Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia M4 Aqua (E23xx)

Актуализациите на приложенията нямат нищо общо със софтуера, спри автоматичните актуализации на приложенията.
Цитирай
Аксесоари

Имах предвид дали дали като спра актуализациите на приложенията ще ми показва и актуализациите на софтуера. Иначе нещо не мога да намеря точно от къде се спират автоматичните актуализации... Help...?
Цитирай

От настройките в гугъл плея.


Цитирай

(2015-10-11, 09:00:50)DaMp370 написа:  @Monipeev има ли опасност ако стане нещо после да не ми признаят гаранцията?

Иначе снощи направих нещо и някакси го оправих. Вече не ми излизаше това тъпо интро. Свалих го от зарядното, после си поиграх с него и остана на около 60%. Сутринта се събуждам и гледам интрото си върви, а телефона ми иска ПИН... като го включих батерията беше на 40%, значи цяла нощ си вървяло това интро.... Сега намерих в Меню - Настройки - Защита - Администратори на устройството и там имаше Retail Demo с тикче. Махнах го, поразцъках малко и като го заключих... пак тръгна тъпото интро! Влязох Приложения и това Retail Demo го имаше само на Всички, отворих го от там и му дадох принудително спиране и сега няма проблеми... въпроса е, че не ми дава да го изтрия и не знам ако рестартирам телефона дали няма пак да се появи... 

Опитай с този код дали няма да се изключи демо режима: *#*#73556673#*#* 

Nokia 8 Sirocco
ex. Sony Xperia M4 Aqua Dual E2363 (16GB)
ex. Nokia E7-00
ex. Nokia E90 Communicator
ex. Nokia 9210i Communicator
Цитирай

По принцип това е кода за активиране и деактивиране на демо режима. Цифрите от клавиатурата кореспондират на Sell more.
Друг вариант е да изтриеш клипчето, което се намира в скрита папка в паметта на телефона. Не и помня името, но е в основната директория на вътрешната памет и има клип/клипове в нея. Изтрий я и няма да се пуска. Но така или иначе тябва и с кода да го спреш.
Цитирай

Имам проблем с екранните снимки. Изписва ми "неуспешна екранна снимка, възможно е съдържанието да е защитено или паметта да е пълна". Памет си имам достатъчно, поне за стотина снимки на СД картата, пък и на тела...А началният екран не съдържа защитено съдържание...Рестартирам го, оправя се проблема и след половин час, отново...Екранни видеа си снимам без проблем, снимки и с предната и със задната камера също...Има ли някакви настройки за тази екранна камера попринцип?... Ако можете помагайте, телефонът ми прави проблеми точно там, където най-малко съм очаквал..

Sony Xperia J, Android 4.1.2 Jelly Bean
Sony Xperia M4 Aqua 8gb Android 6.0.1 MM
Sony Xperia XA 

Huawei Mate 20 lite
Цитирай
Sad 

Здравейте. Закупих Sony Xperia m4 Aqua преди 4 дни и тази сутрин имам проблем с него. Включи се тази сутрин алармата за събуждане,взех телефона за да я изключа,но не мога - екрана е абсолютно черен,а бутона отстрани за активация и деактивация не работи. Вече цяла сутрин телефона продължава да свири мелодията на алармата,но иначе самия телефон не дава никакви признаци на живот. Писах на един приятел от компютъра ми да ми звънне,той ми написа ,че телефона дава свободно и звъни,но аз го държа и абсолютно нищо :SadМоля кажете може ли по някакъв начин да го оправя или директно да го нося на ремонт?!
Цитирай

Задръж бутона за включване + бутона за увеличаване на звука 10 с. до единично вибриране и пусни. Телефонът ще се рестартира.


Цитирай

Помогна :Smile  Много ти Благодаря !!!:*
Цитирай

Тъй като доста хора не знаят, ще публикувам комбинациите на клавишите:
Ако телефонът е изключен:
- Усилване на звука + USB кабела се включва към компютъра– FASTBOOT MODE
- Намаляване на звука + USB кабела се включва към компютъра – FLASHMODE
Ако телефонът е включен:
- едновременно натискане на <захранване + Намаляване на звука> – прави скрийншот на екрана
- едновременно натискане на <захранване + Усилване на звука> до първа вибриране (10 секунди) – рестартиране, аналогично на вадене на батерията
- едновременно натискане на <захранване + Усилване на звука> до трето вибриране (15 секунди) – принудително изключване.


Цитирай

Как мога да върна телефона до фабричния софтуер преди актуализациите ?
Цитирай

(2015-10-15, 22:09:35)eleena написа:  Тъй като доста хора не знаят, ще публикувам комбинациите на клавишите:

Хубаво им наливаш акъл, ама е хубаво и някой да чете, че в първия пост на тази тема я има тази информация: "Сервизни менюта и комбинации с бутоните", както и "Как да направя снимка (screenshot) на екрана"

Не е упрек към теб конкретно, а за незнаещите.

