Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Работа с kdz upgrader
#26

Здравейте,
така, стигнах до третата стъпка, всичко беше ок. Извадих SD картата от телефона, вкарах батерията, пуснах го на три пъти, но не мога да го отключа, плъзгача не мога да го плъзна за да отключа телефона. Изключих го, и пак го включих четвърти път и ми излиза LG , и после надпис ANDROID и до тука. Какво му стана на този телефон .. бях с LoL 1.4.2 , а сега съм с оригинален ROM , който дори и не иска да зареди. Телефона се прееба , преди да започна да го ръчкам.

ЕДИТ: Имам чувството, че няма инсталиран никакъв РОМ на него, щом зарежда на този " ANDROID надпис " без да спира.
ЕДИТ2: Не знам какво му стана на този телефон , ще му дам фактори ресет и ще флашна LoL 1.4.2 отново. После ще продължа на там по стъпките.

LG P500 ---> HTC Desire ---> LG P500 ---> Samsung Galaxy S4  ---> iPhone 5 ---> iPhone 6 ---> LG G3 32GB
Цитирай
Аксесоари
#27

soundhack написа:Здравейте,
така, стигнах до третата стъпка, всичко беше ок. Извадих SD картата от телефона, вкарах батерията, пуснах го на три пъти, но не мога да го отключа, плъзгача не мога да го плъзна за да отключа телефона. Изключих го, и пак го включих четвърти път и ми излиза LG , и после надпис ANDROID и до тука. Какво му стана на този телефон .. бях с LoL 1.4.2 , а сега съм с оригинален ROM , който дори и не иска да зареди. Телефона се прееба , преди да започна да го ръчкам.

Направи ресет и ще се оправи, сложиш ли един път друг ром започва да прави така.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#28

svetulka02 написа:
soundhack написа:Здравейте,
така, стигнах до третата стъпка, всичко беше ок. Извадих SD картата от телефона, вкарах батерията, пуснах го на три пъти, но не мога да го отключа, плъзгача не мога да го плъзна за да отключа телефона. Изключих го, и пак го включих четвърти път и ми излиза LG , и после надпис ANDROID и до тука. Какво му стана на този телефон .. бях с LoL 1.4.2 , а сега съм с оригинален ROM , който дори и не иска да зареди. Телефона се прееба , преди да започна да го ръчкам.

Направи ресет и ще се оправи, сложиш ли един път друг ром започва да прави така.

ЕДИТ: Имам чувството, че няма инсталиран никакъв РОМ на него, щом зарежда на този " ANDROID надпис " без да спира.
ЕДИТ2: Не знам какво му стана на този телефон , ще му дам фактори ресет и ще флашна LoL 1.4.2 отново. После ще продължа на там по стъпките.

Какво мислиш по въпроса, да опитам ли?

LG P500 ---> HTC Desire ---> LG P500 ---> Samsung Galaxy S4  ---> iPhone 5 ---> iPhone 6 ---> LG G3 32GB
Цитирай
#29

Като направиш ресет ще се оправи, ако искаш да останеш с оригиналния няма смисъл пак да слагаш LOL.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#30

svetulka02 написа:Като направиш ресет ще се оправи, ако искаш да останеш с оригиналния няма смисъл пак да слагаш LOL.


Направих ресет, не се оправи. Чаках " ANDROID надписа " да се махне и да тръгне самия телефон , маки, не ще. Току що флашнах LoL 1.4.2 . Цялата ми идея по принцип е да мина на 2.3.3, после да рут, и после на LoL 1.5 . Та, сега ще пробвам отново, дано стане.

LG P500 ---> HTC Desire ---> LG P500 ---> Samsung Galaxy S4  ---> iPhone 5 ---> iPhone 6 ---> LG G3 32GB
Цитирай
#31

На LOL 1.5 пада бързо батерията, LOL v1.4.2 е най-добър за сега.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#32

soundhack написа:
svetulka02 написа:Като направиш ресет ще се оправи, ако искаш да останеш с оригиналния няма смисъл пак да слагаш LOL.


