Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia M4 Aqua (E23xx)

Да изключиш автоматичните актуализации и да актуализираш приложенията едно по едно Smile. Фейсбук като цяло е доста бъгав и затова се актуализира доста време (не е само при тебе), а през 3g няма смисъл да актуализираш, защото ти заминава мобилният интернет Smile
Цитирай
Аксесоари

Здравейте! Появи се странен проблем с телефона,моля помогнете. Телефонът е чисто нов. При свързване с компютър с кабела през usb започна едно безкрайно превключване от приложения към приложения. Включва се плеъра,снимки се превключват една след друга,показват се и се скриват всякакви приложения,пълно,, шашкане'' и екранът не реагира на команди. След изваждане на кабела се оправя и всичко е наред.  Не е рутван и тем подобни. Върнах фабрични настройки,но пак същото. Помогнете!
Цитирай

Предлагам да опитате с друг юсб кабел и да споделиш дали има ефект.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Провах пак същото.
Цитирай

"Появи се проблем", да го разбираме ли, че съвсем в началото след закупуването му, проблема не е бил наличен.
Предполагам въпреки неадекватната реакция на телефона, същия все пак се зарежда през конектора?
Актуализация правена ли му е?
Направете преинсталиране на софтуера с Pc Companion и ако отново е същия резултат, препоръчвам да се обърнете към сервиз за гаранционно обслужване, след като споменавате, че е правен опит и с друг юсб кабел.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Телефонът се зарежда нормално с фабричното зарядно. Проблемът се появи още с първото свързване с кабел към компютъра. Поиска актуализация на софтуера и я направих през wi-fi,още при първоначалното конфигуриране на телефона. На следващият ден просто реших да кача малко музика от компютъра и се започна онова,, шашкане''. Преди малко му направих rapir, но проблема остава.
Цитирай

При други модели устройства, това също се е появявало като проблем, но щеше да е добре да имаше резултат и с предходния софтуер, преди да направиш актуализация.
Към друг компютър свързван ли е телефона?
Ако не, пробвайте и тогава мислете за следващите стъпки.
Има вариант да си преинсталираш предходната компилация на телефона, за да се види дали при нея ще е наличен проблема отново, но вероятно най-доброто решение към момента , е да се обърнеш към сервиз.
Върнал си към фабрични настройки, направил си поправката на софтуера през Pc Companion, свързан е с друга бройка юсб кабел, след ефект няма, а ако продължава и след прикачане към друг компютър, възползвай се от гаранционната си карта.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Благодаря за съветите Monipeev ще пробвам. Не ми се занимава със сервизи,но щом се налага. Имал съм 4 sony телефони и са работели много добре,но с m4 aqua японците удариха греда.
Цитирай

Здравейте! Реших да си купя нов смартфон и понеже страшно много ми харесва дизайна на Xperia Z5 и Xperia M4 Aqua, се спрях точно на тези модели. Като цяло Z5 е доста по-добър, но и цената му е висока. В крайна сметка се насочих към M4 Aqua, но като започнах да чета мненията във форумите, меко казано се разколебах. Искам да попитам тези, които са ползвали този смартфон, дали наистина има толкова много бъгове и каква е разликата между моделите с 8GB и 16GB памет? Кой от двата е по-добър и дава по-малко дефекти? Благодаря предварително!
Цитирай

Разликата е в паметта Smile Не мисля, че може да се каже, кой дава повече и кой по-малко дефекти, всичко е строго индивидуално. Аз съм нямал абсолютно никакви проблеми с моят телефон откакто съм го купил, вече 4-5 месеца.
Цитирай

Мерси! А според теб, на какво се дължат многото негативни мнения за този телефон, и дали са реални, защото аз много го харесвам, но като чета всички тези неща, се притеснявам да не започне разнасяне по сервизите? Ти имаш ли някой от обявените дефекти?
С риск да стана досаден, въпросът ми е следния: Какъв процент е риска да ми се падне бъгав телефон? Тоест, на всеки 10 бройки горе-долу 1 дава дефекти, или на всеки 5 - 1, или на всеки 2 - 1...? Просто искам да премеря риска и да разбера, например при белия вариант по-малко ли се срещат тези грешки, при 16ГБ вариант ли по-рядко се случва...? Интересува ме всякаква информация, която може да ми бъде полезна. Разбира се, това са само примери, не се хващайте за тях. Ще ви бъда много благодарен, колкото се може повече мнения да прочета. Smile
Цитирай

И какви дефекти "дава" М4 аз не знам за нито един такъв освен за недостиг на вътрешната памет при 8гб версията, но това определено не е дефект просто за тия пари толкова.
Цитирай

Ами от това, което съм прочел във форумите, смартфона се изключва безпричинно, рестартира се сам, не изписва когато имаш пропуснати повиквания, не запаметява имена, при ъпдейтване става много бавен, има проблеми с камерата, с wi-fi, със свързването с компютър и т.н. Просто искам да разбера колко често се срещат тези проблеми, защото доста хора са споделили, че се е стигало до сервиз или до замяна на апарата... Извинявайте, но ако това се е случило на повече от 5-6 човека, значи самата серия е дефектна и шанса при мен да се получи някакъв проблем е огромен. За мен не е добра опция да се стига до сервизи или да се сменя апарата. Искам читав телефон от среден клас, който не дава дефекти, водо и прахоустойчив е, и шанса да ми се падне дефектна бройка е минимален. Това е. Smile
Цитирай

От 1 месец имам М4 и нищо от изброените бъгове не съм забелязал! Единственият бъг при мен е с камерата:
понякога при включването и, сензорните копчета на екрана (за снимане, превключване апарат-камера, настройки) изчезват- просто един празен екран... Правя снимка с копчето и нещата си нормализират. Иначе е чудесен телефон, на който се наложи да блокирам и принудително спра всякакви вградени и ненужни приложения за до освободя още малко памет! :-)
Цитирай

Взимаш си самсунг S-някой си - имаш хиляди ромове, имаш хиляди кърнели и си свиркай. Ако искаш сони вземи си, обаче не знам дали има човек, който да ти отговори на въпросите с "дефектите". Само ще ти кажа че има много хора, които нямат нито един проблем с този телефон.

