Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон до 300-450лв.
#1
Star 

Здравейте, в тази късна августовска вечер. Дойде време и аз да сменя телефона. Понеже няма да го купувам аз (ще бъде подарък от майка ми и баща ми по случай завършването ми), затова бюджета е такъв малък, аз исках G3 32GB като ми даде парите които е предвидила за подарък и аз да доплатя, но майка каза искам изцяло да ти го купя аз, а той ми е скъп. => Отиваме към братята китайци...колкото и да не ми се иска. Та по същество, ако може да ми предложите някое телефонче в този бюджет.

Малко изисквания към телефона:
  • Да е НОВ
  • Да има хубава камера, да прави прилични снимки и на тъмно.
  • 3GB RAM
  • Минимум 16GB, но за предпочитане 32GB вътрешна памет.
  • Добър процесор, мисля за нещо 64bit-ово и добър видеочип.
Бях се замислил за Elephone P8000, но се отказах, след като прочетох доста негативи за тях. Другия ми вариант е Gionee ELIFE E7, но ме притеснява версията на Андроид-а. Ще види ли 5.0+ понеже идва с 4.2? Третият ми вариант е да изчакам Zopo Speed 7 Plus.

Чакам вашите мнения, кое да купя. Ако не е от тези трите, чакам предложения.

Worst things in PC world: Crazy
1) Software developer with screwdriver.
2) Hardware engineer with wrong patch.  
3) User with rank Loser. 

Цитирай
Аксесоари
#2

Xiaomi redmi 2 или Mi4i.
Цитирай
#3

1.Xiaomi Mi 4 3Gb ram
2.IOcean Rock
3.Elephone P7000
4.Umi Iron
5.Meizu M1 , M2 Note *
6.Doogee F3 (pro)
.................
P.s.Meizuto е с 2 Рам , но е хубав тел ...Иначе първите 2 тел няма да съжаляваш ...особенно с Хиаомито Wink
...............

Сега видях че може да се намери и Мейзу Мх4 (нов) в българия...с малко пазарлък ще се включиш в цената Wink
http://olx.bg/ad/meizu-mx4-ID5nxWe.html
Цитирай
#4

+1 за Xiaomi MI 4 ще ти е мирна главата с него. С другите от сорта Еlephone, Doogree.. etc не съм сигурен.
Цитирай
#5

Елефон и Уми не са лоши марки...при тях е много изчистен андроида , а и потдържат официално MIUI ,CM,Flame OS ,EMUI ...и др., което си е доста добро разнообразие ...И все пак Хиаоми Ми4 (който лично съм ползвал ) си е големия фаворит ...Топ процесор ,3 Рам , дисплея вади фантастичен цвят (може би по-добър и от Xperia Z3) , камерата е на ниво , батерията също , а софтуера на хиаоми е един от най-добрите андроиди ,които съм ползвал.
Цитирай
#6

Здравейте, забравих да спомена, че сега ползвам Samsung Galaxy Note 1. Така че искам нещо от калибъра на него като големина. Задължително е да е FHD дисплей. Xiaomi-то нещо не ми допада. Клоня към iOcean-а, макар че предпочитам нещо с 32GB, нямам голямо доверие на картите. Meizu-тата не са ли с по-стария процесор?

Worst things in PC world: Crazy
1) Software developer with screwdriver.
2) Hardware engineer with wrong patch.  
3) User with rank Loser. 

Цитирай
#7

И двете мейзута със 64 бит 8 ядрен процесор...М1 ноут е с 1.7гх , М2 ноута е с 1.3 ако не се лъжа..
Според мен след като хиаомито не ти допада , океана става фаворит...Другата седмица чакам 2-3 бройки...Едната смятам да оставя за себе си или за брат ми ако го хареса....другите са свободни за продажба , ако не ти си чака месец Wink
Цитирай
#8

Да ми препоръчате нещо с 32ГБ вътрешна памет? За сега Iocean-а води, за сега ще той.

Worst things in PC world: Crazy
1) Software developer with screwdriver.
2) Hardware engineer with wrong patch.  
3) User with rank Loser. 

