Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ПОМОЩ ! Изчезнаха ми снимките !
#1

Здравейте, моля за помощ ! Изчезнаха ми всички снимки и видео клипове, които се намират на картата с памет ! 
Картата с памет беше препълнена и се използваше вътрешната памет на телефона. До преди няколко дни снимките си бяха налични. Вчера вечерта исках да разгледам едни снимки и гледам,че не ми показва снимките ит картата с памет. Свързах към пц и снимките и видеото ги няма, а музиката си е там !!! Моля за помощ ! Година и малко ми е в тази карта с памет, година с много хубави спомени :Sad!!

Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробва ли да я извадиш и вкараш на ново в телефона?На друг телефон пробвал ли си я ? Също и рестарт на самият телефон?

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#3

Пробвах с рестарт, пробвах да разгледам какво има на самата карта чрез компютъра и кард риидър. Чрез кард рийдъра ми показва картата, но ми казва, че за да мога да я използвам, трябва да я форматирам. Рестартирах телефона многократно... нищо не става. Иначе от телефона мога да си влезна в картата, мястото е запълнено, но снимки няма... единствено виждам някакви файлове, които пише, че са от 31.12.1979 и са с големина 0.00Б и това е ...

PS. разрових се и намерих една програма, казва се CardRecovery, сега съм я впрегнал да работи. За сега намира уж някакви снимки и клипове, но накрая ще видим резултата. 

Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай
#4

Доколкото разбрах имаш сд карта на телефона , която е изгоряла тоест на път е да изгори , не я ползвай за сд карта на телефона вече нищо не става от нея , не я форматирай изтегли си програма за възстановяване на файлове от сд карта има ги по замунда и пиратското съкровище , и си изтегли файловете от нея , след като го направиш файловете ти няма да са подредени в някакъв ред , а ще са с арабски и тем подобни букви и цифри , така че това е , възможно е някои снимки да са на половина отрязани ,а пък други да не се прочитат след това ,но с желание всичко става . Хайде късмет и успех Smile .

[Изображение: onlinelogomaker_090813_2335.jpg]
Цитирай
#5

Благодаря за съвета. Smile
И все пак да споделя резултата използвах програмата, която споменах в миналия ми поуст. Страхотна програма, върна ми всички снимки и клипове 1:1 с тези, които бяха преди.
Но се чудя сега, дали наистина проблема е че картата е тръгнала да се прецаква или защото съм я задръстил ?
При инспекцията на акртата пише, че няма bad sectors, демек пише Bad sectors: 0. Което го приемам, че всичко й е в ред ?

Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай
#6

То лоши сектори може да няма, но това изобщо не пречи да загине. Казвам го от опит, защото до сега съм изхвърлил 3-4 така. Работят, нищо им няма и из веднъж даде грешка на телефона и повече не тръгва. Имах една на samsung, която тръгваше след адски мъки(под линукс) и виждаш файловете, но нито можеш да ги чете, нито да записва... За това ти препоръчвам, ако си сигурен, че ти не си направил някаква грешка, а картата е виновна, направи си поне бекъп на всичко на компютъра, че дори и да загине, загубите да са ти по-малки.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#7

Така, преди 2 дни снимах видео клип във 1080 P формат, изведнъж ми изписа, че мястото на сд картата е свършило и дали искам да се записва на вътрешна памет. Съгласих се, демек натиснах ок. След това забелязах, че ми липсват файлове на сд картата. Не вярвам и моята карта да заминава. Освен това имаше файлове и папки, които не искаха да се трият, изписваше ми някаква грешка със сд картата. Изтрих някои клипове, за да се освободи място и след това си изтрих въпросните файлове без проблем.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#8

Щом проблема не е единичен, значи е напълно възможно да е нещо софтуерно, то и без това поначало андроид 5.0 си имаше много проблеми с тези сд карти.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#9

Аз за момента съм извадил моята карта, имам чувството, че телефончето работи малко по-плавно. Не знам дали не си въобразявам, но за момента ще използвам картата с памет само за музика... Снимките ще ги слагам на вътрешната памет.

Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай
#10

Не мисля, че проблема е софтуерен. По-скоро част от картите, особено най-евтините, които се продават на пазара, са боклуци. Мненията с горните проблеми сочат точно към това. Също така има значение скоростта на четене/запис на картата и най-вероятно затова marmota забелязва разлика в работата на телефона с и без карта. Другото, за което се сещам е файловата система на картата. По спомен, G3 я форматира на Fat32, което е проблем за по-големите файлове. Примерно снимане на дълъг клип с най-висока резолюция. Моята карта от нова я форматирах на exFat и телефона си я разпозна без проблем. Така нямам ограничение в размера на видеото и качените файлове. Нещо, което също може да е причина за проблема на vargala81.
Цитирай
#11

Моята също е в eXFat и съм снимал клип около 6 GB. Случисе един единствен път и както казах, беше ми свършило мястото по време на снимане.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#12

Не е до това дали картата е нова или не ,а до самата карта , имам предвид че ако картата си отива вече когато я сложиш в телефона той започва да лагва това е нормално ,тъй като през това време телефона се опитва да идексира всичко файлове в дяла на картата , същото поведение се наблюдава при компютър и флашка ,но при махната защита за dismount на устройствата ,които не работят , дори понякога ако ползвате windows ,той разпознава устройството като непознато устройство . Моя съвет е ако имате такава карта с памет,която не е в ред много , по-добре си преместете всички важни файлове от нея и да съхранявате неща с по малка вазжност за вас .

[Изображение: onlinelogomaker_090813_2335.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)