Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Лаг в стоковия лаунчер
#1
Sad 

Здравейте, от скоро имам телефона, но виждам, че има лаг в стоковия лаунчер и това много ме дразни. Пробвах опцийте от скритото меню, но няма разлика. Кажете как да махна този лаг ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Свали си Nova launcher!
Ако не ти е рутнат и си със стоков Lollipop 5.0 е нормално да имаш лек лаг!
Друг вариант е Руут и слагаш ромчето на Vargala81 Wink  https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=74182

         Samsung i9000 Galaxy S------Asus Memo Pad HD 7-------LG G3 16GB TITAN Marshmallow 6.0 [stock 30n+Xceed kernel]
Цитирай
#3

Аз сега съм със Nova Launcher, но искам да съм със стоковия, но този лаг просто ме спира.. Незнам как да го махна, кажете какво да правя ?
Цитирай
#4

Влез в настройки на начален екран -> ефект на екрана и опитай с всичките.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#5

Значи момента в който натисна бутона да вляза в менюто ефекта лагва Neutral
Цитирай
#6

Може да пробваш това >> https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1018845


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#7

И това съм пробвал, но неискам да си махам анимациите..
Цитирай
#8

Няма как да се оправи, трябва намесата на LG. За съжаление и мен по някога ме дразни, казвам по някога защото при мен не е постоянно.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#9

Някъде бях чел, че този лаг идва от Сток клавиатурата на LG, която всеки хвали, а е едно нищо!
Сложи си SwiftKey, забрани стоковата и пробвай пак. Покарай го малко с нея

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#10

Това ще го пробвам и ще пиша за резултата.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#11

Има известно подобрение след като премахнах стоковата клавиатура. Но според мен проблема е в самия лолипоп. Имах мото г с 5.0 и при ъпдейта към 5.1 работата му се промени доста.

Nexus S > Moto G > LG G3 > Iphone 6S > Huawei p10 + Sennheiser Momentum 2.0
Цитирай
#12

Не мисля, че смяната на стоковата клавиатура с друга, би решил проблема с лага при отваряне на app drawer-a. Самата клавиатура понякога отваря по-бавно (факт), но не съм забелязал да има отношение към лага в лънчъра.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#13

Махни си Music widget-а ако имаш при мен това оправи лага в главното меню понеже на този widget има постоянна аниамция която доста товари.. явно
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)