(2015-10-16, 09:57:44)ROLEX4O написа:  Как мога да върна телефона до фабричния софтуер преди актуализациите ?

С флаштуул.
Цитирай

Снощи ми се актуализира софтуера (26.1.A.2.167) , не намирам никакви разлики, освен, че ми изчезнаха някои маловажни преинсталирани приложения, при вас как е?

Sony Xperia J, Android 4.1.2 Jelly Bean
Sony Xperia M4 Aqua 8gb Android 6.0.1 MM
Sony Xperia XA 

Huawei Mate 20 lite
Цитирай

Същото е, просто пише, че са фикснали някои бъгове, без да споменават кои и че са разкарали някои маловажни приложения (които обаче ако са били ъпдейтнати, не са махнати), за да спестят така ценното място, за тия, които сме с 8GB версията.

Иначе аз имам един въпрос. Преди си свалях песни от Data.bg и конвертирах клипове от youtube на мп3. Днес пак така реших на Sony-то (за първи път) и ме попита кое приложение да ползва по подразбиране - Firefox или Music и аз без да гледам много дадох мюзик. Сега проблема е, че вместо да ми сваля песните, ми ги пуска през плейъра. Все едно ги стриймва. Гледах в music app, пише че няма никакви defaults зададени. Чистих му кеша и датата. Забраних го, тогава ми ги сваля, ама когато го разреша отново, пак ми ги пуска от там (стриймва).
Цитирай

@dxl, Ако действително няма опция за изчистване на опцията по подразбиране в Настройки / Приложения / Всички / Музика, то може да се деинсталира Firefox, след което отново да го инсталираш и трябва отново да те попита за приложение, което да отваря дадените файлове при стартирането им.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Точно така стана, да. Благодаря. Бързата кучка... Като не гледам.

Имам обаче един малък проблем. Когато сложа слушалки не ги регистрира веднага, а отнема няколко секунди. Но не това е проблема. Трябва 3-4 пъти да вкарам слушалките,докато запее през тях. Иначе си звучи през говорителя. И муз.приложение, и YouTube, и сис.звуци...

Някой с подобен проблем?
Цитирай

и как става номера със flashtool за да върна фабричния софтуер  трябва ли да изтегля нещо и да го слагам през flashtool и телефона трябва ли да е rootnat или с отключен bootloader. От къде мога да изтегля софтуер като цяло за телефона не само стоковия ?
Цитирай

Никой не каза нищо за предния ми проблем, но аз вече имам нови... Smile Освен, че отчита слушалките на случаен принцип), излезе, че не отчита и микрофона им (през диагностиката на телефона и тест разговор), вега говорителя за разговори се сдуха. (earpiece) Чувабве мноого слабо и пръщи. Ще ходи в сервиз. Малко с греда ни тръгва запознанството със Сони.
Цитирай

@ROLEX4O, Не е необходим руут или отключен буутлоудър, за да изоолзваш Флаштул за инсталиране на стоков фърмуер.
Свали си софтуера за твоя модел телефон и следвай инструкциите от тази тема:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid216931
На въпроса ти обаче "От къде мога да изтегля софтуер като цяло за телефона не само стоковия ?", не съм убеден, че те разбрах какво имаш в предвид.

@dxl, Направи поправката през компютър с Pc Companion и виж дали ще има някакъв резултат, едва тогава мисли за посока сервиз.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

На работа съм до 9 вечерта.  Като се прибера ще видя и ако не утре с песен в мгазина.

Едит: Сложих отметката за помощ за хора с увреждания и се чува нормално. Пробвах и отделно със Speaker Voice Enchantment и пак се чува силно. Даже много. Помня първия ден бях пуснал тази отметка, като разглеждах настройките, но след 2-3 разговора я махнах,че ми се сториха много силни и леко премодулирано гласовете.
Сега като я махнах и без нея си се чува добре. Приемам го за random android brain fart и ще имам едно наум.

Вие ползвате ли я тази отметка?
Цитирай

@dxl Сега проверих и не забелязвам проблем с детектване на слушалките. С последния ъпдейт е телефона!
Цитирай

Искам да върна първия софтуер с който телефона е излязъл от завода така да го кажа ...
Цитирай

Кажи ми с кой софтуер е излязъл от завода и ще се опитам да ти го намеря.
Цитирай

Не знам точно, но искам някой преди 167 и 99... че само тези ми излизат във флаштуул ама не ми вършат работа..
Цитирай

99 не е ли стоковия?

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)