Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с клавиатурата
#1

Здравейте! От вчера имам следния проблем - и със стоковата, и с клавиатура от маркета не реагират три конкретни букви, а с екрана нямам проблеми. Телефонът е Zopo ZP980+ с андроид 4.2.2. Някой срещал ли е подобен проблем и как мога да го оправя?

Zopo 980+
Android 4.2.2; 2GB RAM
Цитирай
Аксесоари
#2

@salva, привет, може да пробваш с изчистване кеша на приложението.Smile

 
Цитирай
#3

Изтрий данните на клавиатурите и опитай пак.
Цитирай
#4

Изтрих ги и рестартирах, изчистих и кеша. Няма промяна.

Zopo 980+
Android 4.2.2; 2GB RAM
Цитирай
#5

Пробвай с друга клавиатура.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#6

Пробвах, още преди да се появи проблема ползвах Kika Keyboard.

Zopo 980+
Android 4.2.2; 2GB RAM
Цитирай
#7

@salva аз имах същия проблем с един асус нов на моя позната и съвсем случайно установих,че пише като му пусна опцията завъртане на екрана и го завъртя на 90 градуса или на 180 ,но прав в нормално положение не му работеха 4 или 5 копчета и до ден днешен си го ползва като го завърти на страни

HTC Desire X / 4.1
DIVA 8 IPS / 5.1
Redmi Note 7 / 10 / 4/64
Цитирай
#8

Мога само да ти предложа връщане на фабричните настройки и ако и това не помогне да се възползваш от гаранцията си (ако имаш такава).
Цитирай
#9

Аз бих те посъветвал така:
Изчисти кеша от старата клавиатура.
Инсталирай си Swiftkey,=.
Забрани старата, и сложи Swiftkey-а като основна.
Пиши дали имаш пак проблема?
Кой букви не ти работят?

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#10

От клавиатурата на латиница не работят Y, H и B, а на българската съответно У, Й и Б не работят. Ще пробвам Swiftkey и ще пиша за резултатите.

Zopo 980+
Android 4.2.2; 2GB RAM
Цитирай
#11

Виж сега какво ще те накарам да направиш:
1: Правиш ScreenShot на телефона си. Бял фон по възможност.
2: След това пробвай да нарисуваш (edit на снимката) нещо на мястото където бутоните не работят.
3: Ако имаш проблем с Дисплея (което се съмнявам че е така) понеже имам подобен проблем. Ако имаш проблем с диспеля, то ще ти се появи ето така:
https://drive.google.com/file/d/0BxiBqbe...sp=sharing
Виждаш ли черните линий как са прекснати? Това означава че там понякога тъча не работи. Порблем с дисплея.
Та, пробвай тази процедура за да видиш дали не е дисплея, защото няма как на всяка клавиатура която ползваш да не работят точно тези 3 определени букви. Трябва да има нещо.
Пробвай и сподели

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#12

Прав си, дисплея е...
https://drive.google.com/file/d/0B-3_irE...sp=sharing

Zopo 980+
Android 4.2.2; 2GB RAM
Цитирай
#13

Затова ти казах да си сложиш SwiftKey, заради Swipe, най се усеща когато пишеш...
Съжалявам колега, от там нататъка можеш да търсиш помощ от гаранцията ти ако имаш. Но определено ще ти трябва нов дисплей, ако не ти е проблем.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)