Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HTC M8 или M9
#1

Вече повече от две години съм с Nexus 4, все още си е перфектен но искам да разнообразя и съм се насочил към тези два телефона.Искам качествен звук и изработка.Телефона да е здрав.Важен е дисплея.Игри не играя.Ще се използва най-вече за комуникации и мултимедия.Кой е по-добрия телефон мисля, че е ясно.Въпроса опира до цената.Ще се купува от Мтел с преподписване на плана, който си ползвам.Предлагат ми ги съответно за 640 и 950 лв.Разликата в цената не е никак малка.Според вас коя е по-разумната покупка?Заслужава ли си да дам 310 лв. повече, като се има в предвид за какво ще го ползвам и наистина ли разликата в представянето на двата телефона е толкова голяма?
Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Разбирасе,че M8 видиш Snapdragon 810 бягай на далеч.
Или ще загрява много,а ако не значи софтуерно е направен да работи на по ниски честоти и има възможност да "цикли".Батерията на M8 също е по-добра по-това което чета.А тези 310лв лично аз не бих ги дал за "печка".

Samsung Galaxy S5 Active
Цитирай
#3

А от към ъпдейти? Дали HTC ще му пуснат още поне един голям ъпдейт ( Andorid M ) или ще го отрежат? Знае ли се нещо официално?
Цитирай
#4

В раздела за M8 четох от колегата @vlaf , че засега уж щял да получи M но има време.
Цитирай
#5

Ще получи според мен, но не знам дали помага за избора. Аз бих взел М8.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#6

Тези 310 лв. никак не са ми излишни, така че май ще си ги спестя.Някой може ли да даде съвет за какво да гледам, когато го извадят от кутията, защото задължително искам да го огледам.Някакви конструктивни проблеми, бутони, решетки на говорителите..?
Цитирай
#7

Имах такъв и мога да кажа , че никак не е лош . По-добре от колкото М9 - 300 лв разлика , а с почти нищо не го превъзхожда. Единствената съществена разлика м-у двата телефона е камерата . На М8 според мен е доста лоша ( казвам като човек , който ако отвори 2 пъти камерата за 1 месец е много) в сравнение с други телефони.Но ако не държиш на '' фото сесии'' тогава няма да имаш проблем. Макар и да не регистрират много продажби , HTC  са една от малкото ( да не кажа единствената ) марка , която прави телефони без бъгове , било то софтуерни или хардуерни. Шанса да попаднеш на дефектна бройка е много малък - почти нищожен.Но все пак прегледай раздела на М8 , за да добиеш някаква малка представа на какво да наблегнеш при теста.
Цитирай
#8

Благодаря за мнението.Аз ще използвам камерата дори по-рядко.Ще почета още малко за телефона и на 31'и на заплата отивам и го взимам.
Цитирай
#9

От няколко месеца съм с M8 и съм доста доволен от телефона. Камерата снима добре, подчертавам, че на мен ми харесва, защото чета постоянно мнения, че била зле, ужасна и т.н. Може би, това е единственото, което трябва да гледаш и да прецениш дали ще ти върши работа Smile
Всичко останало го е казал потребителя lockup Smile
Цитирай
#10

И двата телефона са страхотни. Имам и двата. Щом няма да играеш игри, няма нужда да взимаш м9. Колкото до греенето на 810, силно преувеличено е. И двата телефона съм ги ползвал по еднакъв начин и разлика в температурата почти няма. И двата апарата са ми достигали еднаквите 48 градуса максимална температура. М9 определено прави по-добри снимки, особено след допълнителна настройка, но щом няма да ползваш камерата, м8 е твоя избор. Задължително огледай добре да няма изкривяване по рамката и корпуса, провери дали камерите работят безпроблемно и можеш да направиш бърз цялостен тест - набираш *#*#3424#*#* и избираш всички тестове.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#11

Явно не ми е било писано Sad Докато се наканя и вече не е наличен в Ментел...Поразгледах как върви като цена по магазините, но май никъде не мога да намеря толкова изгодна.Като бекъп план някак си си бях решил да пробвам Xiaomi и по-специално Mi 3, който в момента може да се поръча за 500 кинта от европа за 64GB версия.Много примамливо ми изглежда, а си признавам че и самия телефон като дизайн много ми допада.Чувал съм и добри неща за изработката, нищо че не е метален и т.н.Допада ми MIUI, още от времето на Galaxy S1.Само звука през говорителя и слулалките не знам как е, но предполагам че с модове може да се докара приличен?
Цитирай
#12

Имам и м9 и ми3.Звукът през слушалките е достатъчно добър,през високоговорителите също,но не може да се сравнява с м9 в никакъв случай.Камерата е прилична и е със сензор на сони.Екранът му е перфектен.Батерията спокойно изкарва деня с 4-4,5 часа екран.Няма да съжаляваш ,за парите си е добър избор.
Цитирай
#13

Колега съгласен съм с теб само едно малко пояснение:сензора на М9 е производство на Тошиба не на Сони
Цитирай
#14

На ми3 сензора е на сони,за него говорех.Извинявам се ако не е било ясно
Цитирай
#15

Днес поръчах Mi3, само че 16GB версия.Остатъка от бюджета, който бях прежалил ще бъде инвестиран в нещо далеч по-важно, а именно обзавеждане за детска стая, бебешка количка и т.н. Smile Много благодаря на всички отзовали се.Ще пиша като пристигне.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)