Цитирай
#9

Колега, тез китайски изцепки дето си изброил, на хартия са по мощни и от S6, а мрът като кози. Днес работи, утре не... Намери по стари теми и чети...
Не си давай парите.
Xiaomi MI4 е телефона. https://www.youtube.com/watch?v=ocbm-PX_158

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#10

То малко става,като на един приятел телефона...ксиаоми много добър бил,антуту много точки и тнт..минаха се няколко месеца телефона спича,като за световно.Аз лично съм малко скептично настроен за тези китайчета ама може и да се попадне на читави бройки.
Цитирай
#11

Е то си е до начин на ползване. Аз имам колежка, която има Ми4 от няколко месеца и е супер доволна...

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#12

Аз имам Ноут 4 и той си спича от време на време ...но за жалост не мога да му пипам софта заради гаранцията ....А Хиаомито и Океана са с вграден руут и можеш да си сложиш какъвто софт си искаш ...
А твоя приятел най добре да сложи версия нанMIUI дето е най стабилна за Бг и няма да има ядове
Цитирай
#13

@djokando Тва с ноута е само защото сме в България и всеки те цака както си иска. Официално за Европа нокса НЕ е причина за отказване на гаранцията, ама нали сме в БГ....
Иначе, ако не си поддържаш един вид телефона, всеки ще забива...

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#14

Добри отзиви има за JIAYU S3 с 3GB RAM
Цитирай
#15

Сега гледах в два сайта за телефони от чужбина. И ми попадна един телефон, който е малко в края на бюджета, но влизам. В съответния подфорум тук видях, че хората са доста доволни от него. Става дума за ASUS ZenFone 2 версията с 4ГБ рам и 32ГБ вградена и малко по-слабия процесор.

Link 1
Link 2

От къде е по-добре да си го купя?

Worst things in PC world: Crazy
1) Software developer with screwdriver.
2) Hardware engineer with wrong patch.  
3) User with rank Loser. 

Цитирай
#16

Минидил е добър и доказан магазин , другия не съм го и чувал.

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай
#17

Харесах си телефона, но ме притеснява въпроса с митници и така нататък. Oт минидийл цената му е 234 евро. Каква е вероятността да го спрат и да ме карат да плащам допълнително? Писах на един от магазина дали не може да напише по-ниска цена или нещо от рода за пред митниците, но нямам отговор все още. Гледах го и в ebay.co.uk от европейски ресейлъри, но цената е с 100-120лв повече. Дайте и идеи, какво да правя.

Worst things in PC world: Crazy
1) Software developer with screwdriver.
2) Hardware engineer with wrong patch.  
3) User with rank Loser. 

Цитирай
#18

Поръчвай ...или ще минеш тънко ...или ще платиш 46€ ддс ...не е толкова страшно ...
Цитирай
#19

Xiaomi Mi 4 струва 600лв, човека искаше до 450.
Цитирай
#20

Струва 600 в бг ..акп си го закупи отвън ще се вмести в бюджета Wink)
Цитирай
#21

Но ако го иска на изплащане, няма да може.
Цитирай
#22

Е що па да не може? Плаща с кредитна карта и погасява всеки месец.
Цитирай
#23

Или вземаш от бнб парибанк ..., булбанк , или некви други за потребителски кредити - със условия като в техномаркет желаната сума и си изплащаш към тях Wink)
Цитирай
#24

Здравейте отново, да събудя малко старата ми тема. Бюджета се измени малко, но условията са си горе-долу същите.
  • Поне 3ГБ РАМ!
  • Поне 32ГБ вградена, както казах по-горе, нямам голямо доверие на картите памет!
  • Да е нов.
  • Добър процесор и добър видео чип.
  • Предпочитам да го купя от България, вярно в чужбина ще излезе по-евтино, но са без гаранция.

Мога да отделя до 650лв. Дилемата ми е между 2 телефона:
  1. LG G3 32GB / 3GB RAM - 649лв@skyfon
  2. Asus Zenfone 32GB / 4GB RAM - 659лв@МARS
LG G3 - QHD Дисплей, 32битов, но малко по-силен процесор. по-малко RAM, премахваема батерия, оптична стабилизация и лазерен фокус
Аsus Zenfone - FHD Дисплей, 64битов процесор, повече RAM, непремахваема батерия

Въпросът е кой да избера?

Worst things in PC world: Crazy
1) Software developer with screwdriver.
2) Hardware engineer with wrong patch.  
3) User with rank Loser. 

Цитирай
#25

LG G3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)