Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A5 (SM-A500FU) - downgrade от Lollipop v5.0.2 до KitKat v.4.4.4
#1

Здравейте!
Поради многото и то противоречиви мнения относно downgrade на Samsung Galaxy A5 (SM-A500FU) от Lollipop v5.0.2 до KitKat v.4.4.4, реших да напиша практическо ръководдство по темата в което стъпка по стъпка да опиша нещата, които на практика съм осъществил на собствения си телефон.

АКО ПРАВИТЕ ОПИСАНОТО В ТЕМАТА, ПРАВИТЕ ГО НА СВОЙ РИСК.

Не нося отговорност за брикнати телефони, както за "изпържени", ударени с чук, хвърлени през прозореца/терасата и т.н. апарати, както и за невалидна гаранция.

Прочетете всичко в настоящата тема много внимателно. Аз съм практик. Не ме питайте за теоретични постановки. Тях ще ги намерите в други теми. Чета нещата по няколко пъти, обмислям ги (още поне няколко пъти отгоре) и чак тогава действам. Всичко описано в темата съм го изпробвал на личния си телефон - работи. Ще ви напиша само практически съвети относно "възловите" моменти. Но ако не знаете какво правите или защо го правите... по добре не го правете.

Предупредени сте!

Първия ми опит за downgrade на друго устройство (Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE - SM-T805) се оказа неуспешен или полууспешен... По стандартната процедура на фашване през Odin на стоков фърмуер (по ниска версия т.е. KitKat 4.4.4) изтеглен от sammobile.com, се оказа, че таблетът е с KitKat, но по никакъв начин не иска да влезе в recowery mode. За радост безпроблемно влизаше в download mode...
С компетентното съдействие на  rado__8 успях при повторната процедура да dowmgrad-на въпросния таблет до KitKat 4.4.4.

Така, че при downgrad-а на Samsung Galaxy A5 от 5.0.2 до 4.4.4 просто съм повторил "успешната" процедура от гореспоменатото устройство. Вероятно има и по кратък начин за това, но в крайна сметка е важен крайния резултат и завъртането на "процедурата" на флашване на фърмуер два пъти не отнема кой знае колко време (общо около 15 мин).
И така стъпка па стъпка.
Първо прочетете как се флашва стоков фърмуер с Один в темата публикувана от rado__8.

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950

Начинът по който съм downgrad-нал по принцип е същият но има известни промени с този описан в горния линк. Те са продиктувани от различията на ROM-а за downgrad-е който използвам - него може да изтеглите от тук:

http://freeflashfilezone.blogspot.com/20...ar_11.html

Това е могофайлов ROM който, съдържа 5 файла:

A5ULTE_EUR_OPEN_HIDDEN220M.pit.
AP_A500FUXXU1AOB4_CL4312036_QB4183665_REV01_user_low_ship_MULTI_CERT.tar.md5
BL_A500FUXXU1AOB4_CL4312036_QB4183665_REV01_user_low_ship_MULTI_CERT.tar.md5
CP_A500FUXXU1AOB4_CL4312036_QB4183665_REV01_user_low_ship_MULTI_CERT.tar.md5
CSC_DDX_A500FUDDX1AOB2_CL4269933_QB4143603_REV01_user_low_ship_MULTI_CERT.tar.md5

Зареждате в ODIN четирите файла - AP_, BL_, CP_, и CSC_, като НЕ зареждате PIT файла.
Важно!!! В ODIN трябва да е чекнато Phone Bootloader Update
Как трябва да изглеждат нещата в този случай вижте прикачения файл Приложение 1

След което натискате бутона Start в Odin и чакате около 3 мин до приключване на процедурата.
Ако искате да ползвате този ROM, веднага след като в Odin светне зеленото PASS - с едновременното продължително задържане на трите бутона (Home, Volume+ и Power) влизате в recovery mode и правите wipe data/factory reset след което рестартирате и правите начална конфигурация... И да не влезете в recovery mode не е фатално, но просто е желателно след инсталиране на фърмуер да се направи wipe data/factory reset.
Това е.

