Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с KNOX приложението
#1

Здравейте! При стартиране на приложението KNOX ми изписва, че създаване на режим KNOX е невъзможно, след което приложението се затваря и така всеки път, когато пробвам да го стартирам. Идеи защо се получава така и как да го разреша? Благодаря предварително.

LG G Pro Lite Dual d686 Smile Smile Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Защото някой преди това е root-вал с kernel (примерно CF Root) и вече си с прецакан KNOX. Като влезеш в download режим трябва да ти пише 0x1.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Телефонът не е руутван. Купен е първа употреба и само аз съм го ползвал. А и преди съм опитвал да пусна приложението и е тръгвало нормално. Скоро го върнах до фабрични настройки, но не вярвам да е от това.

LG G Pro Lite Dual d686 Smile Smile Smile
Цитирай
#4

Това приложение KNOX само бели ще си навлечеш с него Smile По добре не го стартирай. Поне така съм чувал.

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай
#5

Никакви бели няма да си навлече. Просто ще има телефон в телефона така да се каже.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#6

Да питам аз инсталирах тоя кнокс даже го имах вграден в телефона. Пускам го и при опит да добавя програми в него които да копира ми казва Грешен сертификат и до там нищо не иска да прави. Някаква идея как да го поправя ? Не е роотван телефона.
Цитирай
#7

(2016-05-12, 07:48:48)SmasHinG написа:  Да питам аз инсталирах тоя кнокс даже го имах вграден в телефона. Пускам го и при опит да добавя програми в него които да копира ми казва Грешен сертификат и до там нищо не иска да прави. Някаква идея как да го поправя ? Не е роотван телефона.

Не е нужно да е бил root-ван. KNOX-а се "засяга" дори, ако си бил с Lollipop/KitKat и се опитвал да се "върнеш" на Jelly Bean (4.2.2).
Влез в download режим и погледни, ако ти пише, че 0x1 - вече никога няма да можеш да ползваш KNOX на този телефон.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#8

(2016-05-12, 09:20:06)centur написа:  Не е нужно да е бил root-ван. KNOX-а се "засяга" дори, ако си бил с Lollipop/KitKat и се опитвал да се "върнеш" на Jelly Bean (4.2.2).
Влез в download режим и погледни, ако ти пише, че 0x1 - вече никога няма да можеш да ползваш KNOX на този телефон.

Никога не съм бил с  Lollipop/KitKat  и не съм опитвал нито да връщам нещо нито нищо. Телефона е фабрично с последната версия Андроид 6.0.1 Marshmallow но кнокса не работи не знайно защо. В тоя доунлоад режим как да влезна точно къде се намира ?
Цитирай
#9

(2016-05-12, 09:56:18)SmasHinG написа:  В тоя доунлоад режим как да влезна точно къде се намира ?

1. Изключваш телефона и изчакваш да извибрира.
2. Натискаш и задържаш бутона за намаляване на звука (Vol-) и след това натискаш Power бутона (за включване/изключване), а когато екрана светне пускаш Power бутона, докато в същото време държиш Vol-.
Ще ти изпише едни работи на екрана - трябва да натиснеш бутона за усилване на звука (Vol+) еднократно и вече ще си в download режим - там на единия ред ще ти пише най-вероятно KNOX WARRANTY VOID: 0x1.
3. Как да "излезеш" от download режим - натискаш и задържаш Power бутона за 10 - 15 секунди и когато екрана изгасне пускаш бутона.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#10

Не знам що е така тоя кнокс. Никога не съм го имал и ползвал. Телефона е чисто нов. Просто се пробвам да го пусна и настроя, но не иска. Дава грешка в някакъв сертификат.
Цитирай
#11

Зависи от приложението което копираш в контейнера. Ако е от недостоверен източник то няма да се копира. Нали това е кнокс контейнера. Да е безопасен. За мен това е най ценното нещо в самсунг флагманите

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#12

(2016-05-13, 08:30:31)SmasHinG написа:  Не знам що е така тоя кнокс.

