Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ограничение от производителя
#1

Заради тоавейте съфорумници. Ще бъда кратък, но после ще ви обясня защо.

Имам LG Optimus L9. Един приличен, но вече стар телефон. Характеристиките му са сходни с Galaxy S2.

Телефона го имам от година и половина. Стоков Андроид 4.1.2. Единствения ъпдейт, който модела е видял от съществуването си от средата на 2012 година. (първоначално е бил с 4.0 нещо си, ICS).

Най-голмия проблем на устройството е.. Андроида му. По-конкретно този на LG.
Добри идеи за мултитаскинг, дори и през 2012, но като цяло тромав, муден, бавен.
Приложенията отнемат от 1-5 сек да стартират, дори dial-ера. Ако е facebook или skype дават се грешка, че приложението е спряло и след 5 сек реагира...
 
Писането е бавно. Има голям лаг, не регистрира ннатискане. Както с дефоут клавиатурата, така и със SwiftKey.
 
Реших да пробвам друг rom. Руутнах телефона, качих си Cyanogenmod, google apps на sd картата, и тръгвам да търся как се буутва в recovery и нищо.. Няма комбинация от клавиши. Свалям clockwork, reset into recovery и бум. Андроичето легнало, с отворен капак и символ за грешка... Bootloader-a..  

Почвам да търся как да го отключам. Намитсм, че даже и с инсталация на съответния clockwork. Не става. Пак не буутва в recovery.

Излиза, след доста четене, че шипнатите L9-ки след юни 2013 са с енкриптнат bootloader и няма отклчване,няма флашване.

Голямата ми болка е, че имам устройство, което с подходящ ром може да си работи спокойно за сърфиране, музика, ю тюб. Друго не ми трябва, освен да работи гладко. Заради тогавашната политика на Lg (не знам как са сега)  съм принуден да си взема по-нов телефон, вместо да използвам ресурса на настоящия. Да се има в предвид, че този телефон ще го изплащам до февруари 2016, с обща сума от 480 лв.
Силно съжалявам, че тогава си взех въпросното Lg.

Пп: извинявам се за правописни грешки, но този пост го писах 20 минути от телефона.

Пп2: имам клипчета, заснети с таблета ми, на brain fart-овете на андроида ми, когато телефона е неизползваем, по предназначение. Може да кача някои, при интерес. Или да ги пратя на Lg Big Grin
А иначе -  поне 4 фактори ресета съм правил до сега.

Поздрави.
Цитирай
Аксесоари
#2

Направи един хард ресет, НЕ инсталирай скайп и фейсбук и кажи как е

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#3

Ресетнaх го. Не съм инстaлирaл и едно приложение, освен стaндaртните нa гугъл (но без гугул +, мюзик, хром,кaкто и стaндaртния шит нa ЛГ,от който сложих сaмо уиджет зa време, aвсички излишни ще рaзкaрaм.

Пaк кaзвaм, че телефонa съм го ресетвaл поне 4-5 пъти вече, кaто все път мaхaм нещa,които не ми трябвaт. Отделно, че редовоно си чистя кешa от фб,скaйп, ю тюб и брaузърa.(изброявaм тях,щото те ми пълнят нaй-много).

Очaквaно телефонa е по-бърз,но то винaги е тaкa. Поне някой и друг ден ило седмицa.
Цитирай
#4

Нямам такъв телефон, но понеже го сравняваш със С2 то ще кажа при него как е (имам два под пряко наблюдение). Те;ефончето според мен е морално остаряло и се държи добре както казваш ти до няколко дена след ресет.С;ед това почва едно ходене по мъките, бавно отваря най вече тежките приложения като Фейсбук и започва едно мислене съпроводено с ''еди какво си не отговаря'' и двете телефончета са моднати с къстъм ром и къстъм ядро.
Спасение няма не са както преди няколко години когато бяха закупени. Единствено решение е да купиш нещо актуално за съжаление.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#5

Ами ееин мой колега има СГ2 със някакъв cyanogenmod и върви много гладко. Аз за съжаление не мога да сложа, обаче.

Чудя се на кое да го отдам. Дали двуядррния процесор, дали 1гб рам не е достатъчен за UI на LG или пък посто 4.1.2 JB е далеч от оптимизиран за новите верии на повечето приложения.

Мисля си следващия ми телефон да е quad и ако се изиспя с повечко камъни, да взема нещо с 2 кила рам. Примерно Nexus,  Z (1,2..)

Не ми се занимава с китайски марки, дори и Lenovo. Може да съм предубеден, но имам известни резерви. (как, кога и какви ъпдейти ще пускат за устройствата си, в случаи на бъгове).

Иче два дена след ресета е пушка. Ама както казах, то винаги е така няколко дни и/или поне докато не инсталирам нещо. 
Ама пък да не си слгам приложения, се връщам във времето, когато имах galaxy ace с 270 рам, 800мхз процесор и 300мб памет..
Цитирай
#6

Колега @dxl, както колегата @dp4u4umi6ev над тебе спомена, телефона е морално остарял, и караш с 4.1.2. Едно на ръка че е стар и няма вече сила да бута новите приложения, друго че новите приложения са правени за 4.4+ Андрю... Имаш само 4 РОМ на телефона, ти нямаш свободно място за снимка, след инсталация на Face, Skype, Viber, Messanger. Просто си има определени месеци които хардуера работи, и после трябва да сменяш. Няма нищо вечно. Особено при мобилните джаджи.
Така че, е време за нещо ново...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)