Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi Note 2 (Redmi Note 2 Prime)

И аз съм получил днеска от topone,сега ще го разцъкам като се прибера
Аксесоари

От топуан отбиват ли се през митницата? :-)

[Изображение: zorvalth.jpg]

Ако платиш за DHL доставка, идва направо у вас, защото минава през Англия.

П.П. Току що го флашнах с fastboot китайска стабилна за TDD версия, 3G (H+) на bob работи като пушка!
Никакви следи от китайската "пачнатата" с която дойде не останаха. И 4G на Була си работи идеално.
Всички честоти в инженерното меню са си на място като FDD.

Сега един руснак от 4пда ми каза, че проверявал двата firmware (за TDD и FDD) и разликата била само във файла userdata. Всички други били еднакви. Не знам какво съдържа този файл ( никак не е малък), но руснака каза, че като флашвал, този файл даже го махал. Не разбирам чак дотолкова, не знам за какво служи. И той не знаеше (ама пък с каква смелост го маха).

Интересното е TDD версията дали ще работи със седмичния мултиром.

мммм доста красивичко,очарован съм от mi.

Вече съм с мултито 5.9.18 на моята TDD версия на телефона, всичко е отлично - 4G и 3G. Накратко стъпките, които направих:
Tелефонът дойде с китайски firmware 66.77.33.00. Сложих TWRP и през него направих бакъп на nvram и системата (всичко, което беше възможно). После сложих fastboot firmware "hermes_images_V6.7.5.0.LHMCNCH_20150826.0000.7_5.0_cn_cmonly" , който го дават специално за TDD версия телефон. При него всички бандове отново си работиха.
После отново сложих TWRP (за да не се сменя със стоковото трябва да се махне файла recovery от firmware) и пак си направих копие на nvram и системата, ей така за всеки случай.
После от стоковото приложението "Актуализация" флашнах седмичния мултиром 5.9.18 (от последния .24 май много се оплакваха).Направих пълен вайп и вече съм спокоен, всички мрежи работят. В инженерното меню всички наши бандове са отбелязани.


[Изображение: IMG_20151001_212519.jpg]

Внимание! Всичките ми съобщения до сега бяха само за информация! Не агитирам никого да купува тази или оная версия! Всеки сам си решава, да няма после "ама нали каза, че работи..." ! Парите са ваши, изборът също!

@milstan телефона ти с TDD версията ли е ? Сега видях, че по-горе си писал ,че е TD версията.

Здравейте, смятате ли че този модел ще бъде пуснат за продажба в България? Много ми харесва откакто го видях, но в момента предпочитам да взема нещо на изплащане и затова още се колебая.

Ако чакаш да го купиш от физически магазин, няма да стане защото политиката на Xiaomi е да продава само онлайн, с минимални разходи дори за реклама. Иначе има български сайт където продават въпреки че е доста скъпо там и няма лизинг. Ако те интересува сайта пиши да не правя излишни реклами

Така си помислих и аз, но за всеки случай реших да попитам. Сега ми остава да реша Xaiomi или Asus на изплащане.

Интересна темичка относно зареждането на телефона и липсата на поддръжа на технология за бързо зареждане, максималния ток е около 1,4А, толкова показаха и моите измервания:

http://forum.xda-developers.com/redmi-no...s-t3187536

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz

Направи ми впечатление че батерията на 3г пада бързичко,сравнявам с лг г3,който е 2к екран.ще пробвам да сменя ром-а

На мен ми заби телефона днеска. Не можех да го отключа и трите сензорни бутона отказаха. С 5.9.24 съм

оффф много трудно с тези хиляди разновидности на ромове,някой може ли да пусне линк към twrp и стабилния мултиезичен.няма ли лесен начин за флаш на тврп,с flashify напр.

Аз се флашнах с 6.7.5 cn stable, няма бг клавиатура и меню, play store(сега го търся в Mi store) - не зная що имаше възможна опция flash all , докато другите except storage /data бяха невъзможен избор.. На 3G все още има интернет ^_^ (bob)

(2015-10-02, 20:39:28)oxy2 написа:  някой може ли да пусне линк към twrp

Аз ползвах това, флашваш го като firmware, през стоковото приложение за ъпдейт или през стоковото рекавъри:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry42646290
Гледам, че и клип са направили:
https://www.youtube.com/watch?v=0rnAAODa...e=youtu.be

Някой знае ли как да го махна това? Появи се след като натиснах иконата "оптимизация" и след това направих "проверка". Изкочиха две неща където можеше ръчно да се оптимизират и се появиха въпросните бутони в падащото меню


Прикачени файлове Миниатюри
   

Влизаш в приложението оптимизация, горе вдясно настройки, показвай в лентата с известия - спри го..
След невъзможността да подкарам play store и хубавата клавиатура, отново съм с 66.66.77... или 6.6.7
НО по-напред ке видим
BTW някой забелязал ли е тая функция на телефона/MIUI - когато имаш пропуснато повикване (спрян екран) и след 5 мин го виждаш, се вижда колко пъти на човека от другата страна му е давало свободно .. как става това броене?

Приложението за "оптимизация" крашва когато натисна горе вдясно. Явно затова не можах да го открия

@BlackBone,сменяш системния език на EN,след което настройки на приложението Оптимизация/Security няма да ти прави FC,изключваш тази опция(показвай меню в лентата с известия) и връщаш отново на БГ.

Присъeдинете се в  Telegram: Contact @mibulgaria (☉.(☉.☉(☉ₒ☉)☉.☉).☉)

Благодаря masterping. Така се получи със смяната на езиците

Така като чета темата ми се струва, че телефона е за флашохолици. От 9 кладенеца вода, за да работи що годе нормално.

Pixel XL / Android 9 Pie

Стабилната версия, веднъж-два пъти в годината се обновява. Никой не е длъжен да се обновява. На сина ми Mi четворката не е обновявана (с мултито) от март месец (не че и с предните версии е имало ядове, просто от интерес), нито едно забиване и рестартиране, само цъка игри и интернет. Телефонът е за хора с откривателски дух, ама и за обикновените хора става. Тук пишем само необикновените.
Моята Redmi2 я обновявам само от интерес. Няма кой знае каква разлика от първия ROM с който дойде 5.1.23.

@bobyn,не съм съгласен с това което казваш,не е задължително да правиш каквито и да е било флашове,просто си купуваш телефона спираш да четеш по-форумите и така докато се скапе,в противен случай започват да те сърбят ръцете  Wink.

Присъeдинете се в  Telegram: Contact @mibulgaria (☉.(☉.☉(☉ₒ☉)☉.☉).☉)

А как да дам руут права,нали уж е преруутнат.или трябва да го руутна?
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)