ТАК" го нямаше...убеден съм.

xiaomi 13
Цитирай
#11

Не е по темата, но може ли да ми кажете от къде се включва този автоматичен отговор, аз намирам автоматичен отговор, но там има да избирам след колко секунди да отвори автоматично при хендсфри, това с доближаване до ухото не го намирам. С андрид 5.0 стоков съм.
Благодаря.

Samsung Glaxy S 9+ Duos, Midnight Black, 64 GB/64 GB SD Card, sim-Vivacom
Цитирай
#12

Настройки ->> Общи ->> Интелигентни функции ->> Жестове ->> Отговорете на входящо повикване.

edit: Следващата функция за затихващ тон на званене при вдигане от равна повърхност, също е полезна.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#13

Колеги оправих си проблема с мобилния интернет. Досега не бях правил настройки за интернет тъй като не се налагаше...просто тръгваше сам. Прочетох в един форум обаче, че се правят промени на някой неща в точката за достъп. Създадох нова точка за достъп с препоръчителните настройки и от вчера досега нито ведъж не е забил. Освен това досега приложението на булсатком ми зареждаше каналите само през WIFI, а сега с работи и с мобилен нет.
На теленор съм, но имаше и за другите два оператора съвет за настройките.

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай
#14

Добре би било да дадеш линк към тия настройки, може и на другите да свършат работа. Знам, че се триеше прокси и порт, но тъй като не може да се трие се добавя нов APN без тях.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#15

(2015-03-10, 20:13:08)vargala81 написа:  Добре би било да дадеш линк към тия настройки, може и на другите да свършат работа. Знам, че се триеше прокси и порт, но тъй като не може да се трие се добавя нов APN без тях.
 Tеленор : APN - telenor, прокси порт и парола се трият, потребител - telenor,  другите не се пипат.
 Виваком : APN -  internet.vivacom.bg,  потребител и парола - vivacom, прокси и порт се трият.
 М-тел : APN - inet-gprs.mtel.bg, без потребител и парола, прокси и порт се трият.
За теленор със сигурност настройките които изпраща оператора са с прокси порт и парола и това доколкото схванах по някакъв начин орязва нета.
За виваком мисля, че няма нужда от корекции защото проверих и съвпадат с посочените по-горе.
За м-тел не знам как стоят нещата.

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай
#16

Наистина сякаш интернета стана по бърз и не лагва както преди +1
Цитирай
#17

(2015-03-10, 20:38:19)rosko73 написа:  
(2015-03-10, 20:13:08)vargala81 написа:  Добре би било да дадеш линк към тия настройки, може и на другите да свършат работа. Знам, че се триеше прокси и порт, но тъй като не може да се трие се добавя нов APN без тях.
 Tеленор : APN - telenor, прокси порт и парола се трият, потребител - telenor,  другите не се пипат.
 Виваком : APN -  internet.vivacom.bg,  потребител и парола - vivacom, прокси и порт се трият.
 М-тел : APN - inet-gprs.mtel.bg, без потребител и парола, прокси и порт се трият.
За теленор със сигурност настройките които изпраща оператора са с прокси порт и парола и това доколкото схванах по някакъв начин орязва нета.
За виваком мисля, че няма нужда от корекции защото проверих и съвпадат с посочените по-горе.
За м-тел не знам как стоят нещата.

Аз съм на Виваком и при мен тия настройки са си по подразбиране

xiaomi 13
Цитирай
#18

Много благодаря, имах абсолютно същия проблем. С прекъсването на нета от няколко дни и с гледането на булсатком през мобилното приложение. На Теленор съм и сега с новите настройки всичко е наред.
Цитирай
#19

(2015-03-10, 20:38:19)rosko73 написа:  
(2015-03-10, 20:13:08)vargala81 написа:  Добре би било да дадеш линк към тия настройки, може и на другите да свършат работа. Знам, че се триеше прокси и порт, но тъй като не може да се трие се добавя нов APN без тях.
 Tеленор : APN - telenor, прокси порт и парола се трият, потребител - telenor,  другите не се пипат.
 Виваком : APN -  internet.vivacom.bg,  потребител и парола - vivacom, прокси и порт се трият.
 М-тел : APN - inet-gprs.mtel.bg, без потребител и парола, прокси и порт се трият.
За теленор със сигурност настройките които изпраща оператора са с прокси порт и парола и това доколкото схванах по някакъв начин орязва нета.
За виваком мисля, че няма нужда от корекции защото проверих и съвпадат с посочените по-горе.
За м-тел не знам как стоят нещата.
Много благодаря, и при мен тръгна апликацията на Булсатком. А дали тези настройки могат да ми докарат санкции от Мтел?
Цитирай
#20

(2015-03-24, 21:34:46)galena2000 написа:  
(2015-03-10, 20:38:19)rosko73 написа:  
(2015-03-10, 20:13:08)vargala81 написа:  Добре би било да дадеш линк към тия настройки, може и на другите да свършат работа. Знам, че се триеше прокси и порт, но тъй като не може да се трие се добавя нов APN без тях.
 Tеленор : APN - telenor, прокси порт и парола се трият, потребител - telenor,  другите не се пипат.
 Виваком : APN -  internet.vivacom.bg,  потребител и парола - vivacom, прокси и порт се трият.
 М-тел : APN - inet-gprs.mtel.bg, без потребител и парола, прокси и порт се трият.
За теленор със сигурност настройките които изпраща оператора са с прокси порт и парола и това доколкото схванах по някакъв начин орязва нета.
За виваком мисля, че няма нужда от корекции защото проверих и съвпадат с посочените по-горе.
За м-тел не знам как стоят нещата.
Много благодаря, и при мен тръгна апликацията на Булсатком. А дали тези настройки могат да ми докарат санкции от Мтел?
 Не. Няма да имаш проблем. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#21

(2015-03-10, 20:38:19)rosko73 написа:  
(2015-03-10, 20:13:08)vargala81 написа:  Добре би било да дадеш линк към тия настройки, може и на другите да свършат работа. Знам, че се триеше прокси и порт, но тъй като не може да се трие се добавя нов APN без тях.
 Tеленор : APN - telenor, прокси порт и парола се трият, потребител - telenor,  другите не се пипат.
 Виваком : APN -  internet.vivacom.bg,  потребител и парола - vivacom, прокси и порт се трият.
 М-тел : APN - inet-gprs.mtel.bg, без потребител и парола, прокси и порт се трият.
За теленор със сигурност настройките които изпраща оператора са с прокси порт и парола и това доколкото схванах по някакъв начин орязва нета.
За виваком мисля, че няма нужда от корекции защото проверих и съвпадат с посочените по-горе.
За м-тел не знам как стоят нещата.
Цитирай
#22

Обаче булсатком апликацията тръгва с мобилния интернет на Мтел, но след 10 сек. картината забива, остава само звукът. Ако направя преносима точка на достъп от телефона и сдвоя с него андроид таблета, апликацията тръгва без забиване. Някой би ли предположил решение?
Цитирай
#23

Странното е, че дори и с новите настройки, мобилния нет пак прекъсва в даден момент... На теленор съм.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#24

Провери дали са маркирани новите настройки, че при един рестарт при мен се беше върнало на старите.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#25

Маркирани са.
Направих му рестарт и ще видя какво е положението, понеже не съм правил рестарти след смяната на настройките.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)