Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Асус Зенфон 5
#1

Здр. Имам следния проблем с моя Зенфон 5. От около 2 седмици като говоря по телефона, отсреща ме чуват много слабо. Трябва да говоря на по висок глас, че да ме чуват добре. Снощи се хванах и сложих последния Киткат WW-2.22.40.54 (4.4.2) firmware , но проблема си остана. Някой имал ли е такъв проблем и как го е отстранил?

Asus Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM , Dual SIM; ASUS ZenFone 2 ( ZE551ML ) 4GB RAM, 32GB ROM; Xiaomi mi 10t pro 5g  8GB RAM + 256GB ROM

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Само аз ли имам такъв проблем  Facepalm1

Asus Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM , Dual SIM; ASUS ZenFone 2 ( ZE551ML ) 4GB RAM, 32GB ROM; Xiaomi mi 10t pro 5g  8GB RAM + 256GB ROM

 
Цитирай
#3

Най-вероятно е заминал микрофона и те чуват само през втория...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#4

Има ли начин да го тествам с някаква програма дали е заминал микрофона за който говориш?

Asus Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM , Dual SIM; ASUS ZenFone 2 ( ZE551ML ) 4GB RAM, 32GB ROM; Xiaomi mi 10t pro 5g  8GB RAM + 256GB ROM

 
Цитирай
#5

Не е ли по-добре да направиш рекламация? 100 % е в гаранция?
Цитирай
#6

Влез в калкулатора, набери .12345+ и натисни =
С това се влиза в тестов режим и можеш да провериш микрофона.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#7

(2015-08-19, 23:11:54)l_mutishev написа:  Има ли начин да го тествам с някаква програма дали е заминал микрофона за който говоришАз
Аз съм го купил миналата година септември месец от minideal.net и ако го пратя до Китай ще стоя поне 2 месеца без телефон, а това не ме устройва.

Asus Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM , Dual SIM; ASUS ZenFone 2 ( ZE551ML ) 4GB RAM, 32GB ROM; Xiaomi mi 10t pro 5g  8GB RAM + 256GB ROM

 
Цитирай
#8

Привет, явно не знаеш, че телефончето има международна гаранция. Трябва да го регистрираш в сайта на асус, но преди това трябва да си направиш регисрация и също така да пазиш фактурата за закупуване на апарата.
 Бях си счупил екрана и го носих на сервиз, но този който продаваше телефона беше толкова тъп и не ми изпрати фактурата и трябваше да се разделя с извесна сума.

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай
#9

Имах абсолютно същия проблем. Международната гаранция не важи. Не ходи при представителите, не познават парите. Реших проблема срещу 25 лв. в един малък сервиз до НДК.
Цитирай
#10

(2015-09-02, 06:44:00)a_atanasov написа:  Имах абсолютно същия проблем. Международната гаранция не важи. Не ходи при представителите, не познават парите. Реших проблема срещу 25 лв. в един малък сервиз до НДК.

Колега от какво ти казаха, че е проблема от сервиза? Неизправен микрофон ли? Аз още го ползвам така теклефона, но е дразнещо, че трябва да говоря на по висок ток, че да ме чуват добре.

Asus Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM , Dual SIM; ASUS ZenFone 2 ( ZE551ML ) 4GB RAM, 32GB ROM; Xiaomi mi 10t pro 5g  8GB RAM + 256GB ROM

 
Цитирай
#11

Имах няколко разговора с производителя Асус, който ме отряза за гаранцията. След това изгледах дузина клипа по Тубата и на едно място един се изпусна, че микрофона е Нокиа. След това взех да търся някой който е поправял такива телефони и така попаднах на този сервиз. Намира се след входа на паркинга зад НДК от дясната страна, в поредицата от къщи. Тесен е, по това ще го познаеш. Апропо и други по света страдат от този проблем. В момента, в който написах, че микрофона е Нокиа и се решава с 15$ ми изтриха мненията.
Цитирай
#12

Колега, лошото в случая, че аз съм от Русе и тука не знам кой ще се наеме да смени микрофона на такъв асус. Къде си написал, че микрофона е нокиа и се отстранява проблема за 15$ , че са ти изтрили коментарите?

Asus Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM , Dual SIM; ASUS ZenFone 2 ( ZE551ML ) 4GB RAM, 32GB ROM; Xiaomi mi 10t pro 5g  8GB RAM + 256GB ROM

 
Цитирай
#13

Във форума на АСУС
Цитирай
#14
Wink 

(2015-09-04, 21:15:38)l_mutishev написа:  Колега, лошото в случая, че аз съм от Русе и тука не знам кой ще се наеме да смени микрофона на такъв асус. Къде си написал, че микрофона е нокиа и се отстранява проблема за 15$ , че са ти изтрили коментарите?
Във всеки един сервиз за телефони ще ти го сменят, не е толкова голяма философия Wink

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай
#15

Така и аз да споделя ASUS Zenfone 5 на около месец ми направи същия проблем .
Закупен от технополис но потърсих услугите на сервиз представител на асус в моя случаи за гр. Разград се оказа РС сервиз даниса.
Приеха го за гаранционен ремонт и на втората седмица си го получих ремонтиран с отсранен проблем .
сменен е модула на който е поставен микрофона , и преинсталиран с андроид 5.0 .
За гаранционен ремонт предпочетох този метод.
причината е че в технополис изчакват да се съберат поне два апарата за един и същ сервиз и тогава ги пращат за това се бавят около месец , а понякога и повече.
Цитирай
#16

Аз моя го ползвам така все още. Значи и при мен би трябвало да е същия проблем.

Asus Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM , Dual SIM; ASUS ZenFone 2 ( ZE551ML ) 4GB RAM, 32GB ROM; Xiaomi mi 10t pro 5g  8GB RAM + 256GB ROM

 
Цитирай
#17

Здравейте. Ползвам Земфон 5..и имам проблеми с паметта на самото у-ство. Показва че съм запълнила 5ГБ от 8..и когато проверя пише че имам свободни малко МБ .. и просто ме мога да изтегля нищо..постоянно показва че няма място в хранилището, а това мяма как да е вярно тъй като нямам много прилижения е телефона. Ако някой може да помогне..бих била благодарна.
Цитирай
#18

Два варианта:
1) Изчистваш кеша на всяка програма поотделно. Настройки -> Приложения и оттам избираш всяко поотделно.
2) Използваш някоя програма за чистене. Като че ли най-добре се справя, според мен, SD Maid. Ако из пиратските маркети и сайтове я има и в пълна версия. В безплатната можеш да подраздел System Cleaner. В повечето случаи може да ти свърши работа и да ти освободи място. С пълната версия можеш и кеша от всички програми едновременно.
Цитирай
#19

(2015-11-13, 14:50:13)Ideliradeva написа:  Здравейте. Ползвам Земфон 5..и имам проблеми с паметта на самото у-ство. Показва че съм запълнила 5ГБ от 8..и когато проверя пише че имам свободни малко МБ .. и просто ме мога да изтегля нищо..постоянно показва че няма място в хранилището, а това мяма как да е вярно тъй като нямам много прилижения е телефона. Ако някой може да помогне..бих била благодарна.
Самият Андроид 5 заема 3-4GB и много хора с 8GB версия се оплакват от липса на памет
Може да няма много приложения, но само Фейсбук при мен заема 390МБ, Месинджъра  - още 112МБ...
   
   

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)