Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с зареждането
#1

Здравейте не видях дали има такава тема но помагайте проблема е следния.
Като свържа телефона да се зарежда ми изписва Бавно зареждане със  зарядно устройство/USB 
и ми разпознава USB зареждането,а от самото зарядно опитвам да натисна на изкачащото меню не иска да ми го отвори,а с друго зарядно си го разпознава.
Отделно лаптопа ми не иска да разпознае телефона опитвам се да открия да USB connection и някак си да премахна зареждането през него но нещо не мога да го открия
Цитирай
Аксесоари
#2

Опитай и с различни кабели,възможно е някоя контактна пластинка да не дава добър контакт.Пробвай също да видиш дали зарядното зарежда друг телефон
Цитирай
#3

Пробвах на брат ми с HTC работи си всичко но интересното е че като го извадих от калъфа и се е охладил телефона и ми отчете зарядното
Цитирай
#4

Нормално е да зарежда бавно като е загрял,защото това е една от защитите на ЛГ.Има начин за спиране.Ако ти трябва пиши!

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай
#5

Ще си позволя да използвам темата на колегата.
От известно време телефонът почна да прави мизерии при зареждане.От както съм го купил всяка вечер спи на зарядното.Дразнещото е,че сега като се зареди издава звук,че батерията е заредена,след малко издава звук,че почва да се зарежда,после пак ,че е заредена и така до влудяване докато не го изключа от зарядното.Идеи какво се е скапало и как да отстраня тази дискотечна музика? Smile

LG G6 32GB (8.0)
Цитирай
#6

Пробвай с друг кабел,може да не прави хубав контакт.пробва ли да спреш звука при зареждане?
Цитирай
#7

Не е от зарядните(пробвам с няколко).Не е от контактите ,защото това се случва чак когато тел-ът се зареди напълно.А ако изключа звука,алармата не ме будиSmileНайс,а? Smile
ПП.Може ли да се спрат системните звуци на зареждането само?

LG G6 32GB (8.0)
Цитирай
#8

Не е нормално това, след като се зареди телефонът да е на зарядно и след няколко часа докато е свързан, да започне отново да се зарежда. Този телефон, след като е напълно зареден, ако не се пипа изкарва по 15 часа на 100%. Случващото се при Вас говори, че може би нещо яко точи батерията, знам ли?
Цитирай
#9

Няма нещо необичайно,отчетено от статистиката за използване на батерията.

LG G6 32GB (8.0)
Цитирай
#10

Здравей.

Заглеждал ли си дали пада на 99% когато издава звук, че започва да се зарежда или на 100% си го прави? Възможности според мен има много, може да е дефект в батерията, може да е софтуерно, може да е от модула на който е запоено usb-то, общо взето всичко. Според мен е най-добре, ако имаш гаранция да го караш за ремонт.

Лек ден и успех с отстраняването на проблема.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#11

Такааа, прави го на 100% батерия, изрично го дебнахSmileРаботите отиват към сервиз наистина.

LG G6 32GB (8.0)
Цитирай
#12

Имах същия проблем
пробвах няколко зарядно от което само зарядното на S4 проработи
накрая разбрах че проблема не е в зарядните нито в телефона
просто си смени кабела
имам много приятели с LG G3 и всички са се оплвали от кабела Smile
Цитирай
#13

Потвърждавам и аз,usb-кабела е дефектен..При мен проблема почна след 7-мия месец като го купих.Започна много бавно да зарежда,5-6 часа,като преди това за максимо 2 часа се е заредил.Смених кабела и се родих Smile
Цитирай
#14

И аз смених кабел, сложих един от Nokia - зарежда перфе....
Цитирай
#15

(2015-08-24, 07:02:10)zovirax написа:  Ще си позволя да използвам темата на колегата.
От известно време телефонът почна да прави мизерии при зареждане.От както съм го купил всяка вечер спи на зарядното.Дразнещото е,че сега като се зареди издава звук,че батерията е заредена,след малко издава звук,че почва да се зарежда,после пак ,че е заредена и така до влудяване докато не го изключа от зарядното.Идеи какво се е скапало и как да отстраня тази дискотечна музика? Smile
И при мен беше така докато не смених кабела с по-качествен. Започна и да зарежда по бързо. Кабела е китайски за 4 лв., но е добър. Важното е кабела да е с по-дебели жички, не само външно да е дебел.

