Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на USB Charging Dock Port
#1

Проблема е следния.

При изключен телефон и зареждане - батерията се зарежда за нормално време до 100%
При включен телефон батерията пада за 1 час, 2 3 5 6 7 часа..различно но долу-горе по 4 5 часа държи.
При зареждане на телефона когато е пуснат - понякога зарежда, понякога разрежда - батерията пада и загрява доста.
Грее и без зарядно понякога.

С две чисто нови батерии съм, които тествах на друг SGS2 и следователно от другия SGS2 тествах неговата батерия на моя и проблемите остават.

Правил съм калибрация
Нямам нови приложения
Изчистил съм статса за батерията от рекавъро
Инсталирал съм си рома 5 пъти в рамките на седмица от до и съм започнал на чисто
Рома го използвам от 2 години и всичко е било наред.
Проблем със софтуера нямам
Тествал съм освен с оригиналното зарядно и с две различни


Стигнах до заключение, че проблема е в буксата за зареждане. Малко преди да започне този проблем имах проблем със зареждането, трябваше да слагам кабела под определен ъгъл, това беше ден два..предположих, че пластинката се е изкривила вътре в буксата, но не съм си играл да я бутам. Проблема изчезна и както и да сложа кабела си зареждаше.
Но започна да разрежда, грее и да пада. 

Единствено се зарежда изключен.

Отворих си телефона. Видимо няма нищо разкачено, клеясало или мърдащо около буксата.

Въпроса ми е следния:

Искам да си взема - https://www.google.bg/search?q=USB+Charg...80&bih=675

има ли някой от Вас които да е имал същия проблем и как го е решил.
Знаете ли в България дали мога да намеря такава част ? Естествено ще се поровя в гугъл.
В xda има статия за смяната и да се внимава, тъй като SGS има около 20 различни версии (това не го знаех) и е важен rev номера на платката.

Та малко помощ от къде в България мога да се сдобия или имали ли сте подобен проблем и евентуално сервиз, които би се навил да го оправи, ако не искат да ми продадат платката, тъй като не е сложно да се смени.

Благодаря!

SGS2 4.3.1 Slim-4.3.build2.2-1766 | SGS4 - Stock | Sony Xperia M nicki 6.0.1 Resurrection Remix | LG G Pad 8.3 - LG V500 - 6.* | Lenovo Vibe P1 Turbo -  Xiaomi Mi Max 16GB всичките си ги зареждам и ръчкам! ;]
Цитирай
Аксесоари
#2

По-добре си вземи нова платка, не е скъпа, лесно се сменя. (разглабяш, откачваш, отлепяш с нещо тънко и залепаш и свързваш новата букса)
Цитирай
#3

В сервиз е. Оказа се, че платката е добре. Някъде по дъното дава на късо. Ще види ще го бъде ли.

SGS2 4.3.1 Slim-4.3.build2.2-1766 | SGS4 - Stock | Sony Xperia M nicki 6.0.1 Resurrection Remix | LG G Pad 8.3 - LG V500 - 6.* | Lenovo Vibe P1 Turbo -  Xiaomi Mi Max 16GB всичките си ги зареждам и ръчкам! ;]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)