Направих ресет, не се оправи. Чаках " ANDROID надписа " да се махне и да тръгне самия телефон , маки, не ще. Току що флашнах LoL 1.4.2 . Цялата ми идея по принцип е да мина на 2.3.3, после да рут, и после на LoL 1.5 . Та, сега ще пробвам отново, дано стане.

Забива защото LOL 1.4.2 не работи без картата,ако си правил партишън.Два пъти го инсталирах след смяна на SD ми замръзна дисплея,а след хард ресет беше останал на надписа ANDROID.


Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...
LG G2 16GB / Xiaomi Redmi Note 8
Цитирай
#33

Готово, оправих телефона. Изпълних всички стъпки, но телефона сега зарежда до логото на LoL 1.4.2 и отново и отново ..... сега чета другата тема да видя какво да направя сега.

" АКО телефона не иска да влезне в андроид и седи на emergency mode (син екран) тогава флашнете отново "

Ами ако телефона стига само до логото и стига толкова , пак ли да опитам да го флашна отново , или да се отклоня към другата тема?

LG P500 ---> HTC Desire ---> LG P500 ---> Samsung Galaxy S4  ---> iPhone 5 ---> iPhone 6 ---> LG G3 32GB
Цитирай
#34

Нищо не можах да разбера, стигнал си до 3 стъпка а казваш, че си със стоков ром. Ти не си стигнал въобще до флашване на kdz файла, щом и рекавърито си ти стои. Не се занимавай с вадене на карти и батерии, пропусни 3 и 3,5 стъпка. Между другото когато флашнеш с kdz 2.3.3 може отново да ти остане на надписа андроид, тогава вадиш батерията, поставяш я и с комбинацията за влизане в рекавъри правиш ресет.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#35

soundhack написа:Готово, оправих телефона. Изпълних всички стъпки, но телефона сега зарежда до логото на LoL 1.4.2 и отново и отново ..... сега чета другата тема да видя какво да направя сега.

Направи ресет, пусни Windows Enabler като администратор (за седмица) пусни KDZ и слагай 2.3.3, не трябва да имаш проблеми, ако правиш всичко това на настолен комп използвай задните USB-та

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#36

vargala81 написа:Нищо не можах да разбера, стигнал си до 3 стъпка а казваш, че си със стоков ром. Ти не си стигнал въобще до флашване на kdz файла, щом и рекавърито си ти стои. Не се занимавай с вадене на карти и батерии, пропусни 3 и 3,5 стъпка. Между другото когато флашнеш с kdz 2.3.3 може отново да ти остане на застана андроид, тогава вадиш батерията, поставяш я и с комбинацията за влизане в рекавъри правиш ресет.

Така, да изясна. Минах флашването на kdz файла. Преди това, флашнах на ново 1.4.2 . И продължих успешно. Сега флашнах kdz файла, всичко мина добре, но в момента си седя на логото на LoL 1.4.2 и си го гледам вече около 5-6 минутки. Ами сега ? :/

LG P500 ---> HTC Desire ---> LG P500 ---> Samsung Galaxy S4  ---> iPhone 5 ---> iPhone 6 ---> LG G3 32GB
Цитирай
#37

Влез ръчно в emergenci downwoad mode, това става при изключен телефон(нищо да не свети) натискаш едновременно и задържаш back+volome up+power бутоните. Тогава флашни и не прави нищо докато не изпише log finishet. После ако не иска да включи вадиш батерията, слагаш я отново и правиш клавишната комбинация за влизане в рекавъри.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#38

Нещо не се получава с флашването пък сега .. компютъра не намира телефона, в смисъл не прави връзка с телефона. Телефона е изключен от USB и е изключен изобщо. Това което правя е:

- задържам back+volume up+power бутона ( изписва ми само " Emergency Mode!! " )
- връзвам телефона с компютъра
- пускам windows enabler v1.1 - ON
- пускам като администратор KDZ_FW_UPD.exe

И не мога да кликна никъде. Пробвах, кликвах - изобщо не ме отразява.


