Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony z3 стъкло за отзад.
#1

Здравейте, вчера телефона фръкна през джоба и се удари на твърдо. Напука се отзад стъклото. Bu Има ли начин да се смени, и ако например се смени запазва ли се водоустойчивостта? И колко горе долу струва едно оригинално стъкло?
Цитирай
Аксесоари
#2

Водоустойчивостта ще се запази само, ако стъклото бъде сменено в оторизиран сервиз на сони(има много теми кои са такива). Разбира се можеш и сам да го смениш в ютуб има много клипчета как става, а в ибей се продават много стъкла, ако си го смениш сам обаче телефона няма да е водоустойчив.
Цитирай
#3

абе не е точно така,на Z2 ми го смениха в сервиз за телефони със закупено от мен задно стъкло срещу 50лв и ми го смениха за 20лв,и си остана водоустойчив,защото в оторизирания сервиз ме застреляха със сумата от 900лв за панела при положение че телефона струваше 1200лв,за Z3 го има също на промоция за 40лв в сайт за гсм аксесоари,с лепенка на 3М пък и все пак малко черен силикон като му се сложи става вечен и воден Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#4

http://www.ebay.com/itm/New-Back-Door-Ba...1e9b40256e Това например как е? Доста евтино ми се вижда.
Цитирай
#5

същото е,само че трябва да ти се свали твоя приемник или както се нарича за NFC и да се лепне на новия,   http://www.citytel.bg/back-cover-sony-xperia-z3    аз от този сайт си пазарувам без да чакам с дни,седмици и т.н. идва утре Smile но и тук се мести NFC-то

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#6

на мен отзад забелязах, че ми се е разлепил панела от горната страна в центъра. не дразни много ама гледам има петънца по камерата. Явно докато ми е в джоба се замърсява.

как е най-добре да подходя. да отида до сони или да го пускам на Емаг обратно? Писна ми от качеството на изработка на тоя телефон. не можеше ли малко повече да внимават при зглобяването...
Цитирай
#7

Честито колега! ЕМАГ не дават касов бон за покупката. А в Сони искат точно такъв документ за да ти признаят гаранцията. За теб единствения вариант е да се жалваш на ЕМАГ. Ама ремонта ще е за тяхна сметка и съответно ще опитат всячески да ти откажат.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#8

Че защо телефон купен от Емаг ще го праща в Сони? Ако има гаранция, връщаш го с документ за покупко-продажба (било то касов бон, договор или товарителница ако са ти го пратили по куриер) и готово.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#9

да бе ясно, че ще го пратя при нужда ама оставам пак без телефонSad това се опитвам да избегна.

иначе да, не пращат хартиен касов бон но в акаунта си имаш електронен. Така, че няма да могат да откажат нищо.

А защо питам за Сони, питам защото гледам много хора си носят телефоните закупени от Технополис или други магазини директно в Сони.
Цитирай
#10

Не знам, да не става въпрос за някаква международна гаранция от производителя... Обади се на някой от центровете на Сони в София и питай как стоят нещата. Ако се съгласят да го приемат и имаш такава гаранция към производител по-добре при тях наистина... румънците от Емаг са лисици, но в крайна сметка там да върви. По-добре да го отворят в оторизиран сервиз и да почакаш отколкото да го прецакаш още повече.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#11

Много сложно се работи с тези гаранции, лъжат хората наред. Ще дам за пример DELL как процедират.

Отиваш в какъвто и да е сервиз оторизиран с DELL, даваш ГОЛО устройство, без кабели, без кутии (визирам лаптоп). Гледат му кода от корпуса, проверяват дали има остатъчна гаранция, дали е краден - ако няма проблеми го вземат и го ремонтират без въпроси.

По същия начин трябва да се процедира с всички производители и всички устройства. Иначе то излиза, че аз трябва да си наема склад, където да държа всички кутии и документи за попука на дадена стока - телевизор, хладилник, машинка за подстригване, 5 лаптопа, 30 телефона и т.н.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)