Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GPS-а при Mi4
#1

Как е GPS-а при вас ? При мене дава бая отклонение около 50+ метра. Незнам софтуерно ли е или просто са си такива xiaomita-та.
Цитирай
Аксесоари
#2

Такава е системата.......въпреки че в GPS има много начини за коригиране на грешките, много от тя пак влиаят на точноста....неточно позициониране на спътниците.....грешки в часовниците.....отражения в йоносверата и тропосверата.....че даже и умишлени грешки......да тази система има зададена умишлена грешка от случаен характер......само специализирана военна техника може да я заобикаля......все пак няма как с един обикновен GPS да вкараш ракета закупрна на черно в прозореца на президента на някоя държава)))
Цитирай
#3

хаха с айфон-а и другите телефони които съм бил не е имало такива проблеми
Цитирай
#4

(2015-08-24, 21:53:46)falio написа:  Как е GPS-а при вас ? При мене дава бая отклонение около 50+ метра. Незнам софтуерно ли е или просто са си такива xiaomita-та.

Много е. Не е нормално.
Цитирай
#5

хаха вземи прочети малко https://en.wikipedia.org/wiki/Global_Positioning_System
обърни внимание на разделите:
- Restrictions on civilian use
- Military
Error sources and analysis
Цитирай
#6

Аз съм с ми3, като пусна гугъл мапс и гпс, дали ми дава повече от 5 метра. Ако не и точно местоположение.

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#7

Незнам ама е много дразнещо. Слагам самсунга и ми4 едно до друго. Самсунга показва точно, а Ми4 около 20 30 метра отклонение... Дали е от тва miui7 незнам.
Цитирай
#8

при ми4 GPS е проблемен заради алуминиева рамка, ако си сложил и някакъв предпазна допълнително става много зле
Също ако си със китайски ром и имаш руут си свали gps fix и смени локацията.
Цитирай
#9

То с тая рамка, ще се бави свързването, а не отчитането на местоположението. Или греша?

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#10

(2015-08-26, 07:44:43)chitalov написа:  при ми4 GPS е проблемен заради алуминиева рамка, ако си сложил и някакъв предпазна допълнително става много зле
Също ако си със китайски ром и имаш руут си свали gps fix и смени локацията.

Айфоните нямат тоя проблем и  те са с такава рамка Smile, На мене си ми намира бързо местоположението ама е доста неточно Smile
Цитирай
#11

Странно, но аз нямам такъв проблем, ползвам го Джипиеса редовно и отклонението е до 5 метра макс което е нормално, защото няма как да е точно до сантиметър. Може нещо да ти се е бъгнал рома, или програмата която ползваш за локализация, с Айго и Наавигон нямам проблеми.

Хиаоми RedMi Note 5 4/64 Black
Цитирай
#12

Със "gps fix" от гугъл маркета се оправи положението. Мерси @chitalov.
С тоя апп само цъкнах фиксиране на гпс-а и след 20-30 сек всичко се оправи..
Цитирай
#13

MI-Frame значително скапва сигнала на GPS. Има и screenshots от мен със и без. Точно затова тогава изпозлвах и MI-4 без MI-Frame.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#14

Я кажи как да го разкарам тоя MI-Frame Smile
Цитирай
#15

Както си го сложил колега. Освена ако не знаеш какво е Mi-frame.

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#16

Незнам да Smile Някъв бъмпер ли трябва да е ?
Цитирай
#17

Предпазна лайсна, която се закупува отделно и се слага на телефона. Ако си купил и си я сложил, може тя да влияе на сигнала. Ако не, просто няма какво да махнеш.

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#18

Ето го:

https://www.youtube.com/watch?v=kNP--YmCdls

Ама май нямаш такова, освен ако наистина не знаеш как се казва. Big Grin

OnePlus 3 64Gb

Цитирай
#19

Пробвай с GPS fix от google play.
Цитирай
#20

Мерси за разяснението за Ми фрейм Smile Мислех,че е нещо като google framework.
@anatol06, да със тоя фикс се оправи работата.
Цитирай
#21

[Изображение: 01186a9fa04b10a95a9c788188cbbd67.jpg]
Тия индийци се сериозни това е от мойто mi3 със глобалния дев.
Цитирай
#22

@chitalov това с каква програмка го показва

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#23

gps gata от маркета
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)