Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia Z1 compact алтернатива
#1

Здравейте,

Имам Xperia Z1 Compact работи чудесно и нямам оплаквания, освен че батерията изкарва трудно
втория ден, но пък аз много цъкам на него, така че това не го броим.

Като че ли ми омръзна малко и се чудя дали да го сменя. 
Каква алтернатива (освен Z3 compact) мога да получа за тези физически размери (т.е.
да бъде по-компактен телефона, но със същия или по-добър хардуер) ?

И според вас струва ли си въобще смяната ?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
Аксесоари
#2

Стой си с Z1C и изчакай да пуснат Z5 compact това е най-доброто решение
Цитирай
#3

Той ще струва 1000лв ако не и отгоре.
Може би ще потърся тънък бартер за z3c
Някое силно хтц с по-малки размери?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#4

Няма HTC с малки размери, те държат отдалече да им се виждат недъгавите говорители. Ориентирай се към друга марка или просто вземи Z3 compact

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#5

А и да има малко HTC-та те са обикновено силно орязани откъм характеристики, така че...
Цитирай
#6

Zara (601) много ми харесваше като дизайн, но беше
слабичко малко. Може би ще изчакам малко.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#7

Щом харесваш ХТЦ сравнително компактно е 526,но откъм характеристики е слабо,същата скръб са и компактните минита на лж,самсунг и др.Остава ти само компактното сони или ако има подобен китаец.
Цитирай
#8

Настоящият ти компакт е отличен телефон и не мисля, че ще откриеш добър заместител освен друг кпмпакт на сони. Z3 компакт ще ти предложи малка разлика, та както беше предложил колега по-горе, най-добре изчакай следващия.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#9

(2015-08-29, 20:58:39)nikolae написа:  Zara (601) много ми харесваше като дизайн, но беше
слабичко малко. Може би ще изчакам малко.

Аз пък мисля,че си заслужава да ъпдейта до z3c и ще се обоснова;По качествен екран с по добри ъгли на видимост и яркост,стерео говорители,подобрена камера,по-голям дисплей(в същите размери),пластмасовите панели са заменени със стъкло(усещането е коренно различно) и не на последно място и хардуера е получил ъпдейт.
Цитирай
#10

На тези изисквания за компактност и мощ отговарят Айфоните.

Но като казваш HTC, стига да не ползваш много камерата, вземи M8. Аз бих го предпочел пред G3 и Z2, ако камерата му беше поне с 8mgpx.
Цитирай
#11

@Optimism, М8 бива, ама като размери няма нищо общо с Z1c/Z3c... Z3c е страшно удобен, бърз и мощен смартфон, но бих посъветвал автора да почака Z5c. Ако се запазят размерите като сегашните и дизайна е като на изтеклите снимки, очаквайте от мен обява за продажба на Z3c 😀 Едва ли ще е голям ъпгрейд, но дизайна въздейства...

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#12

M8 е доста по-голям, все още не искам да ползвам такива 5 и нагоре инча.
Може би ще се пробвам да врътна бартер за Z3c.
Има го и другото, че ако бартера ми излезе 300лв. няма никакъв смисъл.

И пак ХТЦ 601 (Зара) за мене е доста красив и удобен. Другите ХТЦ са вече
по-различни, по-грозно заоблени. Хвана да си взема едно резервно такова...

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#13

Ами, той казва че му е омръзнало Сонито .. какъв е смисъла на взима друго Сони (Z5c)?

Вземи HTC или Iphone - ако си съгласен на несъвместимостта им с други устройства и колебливата батерия.

И преди да се изкажете за това, че "пропагандирам" Айфон, просто го давам като вариант, защото наистина това е "компактен и мощен" смартфон, какъвто иска потребителят. Smile
Цитирай
#14

Ще се пробвам за бартер за Z3c. Ако не си карам с моя - всичко му работи на 6.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#15

Изчакай малко за Z5 компакт октомври идва във България цена около 1000лв
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)