Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#26

(2015-08-21, 10:44:03)pecolt написа:  Здравейте, от 2 дни имам Z3plus от техномаркет . Първите впечатления са отлични. Преди него имах Z2 и мога да кажа, че има разлика. Много по бързо инсталира приложения. По бързо работи Wi-fi-то. Снимките са една идея по рязки и по контрастни. Относно греенето мога да кажа, че за този 8 ядрен процесор в този тънък корпус е нормално да грее но според мен не е повече от предишните Z модели. За сега отзивите ми за новият модел са отлични. След седмица две работа ще мога да преценя още по - добре.

Здравей, колега! 
Как е дисплеят в сравнение със Z2?
Как се представя батерията, колко минути можеш да записваш 4к, преди да се изключи камерата? 
Как е звукът от говорителите? Мокрил ли си го? Ако да, след това има ли проблем със звука от говорителите и микрофоните при разговор? В смисъл, дали пръщят и да се чуват слабо, и дали човека отсреща те чува слабо и неразбираемо? 
И като цяло, какво е усещането, спрямо 2ката? 
Питам те, защото и аз съм с 2ка от година и 3 месеца и сега ме заинтригува 5цата Премиум. 
А като знам, че пролетта ще пуснат 6цата и вече 5 няма да е актуален... 
Абе, като цяло съм си доволен от 2ката. 
Ще видя по-нататък.
Цитирай
Аксесоари
#27

Едва ли напролет ще пуснат 6. По принцип Sony казаха, че ще се придържат към едногодишен цикъл на флагманите. Най-много да изкарат някой 5+ напролет.
Цитирай
#28

Ами по принцип засега ме грабна Премиумът, но ще е бая лев...
И като го взема, и след няколко месеца ще изкарат по-"напомпан". Ще видим, като му дойде времето.
Цитирай
#29

Здравейте,
Много се изписа за съответното прегряване на Xperia Z3+. След като открих този форум, разбирам, (от ползватели на флагмана) че то не било чак такъв проблем (тоест не прегрявал няколко секунди след включването му). Въпреки това, вече се бях отказал да си купувам Z3+ именно поради злополучният чипсет Snapdragon 810, от който пострадали и други марки телефони от водещи марки. Някъде се писа, че японската компания е предоставила на потребителите си ъпдейт, който намалявал температурата в корпуса. Очаквам някой да пише дали е така. Вярно, че и лаптопите ни прегряват (както някой по-горе писа), но моят лаптоп не е нов модел и е на повече от две години и затова не ми прави впечатление, но ако си закупя нов - със сигурност ще отчета загряването като съществен недостатък. Колебанието ми е дали да си взема Z3+ или Z3. Все пак последният не ползва Snapdragon 810, ала от друга - и той имал сходен проблем. Така че... Въпросът ми е кой става по-топъл, кой по да предпочета? Не искам да държа в ръката си мини печка, макар през зимата това да си е истински плюс. И последно: никой нищо не казва за качеството на музиката, която възпроизвеждат двата флагмана. Би трябвало откъм саунд да "блестят". Греша ли?
Цитирай
#30

Не ги слушай с това прегряване, на S II имам повече загряване от Z3, което е доста повече, направо фрапантно. Почти прегряване нямам, ползвам го в интернет предимно. Става топъл и да подчертая топъл, защото като го ползвам е с нормална температура,  само като го човъркам с пуснато зарядно. 
Ти виждаш сам характеристиките. Ако искаш хубаво селфи си вземи z3 plus, z3 не прави такова. За сметка на това има по-голяма батерия и по-малко на брой процесори за да пести все пак батерия, но пък са достатъчно мощни, ако ти потрябват. Не съм имал лагове. На Antutu със стоков неруутнат lollipop резултатът ми е 49,500. Аз съм доволен, не знам какво повече да искам. Все пак съм студент и от моя джоб отидоха парите и затова си взех z3, а не плюса. Мисля, че само в предната камера и допълнителните процесори е разликата, както и батерията към минус. Ако аз сега си купувах телефон бих изчакал да спадне цената на Z5 или Z5 premium ( по скоро на премиума)
От към саунд съм малко недоволен, със сигурност от софтуера. Като слушам музика през плеъра е супер якото. Като си наглася мелодия за звънене (например същото парче, което съм слушал) направо си бози. Пак зависи от песента и от качеството,  но е тихо. Направено все едно като защита за да не ми се надънят колоните. Някъде четох, че преди лолипопа не е било така, така че силно се надявам при маршмелоу да е оправено или е нарочно така. В противен случай мисля да го руутна и да му оправя звука
Цитирай
#31

