Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с калибрацията(?) на екрана
#1

Момчета, имам един много странен проблем с моя екземпляр. Първо да кажа че телефона го имам от Март месец. Да кажем че проблемите ми започнаха от Май и то малко преди баловете. Има една част от екрана и по точно - точките отговарящи на броя на страниците които имате, в която "чувствителността" се "измества" в друга област. (ако имате три точки и ползваме средната за център, то на 5mm от "центъра", в която и да е посока, или с други думи окръжност с диаметър 1cm) Та ако екрана работи правилно и натиснете върху средната точка(от трите), би трябвало да ви отведе до средната страница. Да, ама не! Като натисна средната точка, или пък която и да е от трите, екрана си "мисли" че съм натиснал нещо на 2cm над него. Ако се опитвам да скролвам нагоре-надолу, или да суайпвам наляво-надясно, то както казах екрана сам "решава" да пусне най-близкото до което съм натиснал. И сега да обобщя - това което описвам се случва единствено в тази невидима окръжност с диаметър 1cm, или колкото един човешки пръст. Всичко отвъд зоната на тази окръжност работи нормално. А държах да поясня кога започна това, защото 2-3 дни след това всичко се оправи и то иронично докато се опитвах да търся някакви решения в google, именно на същия телефон. Викам си "супер оправи се" и така цял месец, вече Юни, всичко точно и изведнъж, към 21-22, айде пак старата история. И този път държа стабилно, около една седмица. В последните дни от месеца пак всичко му се оправи от само себе си. Така, да отбележа че още не го бях ъпдейтнал и ми стоеше с "S165" ъпдейта. Та Юли, не помня кога, вече го ъпдейтнах и всичко супер, месеца си мина, дойде Август и ето ни на днес. Коя дата сме? 23-тиииии. Айде пак с проблемната зона. Даже сега ми се струва че се е уголемила малко, но може и да си въобразявам. Та някой има ли някаква представа какъв е тоя феномен дето всеки месец по едно и също време се появява? И някакви идеи за разрешаването? Най-елементарната разбира се е просто да го занеса за рекламация, но ми харесва телефончето и затова не искам да го заменям. Е ако ножа опре до кокала, нямам друг избор де.
Цитирай
Аксесоари
#2

(2015-08-23, 20:11:11)Leito написа:  Момчета, имам един много странен проблем с моя екземпляр. Първо да кажа че телефона го имам от Март месец. Да кажем че проблемите ми започнаха от Май и то малко преди баловете. Има една част от екрана и по точно - точките отговарящи на броя на страниците които имате, в която "чувствителността" се "измества" в друга област. (ако имате три точки и ползваме средната за център, то на 5mm от "центъра", в която и да е посока, или с други думи окръжност с диаметър 1cm) Та ако екрана работи правилно и натиснете върху средната точка(от трите), би трябвало да ви отведе до средната страница. Да, ама не! Като натисна средната точка, или пък която и да е от трите, екрана си "мисли" че съм натиснал нещо на 2cm над него. Ако се опитвам да скролвам нагоре-надолу, или да суайпвам наляво-надясно, то както казах екрана сам "решава" да пусне най-близкото до което съм натиснал. И сега да обобщя - това което описвам се случва единствено в тази невидима окръжност с диаметър 1cm, или колкото един човешки пръст. Всичко отвъд зоната на тази окръжност работи нормално. А държах да поясня кога започна това, защото 2-3 дни след това всичко се оправи и то иронично докато се опитвах да търся някакви решения в google, именно на същия телефон. Викам си "супер оправи се" и така цял месец, вече Юни, всичко точно и изведнъж, към 21-22, айде пак старата история. И този път държа стабилно, около една седмица. В последните дни от месеца пак всичко му се оправи от само себе си. Така, да отбележа че още не го бях ъпдейтнал и ми стоеше с "S165" ъпдейта. Та Юли, не помня кога, вече го ъпдейтнах и всичко супер, месеца си мина, дойде Август и ето ни на днес. Коя дата сме? 23-тиииии. Айде пак с проблемната зона. Даже сега ми се струва че се е уголемила малко, но може и да си въобразявам. Та някой има ли някаква представа какъв е тоя феномен дето всеки месец по едно и също време се появява? И някакви идеи за разрешаването? Най-елементарната разбира се е просто да го занеса за рекламация, но ми харесва телефончето и затова не искам да го заменям. Е ако ножа опре до кокала, нямам друг избор де.
Здрасти,проблема ти е в тъча.Често срещано при този модел.П.с. ножа вече е опрял,така че носи го.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)