Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

samsung galaxy s5 или sony xperia z3
#1

Кой от двата е за предпочитане , макар разликата в цената Big Grin 
. Бях се спрял на с5,но z3ката има доста положителни коментари .
Цитирай
Аксесоари
#2

Сонито е по-добро!
Хардуерно са на ниво,но софтуера на Сонито е къде и къде.
По-добре вземи сонито единствения плюс на самсунга е сменяемата батерия ако за теб това е критерий.

Samsung Galaxy S5 Active
Цитирай
#3

Кажи за какво ще използваш телефона и кое е по-важно за теб (батерия, дисплей и т.н.).
Иначе и аз съм за Z3.

D_coffee
Цитирай
#4

Най -вече за батерията .. Big Grin
Цитирай
#5

Вземай Z3. Smile

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#6

И аз съм за з3

HTC Desire HD > SGS 2
Вече с LG G3 32gb. Titan
Цитирай
#7

Самсунг-а.

Samsung S3 / Note 4 / Note 8
Huawei P30 Pro
Цитирай
#8

Имам 2 ма колеги със Z3 ...единия пусна веднъж ултра мода за пестене на енергия - тел му изгасна и не се включи повече ...1 месец го въртяха в мтел и му казаха че софтуерно нещо се бъгнал...20 дни след това и на другия тел се бъгяса нещо....Управителът на Мтел му каза , че от 10 бройки продадени в магазина - 7 са върнати за ремонт ( това бяха от първите продадени бройки , като беше още топъл топъл ) може да е било кофти партида...Иначе брат ми има S5 , (а и още няколко мой познати) и досега никакъв проблем
Цитирай
#9

+1 Z3... По-добре оптимизиран софтуер и по-голяма батерия
Цитирай
#10

Единствените плюсове за които се сещам на S5 спрямо Z3 са сменяемата батерия, скенера за пръстови отпечатъци (не е добър, но все пак го има) и пулсомера.
Аз също съм за Z3. Допада ми повече защото изглежда точно както според мен трябва да изглежда един флагман. Красив с добра изработка от качествени материали - изглежда премиум. Софтуерно също е по-добър.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#11

Колега, нали се сещаш, че плюсовете на S5, които си написал, са факти, а тези на Z3 - субективно мнение?

Samsung S3 / Note 4 / Note 8
Huawei P30 Pro
Цитирай
#12

Взимай samsunga!
Цитирай
#13

Ами то е субективно и тези факти дали са плюсове.Някои ги считат за минуси.Аз чисто субективно бих взел сонито.
Цитирай
#14

Ако ми обясниш как наличието на даден компонент може да не е плюс, а субективно мнение, ще те черпя един компот... Просто спри да пишеш глупости. Самсунг-ът има много повече плюсове, откъдето и да го погледнеш.

Samsung S3 / Note 4 / Note 8
Huawei P30 Pro
Цитирай
#15

Лично за мен вече е приоритет телефона с по издръжливата батерия,от там нататък почвам дс търся косури Smile
Цитирай
#16

Бих взел Z3..въобще не харесвам Амолед дисплеите.Дисплеят за мен е най-важното и държа винаги да е всичко друго, но не и Амолед.

XIAOMI MI5S..
Цитирай
#17

Като цяло, амоледа е около трилион и има няма 200 милиона по-добър от лсд-то. Защо? Защото мога да виждам какво е на екрана дори на слънце. Основен минус на лсд-то.
Тези коментарчета, че не харесвате еди кои си дисплей са ужасяващо смешни. С правилната настройка, един до друг, на една и съща картинка, с една и съща яркост, Ви пожелавам успех да познаете кой диплей е амолед и кой лсд. Аре стига вече "нереални" цветове.
Иначе и аз съм за зет 3-ката в конкретния случай.

Choosing...
Цитирай
#18

Z3 е класа над корейската марка наречена Самсунг
Цитирай
#19

Бях написал нещо,но няма смисъл....в случая сонито е по-добрият избор,въпреки липсата на пулсомер Smile
Цитирай
#20

@Sloona, прав си, но само донякъде. Това за слънчевата светлина е валидно за старите LCD екрани или за тези в евтините телефони. В последните години LCD технологията има доста промени, които я правят абсолютно конкурентна на AMOLED що се отнася до пряката слънчева светлина. Премахването на въздушния слой между дисплея и дигитайзера и използването на поляризиращи филтри ги правят точно толкова видими, колкото и AMOLED-ите.

Отляво LCD, отдясно AMOLED
[Изображение: iPhone4-vs-GalaxyS-direct-sunlight-540x457.jpg]

Отляво LCD, отдясно AMOLED
[Изображение: 930-920-insun.jpg]

Отляво AMOLED, отдясно LCD
[Изображение: maxresdefault.jpg]

AMOLED-а обаче има 2 много съществени технологични недостатъка: Гадното изобразяване на текст за четене заради Pentile подредбата и втория недостатък е прегарянето на пикселите. И двете съм ги изпитал на гърба си. Преди години имах Lumia 800, на която след 3 месечно ползване плочките на Windows започнаха да се отпечатват и се виждаха много гадно.

Що се отнася до конкретно тези два телефона, на слънце дисплея на Z3 е много по-ясно четим - лично тествано. Wink

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#21

@xn3k - отчасти си прав... Smile
Давай да пием кафе някъде, тъкмо е слънчево, имам една с5-ца, ти имаш една з3-ка. За да ти докажа нагледно, че по-добре се вижда с5-цата. Не казвам, че е по-добрия телефон, но просто е по-ярък дисплея. Smile
Стига съм оспамвал. Зет 3-ката е по-добрия от двата телефона. Въпреки, че и за батерията съм склонен да поспоря, кой ще кара повече. Но май съм се увлякъв в оптимизации, които не всеки прави...

Choosing...
Цитирай
#22

@ZvZ Наличието на даден компонент не е плюс когато не е направен както трябва - скенера за пръстови отпечатъци на S5-цата. Ето ти няколко факта за Z3.
- Използвани са по качествени материали и самата сглобка е по-добра
- По-тънък е
- По-високо ниво на водоустойчивост
- По-голяма камера с по-широк ъгъл, по-отворена бленда и по-висока светлочувствителност.
- По-добре оптимизиран и по-бърз (изчистен) интерфейс
- 1GB RAM повече
- Стерео говорители, DSEE HX & Hi-Res Audio усилватели
- По-голяма батерия
Дисплеите за мен са еднакво добри.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#23

Sloona, айде ако обичаш не спами и не характеризирай хората според вкусовете им.За това няма само Амолед и само ЛСД а има различни технологии.Кой какво предпочита е негово право и не мисля, че е коректно да изказваш мнения за вкусовете на пишещите във форума.Имам мои критерии по които избирам.Човека пита според нас, кой е по-фонрият вариант и ние отговаряме, до като не се появи, човек койъо да спами и оплюва безпочвено другите.Аман от инженерни специалисти в електориниката.

XIAOMI MI5S..
Цитирай
#24

Z3 е по-добър
Цитирай
#25

И според мен Z3 е по-добрия телефон. От друга страна и S5 да взнмеш няма да сгрешиш. Телефона е по-евтин, а е достатъчно мощен и камерата му е добра. Да сонито е по-добро в случая, но самсунга не е лош, а ще ти останат пари да се почерпиш.
Апропо, дори да се колебая, но пък да съм фен на Самсунг, ако прочета някое мнение на колегата ZvZ не бих си купил телефон от марката. Толкова е необективен и пристрастен, че според мен отблъсква от Самсунг вместо да ги рекламира. Колега, акционер ли си или ...

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)