Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

70 символа ограничение при писане на SMS на кирилица
#1

Здравейте,

Ограничението от 70 символа на съобщение е доста дразнещо и такъв проблем нямах с античния ми samsung galaxy w, както и с htc desire x и htc 516. До колкото разбирам става въпрос за това какъв слой се използва и колко бита се резервират за символ. Някой да има нормално решение за тоя проблем, да има клавиатурен набор, който се инсталира лесно от някъде или input опция, която съм пропуснал?
Цитирай
Аксесоари
#2

@sepuko, на кирилица ли се пишат съобщенията?

 
Цитирай
#3

Да, на кирилица.
Цитирай
#4

Това ограничение е нормално за текст на български език, като не е ограничение само при Сони.
Дължи се на това, че някои езици на писане, имат различен начин на кодиране от този на латиница или някои други езици.
Може да се предложи вариант за смяна на употребяваното приложение за смс и да се използва алтернативно,  например Handcent and GO SMS.
При руут на устройството, съществуват и други варианти, за да може да ае възползваме от стоковото приложение и дълги смс-и.

Редактирано:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...70+символа

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

И аз забелязах това, още при галаксито си. Когато му метнах лолипопа или на братовчед ми едно приложение за смс-и от лолипоп пред google play същото се получи. При стоковия ром на галалксито нямах толкова голямо ограничение от към символи... Мен не ме бърка, имам 1500 безплатни смс-а .. Но е смущаващо това, ако не бих имал толкова смс-и...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)