Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MIUI 7 + TWRP + GAPPS за Official China dev. ROM
#1

Тъй като гледам че в тази тема всички са подфанали тотално грешна практика на ОМАЗВАНЕ на телефоните си, явно ще трябва за пореден път да напиша простичък туториъл за слагане на GAPPS след флашване на Официален Китайски девелъпърски РОМ !

Крайно време е да се престане с това безумие с Google installer от китайския маркет!!!


Важно условие е, да сте с последния китайски дев. РОМ теглен от тукhttp://en.miui.com/download-240.html#336

1. Теглите това ако ще флашвате през Updater!

[Изображение: gqnSb2G.png]

2. Или теглите това:  http://en.miui.com/a-234.html,  ако ще флашвате през FASTBOOT !!! - за предпочитане е пред горното!

[Изображение: 2enSYeR.png]

3. Генерирате си един нормален и читав GAPPS от тук: http://opengapps.org/ точно така както съм показал!

[Изображение: pkZDhXD.png]

4. Теглите си TWRP за Cancro от темата в XDA: http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/development/recovery-twrp-2-8-4-0-touch-recovery-t3013384

Не *.zip-а, а *.img файла както съм показал на снимката:
[Изображение: P4BiA65.png]

4. Теглите и разпакетирате на C:\fastboot - този fastboot архив: 

https://mega.nz/#!khMW1bpI!0iHq-WzC2tsTT...7XH4yw0NmA

Директорията трябва да изглежда точно така както съм показал на снимката:

[Изображение: hz5ufzP.png]

6. Копирате изтегления GAPPS от линка по-горе на телефона в главната директория на /sdcard/...
7. Гасите телефона и задържате Volume DOWN + Power за да влезнете във Fastboot:
[Изображение: Xiaomi-Fastboot-474x296.jpg]

8. Връзвате телефона към компа и на директорията C:\fastboot, задържате Shift на клавиатурата, като кликате с двсен бутон на мишката на самата директория и избирате опция от менюто "Open command window here

[Изображение: y5iBHs9.png]

9. Трябва да ви излезне един CMD джам така:

[Изображение: 5iikjpW.png]

10. Пишете вътре следното: 

fastboot flash recovery TWRP-v2.8.7.0-cancro-20150621.img

...както съм показал по-долу на снимката:

[Изображение: xBDFhWI.png]

...и натискате ENTER!!!

TWRP се флашва и подменя стандартното рикавъри на телефона!  
(за да върнете стоковото ако ви е нужно просто го вземете от разпакетирания фастбуут архив и го флашнете по-същия начин както TWRP)

След като се флашне (става за секунда - две), пишете fastboot reboot - тела се ребуутва и стартира нормално - гасите го и влизате с Volume UP + Power в новоинсталираното рикавъри TWRP
Избирате Install и намирате къде е GAPPS-а който качихте в главната директория на паметта на телефона! Инсталирате го и накрая уайпвате кеша и далвика с опцията отдолу която ви се предлага!
Ребуутвате и си имате нормално инсталиран GAPPS, с всички нормални сървиси и прочее на системно ниво, а не някакви омазвации и къстъмизации тип Google installer и незнам си какви глупости дето се инсталират в Data-партишъна и не са системни!

Това е!
Цитирай
Аксесоари
#2

Благодаря! Само не мога да разбера след като е dev ROM защо не си работи след ъпдейта? Какво променя толкова MIUI 7 за да не работи Google services?

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай
#3

Само не разбрах защо е тая играчка, че си сменям и стоковото рекавъри заради един гапс? Има си метод да имаш гуфъл плей и сървисес без да си рутваш телефона и да сменяш рекавъри но бил 'безумен' ...
Цитирай
#4

Кой друг метод ? Ако говориш за Google installer получаваш почти нищо от GAPPS!
От доста време на сам в китайските ромове ,няма предварителната интеграция на Google services и след инстал с Google installer не получаваш всичко .Нямаш локания по wifi и gsm гледки, някой специфични приложения не тръгват.
Дори и по описания горе метод през TWRP не получаваш коректна локализация .
Цитирай
#5

Да, за гугъл инсталер говоря, не съм ползвал Китайски ром на Шаоми телефон от бая време, възможно е да е така, не ми се пробва. Но пък позвам китайски ром на Ноут 3, може там да са направили нещо по въпроса, въпрвки, че ме съмнява, ромовете пак са седмични и дори до скоро имаха проблем с тегленето от гугъл плей, но не и с локацията, та се съмнявам готвача да се е напъвал да ги слага и въпреки това да не работят.
Цитирай
#6