(2015-12-24, 12:30:45)galaxyhopper написа:  Не ги слушай с това прегряване, на S II имам повече загряване от Z3, което е доста повече, направо фрапантно. Почти прегряване нямам, ползвам го в интернет предимно. Става топъл и да подчертая топъл, защото като го ползвам е с нормална температура,  само като го човъркам с пуснато зарядно. 
Ти виждаш сам характеристиките. Ако искаш хубаво селфи си вземи z3 plus, z3 не прави такова. За сметка на това има по-голяма батерия и по-малко на брой процесори за да пести все пак батерия, но пък са достатъчно мощни, ако ти потрябват. Не съм имал лагове. На Antutu със стоков неруутнат lollipop резултатът ми е 49,500. Аз съм доволен, не знам какво повече да искам. Все пак съм студент и от моя джоб отидоха парите и затова си взех z3, а не плюса. Мисля, че само в предната камера и допълнителните процесори е разликата, както и батерията към минус. Ако аз сега си купувах телефон бих изчакал да спадне цената на Z5 или Z5 premium ( по скоро на премиума)

Благодаря за предложената информация и съвет!
Не, не искам телефон за селфита, макар фронтовата камера определено да има значение за мен. Вече знам какво е качеството й, така че няма да задавам излишни въпроси - има достатъчно примерни снимки, които сами по себе си говорят достатъчно.
Z5 ( Compact  или Premium) наистина впечатляват, но цената на Premium е много над тази, която бих могъл да си позволя и ще се наложи бая да почакам, докато я свалят. Относно Compact  - всичко е окей, но вече съм решил да ползвам телефон с по-голям дисплей. Другата причина е предпочитания от мен меден цвят на Z3 (Z3+), който не се предлага за 5-цата.
Някой ще пише ли какво е качеството на звука (по-скоро възпроизвеждан на слушалки, а не от високоговорителите)?
Цитирай
#32

На слушалки? Хаха че екстра е. То не зависи ли предимно от слушалките? А ти не се беше пояснил..
На самсунга нямах оригинални, взех слушалки на Сони. Едната изгоря след 2 -3 години. Много ме беше яд, понеже се думтяха яко. Не след дълго (година) си купих Сонито и отново съм щастлив. Повече от перфектнон се чува (казвам го, защото слушам делнично по 1 час докато вървя) Екстра е, сигурно е най-доброто на пазара, но пак си зависи от слушалките. На Сонито са изключително хубави (оригиналните), не бих ги заменил.. 
А на самсунга...  Каквото и да вземех на самсунг въобще не ми допадаха.
Да поясня, че говоря само за тапи слушалки
Какъвто и цвят да вземеш, няма да е голямо значение според мен, зависи естествено какво ти би предпочел. Аз съм с белия, понеже исках да имам такъв, докато имах само с черен цвят телефон (галаксито)
Цитирай
#33

(2015-12-24, 13:44:16)galaxyhopper написа:  На слушалки? Хаха че екстра е. То не зависи ли предимно от слушалките? А ти не се беше пояснил..
На самсунга нямах оригинални, взех слушалки на Сони. Едната изгоря след 2 -3 години. Много ме беше яд, понеже се думтяха яко. Не след дълго (година) си купих Сонито и отново съм щастлив. Повече от перфектнон се чува (казвам го, защото слушам делнично по 1 час докато вървя) Екстра е, сигурно е най-доброто на пазара, но пак си зависи от слушалките. На Сонито са изключително хубави (оригиналните), не бих ги заменил.. 
А на самсунга...  Каквото и да вземех на самсунг въобще не ми допадаха.
Да поясня, че говоря само за тапи слушалки
Какъвто и цвят да вземеш, няма да е голямо значение според мен, зависи естествено какво ти би предпочел. Аз съм с белия, понеже исках да имам такъв, докато имах само с черен цвят телефон (галаксито)

Попитах, защото японските производители изрично съобщават, че между достиженията на Xperia, е постигнатото изключително звучене. Например с помощта на технологията Hi-Res, която представлявала своего рода еволюция в цифровия звук. 
Иначе ползвам телефона за музика през слушалки - например при бягане. От година имам ето този модел - http://www.sony.bg/electronics/lenta-za-...dr-as700bt. Просто защото съм фен на лентата за врат и държа на удобството, освен, разбира се, на чистия и плътен звук. Чудя се защо изведнъж производителите спряха да произвеждат такъв тип слушалки, ала тук влизаме в съвсем други води...  Visslar
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)