Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Фейсбук и хром огромен трафик
#1

Здравейте на всички, имам странен проблем и моля за помощ.Намирам се в Словакия и ролзвам предплатен интернет но ако обикновенно ползвам по 400мб месечно този месец за 2дни прескочих лимита си от 1гб,което ме накара да промеря какво консумира толкова трафик.Бях очуден когато видях че фб ми е използвал над 600мб за няколко часа,същата е и ситоацията с хром.Забраних background данните през мобилната мрежа на тези приложения,защото според андроид те са генерирали този трафик,но след няколко дни отново проблема се повтори.Вече незнам какво може да се направи освен преинсналация ва фирмуеъра.Забраних и бекъпа както и синхронизацията.
Моля ви помагайте телефона е Acer Liquid z500

Samsung Galaxy J5 
Цитирай
Аксесоари
#2

Хрома е тежък браузър и дърпа доста нет ползвай опера мини и трафика ще ти е почти наполовина и влизай в фейса през браузъра,ако имаш месинджър той също дърпа нет и батерия.Влез в маркета и забрани всякакви ъпдейти на приложенията ъпдейтвай си ги ръчно успех...

HTC Desire X / 4.1
DIVA 8 IPS / 5.1
Redmi Note 7 / 10 / 4/64
Цитирай
#3

Забранил съм ъпдейтите през мобилна мрежа още в самото начало.Интересното е че гледайки графиката за потреблението както върви средно по около 12-13мб на ден изведнъж прави пик и за около час източвайки всички мегабайти

Samsung Galaxy J5 
Цитирай
#4

В Словакия, словашки оператор или роуминг?

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#5

Старенен проблем ходи при оператора си те ще ти обяснат най-добре.
Цитирай
#6

Смених оператора сега остава да видим дали ще се повтори проблема. Благодаря на включилите се. Ако някой все пак има какво още да добави нека се включи

Samsung Galaxy J5 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)