@tolostoi Ако играеше Ingress, щеше да разбереш че не те локализира по wifi, ако сложиш gapps с Google Installer. За да работи коректно Google Service Framework, единственият начин е по този описан от @s01o

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#7

При мене пък въобще не се инсталира това рекавъри. Всичко става нормално уж и накрая си седи пак Ми-рекавъри. 
Инсталирах една джаджа на телефона - " flashify " и през нея инсталирах рекавъри и гугъл аппс.
Цитирай
#8

Най-вероятно ти е дали някаква грешка във fastboot, но не си я видял между редовете.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#9

Не ми е давало грешка. Пробвах го на 3 компа ( с win10,win7 32/64 bit ) и ефекта беше един и същ.
А след тази операция на нито един от 3 те компа не ми разпознаваше телефона като е пуснат USB debugging. Дава го че няма драйвер в device manager.
Иначе с flashify всичко се инсталриа и рековърито и гугъл апс.
Цитирай
#10

При мен също не се получава. Правя всичко както трябва, без абсолютно никакви грешки(мои или на cmd), но пак нямам рекъвъри. Идеи?
Трябва ли да е root-нат телефона?
Цитирай
#11

Значи при мене стана,ама ето линк как: http://www.appsapkmirror.com/flashing-st...mi-mi3mi4/
Цитирай
#12

Аз като гледам си има официален дев глобал ром, що не пробвате с него, трябва да е с гапс.
Цитирай
#13

Да с него съм и е много добре.Интересно че не идва с руут и трябва да се руутва допълнително .
Не е ясно и колко често ще се обновява .
Цитирай
#14

С gapps ли идва
Цитирай
#15

Аз дев ром-ове не ползвам, карам си на глобал (стабилния), но сега като казваш, че е много добре почнах да се навивам (с Ми 3 съм, но той рома вероятно е същия). Има нещо което притеснява и ако може да проверите как е при вас. Дайлъра в МИУИ 7 седмичния от xiaomi.eu/**** за Hongmi 1 MTK е различен от във версия 6, като отвориш контакта нямаш в ляво да слайднеш да ти отвори лога, а се скролва надоло и се влиза в подменю, което е неудобно. Не мога да раязбера обаче дали е от МИУИ 7 или готвачите от xiaomi.eu са го направили, понеже след ъпдейта не беше така, но като изчистих кеша на дайлъра и стана така. При вас как е?


Edit: Eй тоя таб call history изобщо го няма Sad

[Изображение: ad6a15880498d3ef7814aca652d1c98d.jpeg]
Цитирай
#16

Има го. Лек swipe надолу с 1 сантиметър движение
Цитирай
#17

Да, значи го няма, то и на Редмито е там ... що за тъпотия да го сложат там Sad
Цитирай
#18

@daesoner има си Gapps и то с много добра интеграция.
@tolostoi дайлъра е така объркан и китайския дев 
пс:
Инфо,от днес китайския дев ром за ми3/ми4 е базиран на 5.0.1 не потвърдено.
Цитирай
#19

Добре. Не мога да разбера какво се случва вече. Бях с дев ром инсталирах нещата както е описано и нищо. Минах на глобал дев ром и пак нямам gapps. Идеи?
Цитирай
#20

(2015-08-28, 11:51:25)tolostoi написа:  Да, значи го няма, то и на Редмито е там ... що за тъпотия да го сложат там Sad

  Така е! Неудобно и дразнещо! Angry

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#21

По-лесен начин за флашване на рековъри е с програмата от маркета ''Flashify''. Така го направих аз и е много по-лесно и много по бързо. Свалих си и дев ром и го флашнах без никакъв проблем след това.

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#22

Здравейте,

Преинсталирах си телефона с 5.10.8 dev rom и като се опитах да инсталирам гугъл приложенията ми се появи тази грешка. Всичко правя по стъпките, които са описани, но без резултат. Отворен съм предложения за решаване на проблема. В интернет не можах да намеря решението сам.

E: Error executing updater binary in zip`/sdcard/open_gapps-arm-4.4-micro-20151025

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#23

Тия опенгапс аз нито веднъж не съм успял да ги инсталирам, все ми дава някаква грешка. Поне 5-6 пъти съм пробвал на 3-4 телефона.
Цитирай
#24

Ако инсталирам по този начин дев -рома искате да кажете, че ГПС локализацията се оправя ли?

Xiaomi Mi5 Pro 64GB
Цитирай
#25

@s01o: TWRP не е нужно да се флашва, с промяна на командата на:

fastboot boot TWRP-v2.8.7.0-cancro-20150621.img

TWRP ще се вдигне временно колкото да си флашнеш зипа. При следваща проба за вдигане на recovery ще се вдигне стоковото.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)