ЕДИТ: Мерси много, оправих всичко на ново , трябваше да рестартирам компютъра и после да направя така както ти ми каза и всичко тръгна. Мерси много ! :cheers:

LG P500 ---> HTC Desire ---> LG P500 ---> Samsung Galaxy S4  ---> iPhone 5 ---> iPhone 6 ---> LG G3 32GB
Цитирай
#39

Тъй като повечето които са ъпдейтнали на 2.3.3 не са доволни и искат да се върнат на 2.2.2 слагам линк с KDZ файла на 2.2.2 v10h_00
http://www.multiupload.com/MBO47621L0


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#40

Един приятел с къстъм РОМ Megatron (стара версия) и иска 2.3.X, но гледах къстъмите, че искат нов бейсбанд и разбрах, че бейсбанда идва като сложа официален 2.3. Единия от начините, доколкото разбрах, е с kdz upgrader и въпроса ми е мога ли директно с къстъм РОМ-а да го ъпгрейдна?

HTC One Black
Цитирай
#41

Нов ъпдейт за България, незнам дали е до 2.3.3 или 2.3.4, не съм го пробвал. Версията е v20g_00, ето kdz файла ако някой иска да ъпдейтне през сигорната програма, или пък не му излиза ъпдейта на pc suite
http://www.multiupload.com/KLWQLB48NR


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#42

vargala81 написа:Нов ъпдейт за България, незнам дали е до 2.3.3 или 2.3.4.....

2.3.3 е.

Xiaomi HongMi       Asus Nexus 7 3G
Цитирай
#43

nblagoev написа:
vargala81 написа:Нов ъпдейт за България, незнам дали е до 2.3.3 или 2.3.4.....

2.3.3 е.


На 1-ва страница пише че е румънски. този V20G_00. Почвам да се обърквам вече.

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай
#44

hir написа:
nblagoev написа:
vargala81 написа:Нов ъпдейт за България, незнам дали е до 2.3.3 или 2.3.4.....

2.3.3 е.


На 1-ва страница пише че е румънски. този V20G_00. Почвам да се обърквам вече.
Все тая, нали си има български.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#45

Някой да каже впечатления за бетрията? Има ли подобрение?
Цитирай
#46

Този си е Български, излезнами на lg mobile updater и е свален чрез imei номера ми. Не гледай какво пише, когато излезна първия ъпдейт на v20c не можах зда намеря линк и го потърсих в google, оказасе обаче, че е за Русия и нямяше БГ, после намерих правилния линк и си имаше БГ.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#47

Винаги съм се чудил защо на някои къстъм ром пише че е базиран на еди коя си версия на 2.3 било то G,F ,C.
Това значи,че ако стоковия ми е G например мога да сложа само къстъм базиран на G?
И този новия ъпдейт пак ли се флашва по същия начин както при ъпдейта от 2..2 на 2.3 с KDZ?
Цитирай
#48

Можеш да слагаш всякакъв къстъм стига да е базиран на текущата версия андроид, по точно bacebanda играе роля. И да, по същия начин се флашва новия ъпдейт, а ако вече си с 2.3.3 и имаш рекавъри може да помолиш някой да направи бекъп и да ти даде да го ресторнеш.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#49

Да мерси за инфото.Но искам да попитам и друго.Има къстъм ром които са 2.3.5,тях не може да ги слагам нали,понеже съм с 2.3.3.?
А иначе да в момента съм с 2.3.3 и се чудя заслужава ли си този ъп,понеже съм с франко кернел и съм доволен от телефончето,....
Цитирай
#50

Можеш да сложиш дори 2.3.7, аз примерно на рейсъра директно от 2.1 му сложих cm 2.3.7. Важен е bacebanda, а в случая за рейсъра е само един. Lg го смениха за 2.3.3 и затова от 2.2 не може да се мине директно на 2.3 без да се смени bacebanda, а най-лесния начин е като се ъпдейтне официялен 2.3.3. Правиш си бекъп през рекавъри, копираш си го на компа за всеки случай и действай, ако нещо се обърка връщаш бекъпа. Но не разчитай на recovery amonraa, по-добре го направи с clock worck mod recovery. В новия ъпдет са изчистени бъговете, затова ако няма да слагаш после къстъм ром и кърнел ъпдейтвай.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)