Moto Z Play
Цитирай

Работата е там, че адски много харесвам тоя телефон, и като дизайн, и като всичко, но не искам да ходи по сервизите... Все пак мисля да рискувам и дано да не ми се падне дефектна бройка. А според вас белия или черния да си взема? И с едната или с двете СИМ карти ми препоръчвате? Smile
Цитирай

Въпрос на вкус ... Все едно да ни питаш циганка или българка да си хванеш за гадже.


Цитирай

Това беше много глупав пример! Нали точно в този форум прочетох, че всъщност 8ГБ и 16ГБ дефакто били различни телефони... Че по тази логика има разлика и между телефон с една и с две СИМ карти... Това което аз разбрах от тези коментари е, че всяко нещо е от значение! Например: телефона с една СИМ карта е от различна партида от този с две, и може да е по-сполучлив... Или аз нещо не съм разбрал или не взимате нещата на сериозно! Аз наистина сериозно се интересувам кой вариант има най-малко оплаквания... Още един пример ще дам: ако 5 човека от този форум са с черния и 5 с белия, и от тях 3 от черните са дали дефект, а нито един от белите не е дал - то тогава си взимам белия! Толкова ли е трудно просто да споделите какъв точно ви е апарата и какви дефекти е направил, за да мога аз да си направя аритметика къде е най-малкия риск?!?

Нали дефакто затова е форума, за да обменяме мнения и опит, и да си помагаме?!
Цитирай

Не мисля, че примерът е глупав, а по- скоро опитът ти за маркетингово проучване е малко странен! Не знам до колко си прав с изводите си за бял- черен и т.н.! Не мога да према, че цветът на пластмаса кореспондира с това дали е по- качествен? Но дори това да е така, нищо не гарантира, че едновременно ще се отзоват равен брой притежатели та телефони от двата цвята така, че ти да си извадиш верен извод! Взимаш цвят, който ти харесва. С една или две СИМ, в зависимост от нуждите ти - не от броят СИМ карти а по-скоро за повече памет (препоръчвам 2 СИМ)! За мен най- добрите качества на телефона са неговата прахо и водо издръжливост! Използвам го за следене на тренировката си и не си притеснявам дали ще има дъжд или сняг! А кои коли са по- качествени, червените или черните? Бих казал - черен мерцедес! :-) ;-)
Цитирай

Аз имам от юли месец черен телефон и до сега проблеми не съм имал. Единствените проблеми, за които се сещам са: мислех, че се разпада Wi-fi връзката, но се оказа, че е от самия Viber, веднъж не искаше да ми отваря снимките - не можел да прочете снимките от картата, след рестарт се оправи. Колкото до паметта - чакаме ъпдейт до Android 6...
Цитирай

ОК, благодаря ви! Аз също не мисля, че цвета има значение, затова ми е все тая какъв цвят ще е. Мисълта ми беше, че просто ако наистина са ги правили на различни партиди, може едната да е по сполучлива от другата. И това беше само пример, ако са 5 на 5... Може и 10 на 3 да са, аз пак бих стигнал до някакъв извод. Благодаря още веднъж на тези, които споделиха какви са им телефоните и какви проблеми са имали! Който има желание, нека също да каже за неговия. Smile
Цитирай

Моят като го взех, имаше изгорял пиксел.
Върнах го и умниците му сменили предния панел.
Они ден падна в един басейн и докато го извадя беше умрял...
Сега чакам да ме порежат от сервиза...
Цитирай

Аз като собственик на двусимовия вариант с шеснаисет гига памет, мога да споделя че телефона е ок. Няма голяма разлика в хардуера в сравнение с осем гигабйтовият вариант, освен явните плюс слот за сим карта и повече гиги. И моя телефон грееше, беше в сервис два пъти за два месеца и малко. Но като се дистанцирам от това си заслужава, но изработката му е ( финна механика и оптика) така да се каже. Трябва добре да го пазиш, калъфче, протектори, не го топи във вода за щяло и не щяло, не го хвърляй или изпускай, пази в джобовете или ръцете си от усуквания и други подобни влияния. Естествено че ще ти препоръчам варианта с две сим карти и повече памет ( Е 2363), тук няма да се тюфкаш че паметта е ограничена, макар после да не ползваш втория слот за карта. Телефона си работи ок с времето оправиха проблема с греенето, игрите не съм забелязал да лагват особено, нотификейшъна за
входящо обаждане когато съм в приложение работи нормално. Това е като цяло, но все пак е Сони и за разлика от китайският осемядреник на приятел, когато нещо се обърка сериозно имаш пс компанион, сервизна подръжка, а това са сламки на които определено може да разчиташ. И така за този Голф.

Motorola CLIQ Android 2.1>>>LG-GT540 CyanogenMod 7.0.2 (SwiftDroid) - Android 2.3.3 - v2.0 M3>>>Xperia Neo - Android 2.3.3
>>>>LG Optimus L 7II .>>>Sony M4 AcuaDual>>>Xiaomi Redmi 3 Pro
Цитирай

Аз хванах зависимост в проблема с отварянето на снимките - оказа се, че не е проблем с картата, а самото приложение на сони Албум. При изчистване на кеша в приложението се оправя. Вчера ми го направи за втори път. Wink
Цитирай

Инсталирай си Quick Pick, много по-добро е Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)