Нещо не те разбирам какво имаш предвид под "така"?
0x1 ли е на онзи ред?

(2016-05-13, 08:30:31)SmasHinG написа:  Никога не съм го имал и ползвал.

В началото (лятото на 2013-та) го нямаше, но няколко месеца по-късно пуснаха ъпдейт и добавиха KNOX - така, че искаш или не си го имал 100%.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#13

Щом го е добавил не е дръпнат тригера. Ако се опитва да вмъкне приложения от черен маркет то няма да може

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#14

(2016-05-12, 09:56:18)SmasHinG написа:  Никога не съм бил с  Lollipop/KitKat  и не съм опитвал нито да връщам нещо нито нищо. Телефона е фабрично с последната версия Андроид 6.0.1 Marshmallow но кнокса не работи не знайно защо. В тоя доунлоад режим как да влезна точно къде се намира ?

(2016-05-13, 08:30:31)SmasHinG написа:  Не знам що е така тоя кнокс. Никога не съм го имал и ползвал. Телефона е чисто нов. Просто се пробвам да го пусна и настроя, но не иска. Дава грешка в някакъв сертификат.

А,защо ми се струва,че колегата е със S7, а не със S4 и затова има предвив,че не е ползвал Кнокс до сега (може би не е имал Самсунг преди това) ,нито е руутвал и връщал телефона към по-стари версии на андроида,а си е с 6.0.1,но не може да подкара кнокс приложението.

Колкото до проблма със грешката при сертификатите,не се ли оправя,като от настройки-защита,се трият инсталираните сертификатите.Поне така се оправяше,когато не можеше да се сменя вида на заключване на екрана,незнам дали ще помогне и за Кнокса,но може да се опита Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#15

(2016-05-13, 10:30:40)nikolov89 написа:  А,защо ми се струва,че колегата е със S7, а не със S4 и затова има предвив,че не е ползвал Кнокс до сега (може би не е имал Самсунг преди това) ,нито е руутвал и връщал телефона към по-стари версии на андроида,а си е с 6.0.1,но не може да подкара кнокс приложението.

Колкото до проблма със грешката при сертификатите,не се ли оправя,като от настройки-защита,се трият инсталираните сертификатите.Поне така се оправяше,когато не можеше да се сменя вида на заключване на екрана,незнам дали ще помогне и за Кнокса,но може да се опита Smile

Правилно ме разбра със S7 Edge съм просто тука пиша в тая тема защото е готова отворена за кнокс проблеми. Никога не съм имал самсунг и не съм ползвал даденото приложение точно така пак. Като цяло всичко е така както си писал ти си ме разбрал най-правилно. Другото което е не се опитвам да копирам приложение което е от нелегален източник всички приложения са от магазина. За другия колега дали пита за 0х1 дали е кнокса в даунлоад мода не съм го тествал да видя все още. Страх ме в това системно меню да не направя нещо и да иде целия тел. Знам че е кофти меню там да се пипа и може да си прецакам тела. Иначе по дадения начин с усилването на доло и вкл. бутона като държа влизам в сейф мод или изкарва това 
http://i2.wp.com/www.gottabemobile.com/w...=720%2C480
и не виждам къде пише нещо за кнокса ?
Цитирай
#16

Изтегли си от маркета knox status samsung и ще видиш.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#17

(2016-05-13, 21:40:55)gazibarev написа:  Изтегли си от маркета knox status samsung и ще видиш.

Мерси колега с това показва 0х0  че ми е статуса.
При опит да добавя колко и да било приложения 1 или 10 все ми изписва Error License failure.  и до тук нищо не става. Някой идея как мога да поправя това чудо. То чудно що става така като не е пускан и баран тоя кнокс никога на тела.
Цитирай
#18

Виж направо да изтеглиш даденото приложение от маркета в кнокс папката

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)