LG G3
Цитирай
#16

Аз използвам кабела от моя LG G Watch той е доста добър също както за зареждане така и за Data Transfer сравнително дебел е в сравнение с оригиналния с който си дойде телефона и се чувства като Premium кабел
зарежда ми по 1-2%/1-2мин и като цяло за около 1 час се зарежда от 20 до 100 не го следя точно да кажа колко % зарежда за 1 минута случвало се е и 2% да се заредят за 1м
Цитирай
#17

Здравейте. Купих си телефона преди 3 дни. При първото зареждане се зареди от 0 до 100 за около 18 часа. Казах си, че това нали е първо зареждане и е нормално. Пуснах го да се зарежда за втори път и отново за около 18 часа се зареди. Това някакъв проблем с батерията ли е или нещо друго. Не мисля, че е нормално за се зарежда толкова бавно. Благодаря предварително.
Цитирай
#18

Какво зарядно използваш ? Ако използваш оригиналното би следвало да се зареди за около 2 часа тъй като отдава 2.0V, но ако използваш някое допълнително зарядно което дава 0.2V е нормално, но пък казваш, че е нов сега си го купил, така че едва ли използваш странично зарядно. Ако пак се зарежда така отиди на сервиз, може да не е наред.
Цитирай
#19

Пробвай с различно зарядно устройство.Ако се зарежда по същия начин,телефона е за сервиз.Колегата отгоре е объркал и единиците,и сметките.Ако зарядното устройство отдава ток 1А/h,а батерията е 3Аh(3000mah),то батерията ще се зареди за 3 часа.Погледни си данните на зарядното устройство,и съвсем лесно ще си сметнеш времето за заряд.
Цитирай
#20

Има вариант (най-вероятно) да е дефектна батерията. Колкото до времето за зареждането - зарядното "отдава " 1.8 A/h => грубо казано за 2 ч 30м трябва да се е заредила (тъй като от 80% нагоре зарежда доста по-бавно)

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#21

Здравейте, да използвам и аз темата, появи се проблем със зареждането, зарежда по 6 часа телефона. Сменик кабела - същата работа, пробвах със зарядно от Ноут 3 и с оригиналния кабел - започна да си зарежда телефона за по 2 часа и реших, че е от зарядното. Пробвах го обаче на Ноута и зарядното си работи нормално, зарежда си Ноута нормално за около 2 часа. Така и не мога да хвана какво се случва, сега зареждам Ноута със зарядното на LG - то, а LG-то със зарядното на Ноута и всичко е ок. Какъв е обаче проблема?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай
#22

(2016-08-10, 15:32:42)jiktak написа:  Здравейте, да използвам и аз темата, появи се проблем със зареждането, зарежда по 6 часа телефона. Сменик кабела - същата работа, пробвах със зарядно от Ноут 3 и с оригиналния кабел - започна да си зарежда телефона за по 2 часа и реших, че е от зарядното. Пробвах го обаче на Ноута и зарядното си работи нормално, зарежда си Ноута нормално за около 2 часа. Така и не мога да хвана какво се случва, сега зареждам Ноута със зарядното на LG - то, а LG-то със зарядното на Ноута и всичко е ок. Какъв е обаче проблема?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Зарядното е проблема, когато използвам нормален кабел зарежда много бавно, пробвах с няколко кабела. Когато обаче използвам кабела на Ноута си зарежда нормално. Предполагам, че се получава, защото кабела на Ноута е с двойна букса и тока върви през липсващата част на нормалната букса.

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)