Ако не искате да ползвате този ROM а да сте с "оригиналния" стоков ROM веднага след като в Odin светне зеленото PASS - с едновременното продължително задържане на трите бутона (Home, Volume+ и Power) влизате в recovery mode и правите wipe data/factory reset. Както сте в recowery mode с едновременното продължително задържане на трите бутона (Home, Volume- и Power) влизате отново в download mode и по описаната стандартна процедура от rado__8 в първия посочен от мен в тази тема линк флашвате с Odin стоковия еднофайлов ROM.
Важно!!! В Odin НЕ трябва да е чекнато Phone Bootloader Update

За да не стават грешки вижте как трябва да изглеждат нещата в прпикачения файл Приложение 2.

Стоков ROM за Samsung Galaxy A5 (KitKat 4.4.4) можете да изтеглите от тук, като предварително се регистрирате в сайта (създадете си акаунт). Процедурата по регистрация отнема максимум минута-две.

BGL
http://www.sammobile.com/firmwares/datab...500FU/BGL/
конкретно KitKat 4.4.4
http://www.sammobile.com/firmwares/downl...1AOB1_BGL/

За Глобул/Теленор/
http://www.sammobile.com/firmwares/datab...500FU/GBL/
конкретно KitKat 4.4.4
http://www.sammobile.com/firmwares/downl...1AOB1_GBL/


ЗАБЕЛЕЖКА: В двата прекачени файла Приложение 1 и Приложение 2 е показано как трябва да изглеждат нещата по принцип и не касаят конкретния телефон Samsung Galaxy A5 (SM-A500FU). Приложените снимки са Screenshot-s от Downgrade на таблет Samsung Galaxy Tab S10.5 LTE (SM-T805), но принципно визуално нещата са абсолютно еднакви и изглеждат по един и същ начин.

ВАЖНО ДОПЪЛНЕНИЕ (За съмняващи се Tongue ) Гореописаните процедури по никакъв начин не влияят и не променят гаранцията. След извършването им показанието на Knox е 0x0.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
Аксесоари
#2

задължително ли е  да флашвам тези 4 файла или мога направо да флашна оригиналния еднофайлов стоков ром ?
Цитирай
#3

С този телефон не съм пробвал този вариант да флашна директно еднофайловия стоков ROM. Причината съм я споменал... ще ти копирам директно...
"Първия ми опит за downgrade на друго устройство (Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE - SM-T805) се оказа неуспешен или полууспешен... По стандартната процедура на фашване през Odin на стоков фърмуер (по ниска версия т.е. KitKat 4.4.4) изтеглен от sammobile.com, се оказа, че таблетът е с KitKat, но по никакъв начин не иска да влезе в recowery mode. За радост безпроблемно влизаше в download mode..."
Така, че тук директно минах на "втория" вариант. Първо да флашна четирифаловия ROM и след това оригиналния стоков.
Цената е няколко загубени минути повече - общо последователното флашване на двата ROM-a ми отне сумарно 15 минути.
Но поне става безпроблемно.
В някои форуми чета за "оплескани" телефони при директна инсталация, но не съм сигурен, че това е причината за брикването.
Ама страх лозе пази... По бавно, но сигурно. Smile Smile

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#4

А ако е купен от Vivacom ?

[Изображение: CxJieD5.jpg]
[Изображение: Ov21dpP.jpg]

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай
#5

Няма никакво значение кой е оператора. Първо фпашваш сервизния ROM за да ти е успешен downgrad-a. След това изтегляш:

http://www.sammobile.com/firmwares/downl...1AOB1_BGL/

За MTel и Vivacom KitKat 4.4.4 ROM-a e един и същ - небрандирания - BGL. Всъщност, който от стоковите ROM-ове да флашнеш е без значение по отношение на гаранцията, ако това са ти опасенията. След downgrad-a показанието на Knox е 0x0.

За да изтеглите ROM от sammobile.com e необходимо предварително се регистрирате в сайта (да си създадете акаунт). Процедурата по регистрация отнема максимум минута-две.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#6

След свалянето с петте файла версия 1AOB4 до 4.4.4 , защо трябва отново да се флашва с 1AOB4?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)