Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Помощ за избор на телефон
#1

Здравейте. Никога до сега не съм ползвал андроид и смятам да пробвам. Искам да си купя телефон с голяма батерия, това ми е основното изискване, за момента виждам само Леново, което ми задоволява потребностите, но има много оплаквания при A5000 заради микрофона, а при Р70 заради обхвата и 3G. До сега съм ползвал само айфони и едно време един стар личен асистент със стилус, но като гледам подобни лични асистенти май не се произвеждат вече или поне аз не намирам. По принцип на Р70 повече ме радва дизайна, но не смея да го купя заради многото оплаквания, а в същото време не виждам масово положителни отговори, че е оправен проблема с обхвата, който явно май е само за рамките на нашата мила родина. 

Ако е възможно да ми препоръчате телефон или фаблет с ГОООООЛЯМА батерия, ще се ползва само за работа, игри не играя, а филми гледам само на телевизор. С две думи да има следните неща:
- голяма батерия - да държи поне 24ч от които 10ч непрекъснато ровене с 3G, GPS, ползване на приложения и т.н., другите часове може и на стенд - бай и тук там някой разговор, но да може на сутринта да има останала батерия, за да ме събуди ако забравя да го заредя предната вечер.
- задължително WiFi, 3G и читав GPS /работещи и с добър обхват/.
- задължително да поддържа офис пакет версията на андроида с възможност за трансфер на файлове от компютър към телефон и обратно и да има синхрон в редактирането на файловете, а не да има проблеми с версиите /не съм наясно с Андроид/. Когато човъркам нещо по телефона и някой ме търси искам да мога да вдигна, а не да праща смс-си после.
- да му работи всичко, което е описано в характеристиките, гаранции не ме интересуват, защото нямам време да се мотая по сервизи, ако моделът има слаби места, моля да ги споделите, за да ги гледам при покупката.
- цена до 1000лв нов.
- нямам претенции относно качеството на камера, снимки, видео и т.н., не ме дразни ако е малко бавен, но да е сигурен и да не забива, не държа на две сим-карти, даже мисля че с един слот ще е по-добре.

ПП: може и с разширена батерия на Zerolemon. 

Моля за предложения само от хора, които са ИМАЛИ или ИМАТ препоръчваните модели - т.е. не кой какво чел ,чул, гледал... Предварително благодаря за отговорите!
Цитирай
Аксесоари
#2

Без да се опитвам да променям мнението за андроид,само предлагам друга алтернативаSmile.Някоя нокия,примерно 1520 ще свърши перфектна работа за това което търсиш...лошото е,че не е с андроид.
Цитирай
#3

Да започна с това - единствения телефон, който изпълнява изискванията ти е мото турбо с 3900 мах батерия, която не се предлага наоколо. Не вярвам някой да ти даде отзиви за нея от първа ръка.
Аз лично ползвам ноте 4. За твоите нужди мисля, че ще е най-добрия телефон. 10 часа със сигурност няма да те изкара, залагам си главата. Няма телефон, който да те изкара 10 часа брауз на 3г и гпс пуснат. Но в случая, ноута е създаден точно за твоите нужди. Има писалка, която е незаменима и с много добра и удобна функционалност. Батерията е много добра, при интензивна употреба, спокойно си лягам на около 30% батерия. Но под интензивна разбирай не повече от 3 часа прекарани на телефона. Съмнявам се 10 часа нонстоп да си висиш пред телефона, но това е една друга тема.
За до 1000 лева ще трябва да го търсиш от онлайн магазин.

Choosing...
Цитирай
#4

Разгледай thl5000 - с такъв съм и нямам никакви оплаквания вече 6 месеца. 5000 mah батерия, държи ме 2 дни при интензивно ползване, 2 гб рам, 8 ядрен процесор на 2 гхц. Работи бързо дори с тежки приложения, лаг няма изобщо, и не е печка. Загрява максимум до 45-46 градуса при тежки 3d игри. Продава се от бг търговци, с 2 г гаранция. Единствено съм чел, че много хора се оплакват от gps-а му, но за това не мога да дам мнение...
Цитирай
#5

Благодаря за отговорите, не очаквах толкова бърза реакция!
Загледах ги и 3те модела, да, определено май дадох огромни изисквания за моделите на пазара, но все си мисля, че може да се постигне работещ хардуер на iphone с андроид и батерия на леново... просто няма желаещи производители да го направят, явно ще се правят компромиси Smile 
Какви андроидски телефони има с до 5" диспей със стилуси? Явно трябва да направя компромис между батерия и стилус, галаскито наистина ме разби но не се побира в никой джоб. И все пак някой помни ли личните асситенти със стилусите, продават ли се още нови такива, никъде нищо не намирам...

EDIT: за 10те часа хард юз имах предвид че поне 10+ч имайки предвид и часовата разлика с Америка трябва да съм онлайн в messenger, skype, viber на 3G и едновременно с това по всяко време да мога да проверявам актуална информация в браузър пак под 3G събират се 8+ часа онлайн под 3G, слагам ги 10 защото имам такива случаи. В интерес на истината подобни ситуации са 2-3 дена в месеца но са решаващи за бизнеса.

Отново ви благодаря за бързите и компетентни отговори!
Цитирай
#6

(2015-08-03, 16:12:33)dodiodi написа:  Без да се опитвам да променям мнението за андроид,само предлагам друга алтернативаSmile.Някоя нокия,примерно 1520 ще свърши перфектна работа за това което търсиш...лошото е,че не е с андроид.

Лошо е и, че офиса на тая нокия не става. Например: не може да се редактират файлове като .doc, .xls, няма cut/copy/paste/ в excel, няма desktop view на word и други. За разлика от андроид версиите.
Цитирай
#7

Това за 10-те часа при това активно ползване и сума ти синхронизации директно го забрави. Помисли за пауър банк или една две резервни батерии. Съответно във втория случай ти трябва телефон със сменяема батерия. Друг вариант е някой от новите модели, предлагащи бързо зареждане (50-60% от капацитета за 15-30 минути) - ако има въобще такава опция в ситуацията ти.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#8

Елефон 5000 ...с 5350мач батерия е , а и има доста добър хардуер ...ще ти останат и доста пари )))
Цитирай
#9

Sony Xperia Z3
Това е телефона който търсиш. 10 няма да издържи, но 9 ще:
https://drive.google.com/file/d/0BxiBqbe...sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BxiBqbe...sp=sharing
(това е мой шот, от мойя Z3)
Другото го оставям на теб Smile
За документи и обработка, идва с инсталиран OfficeSuite Pro.


P.S: Сякаш iPhone-а те караше 10 часа на дисплей!

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#10

Е аз не виждам 10 часа ровене в този шот...ако браузваш 10 часа едвали ще изкара батерията ...дори и на икономичен режим
Цитирай
#11

Z3 compact е с доста корава батерия,ако търсиш издръжливост той е тела.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)