Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно GPS>Карта за Гърция и др.
#1

Здравейте,
Като за начало не съм запознат как стоят нещата затова питам- Моля без обидни коментари просто искам да получава съвет..

Става въпрос за GPS-sa, Следващата седмица мисля да ходя на плаж на Гърция, но тъй като за първи път ще ходя с моя Кола и маршрута не го знам изобщо, А на телефона(от подписа) имам GPS  и искам да го използвам като навигация до мястото което ще ходя, но за GPS трябва интернет, а извън България (Минути, интернет,смс на наши оператори) не могат да се използват трябва роуминг. Нали е така..


Видях в гугъл,че могат да се свалят офлайн Карти(50на50км ), но като ги сваля тези карти и след като стартирам навигацията от българия тя автоматично ли ще превключи към Офлайн картите за гърция (след като пресеча границата) и ще ме насочи? и на връщане ще мога ли да я стартирам от Гърция?

АКо някой може да ми го обясни на прост език ще съм благодарен, и има ли как да се свали цялата Офлайн карта на гърция или трябва да ги свалям подред от кулата>Солун>

Пак се извинявам за глупавия въпрос,но досега не ми се е налагало да ползвам gps извън БГ.

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
Аксесоари
#2

Не разчитай на онлайн навигация зад граница, от важните теми си издърпай igo nextgen, от темата за карти за igo си изтегли Гърция и ползвай без нет

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#3

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=65600
Цитирай
#4

Тук едно приятелче ми каза за услугата на мтел EU Roaming Unlimited 5.90лв на ден, и ползвам безплатни минути 500мб интернет.. Според вас това не е ли по-добро?

Някой ползвал ли е до сега? Мнения?

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
#5

Добре е Smile но не пречи да си свалиш Here Maps и карта на държавата за всеки случай .
Цитирай
#6

Не се занимавай с тези онлайн неща, да не си платиш телефона няколко пъти докато се прибереш в БГ.
Свали си ХЕРЕ след като не си толкова запознат и си карай спокойно.
Имаш и други може би по-добри варианти, но иска повече четене и информиране.
Цитирай
#7

да допълня, ако слагаш ХЕРЕ си свали през WIFI нужните карти и тогава задай програмата да работи офлайн.
Цитирай
#8

Свалих си я Here, свалих картата на България и Гърция, май това приложение ще ми спести две гръцки кафета така да го разбирам Big Grin (вместо да давам на мтел 5.90)

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
#9

Правилно си разбрал, тази програма не ползва интернет, / тоест за нормална работа не е нужен и има възможност да го изключиш/, a аз ти препоръчах Igo Nextgen защото е по-богата откъм опции, вярно и трябва да си поиграеш малко повече да почетеш кое как става, иначе картите са от един и същ разработчик

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)