Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем след wipe с HTC One M7
#1
Exclamation 

Имам проблем със моят htc one m7,накратко след като се опитах да го wipe-на през twrp че да го продам и да мина на M8 но нещо сгафих явно понеже сега няма ром и ми пише Tempered и отдоло Unlocked.Четох из разни теми пробвах и от .exe RUU и през adb но нестава.Цид-а ми е 32 a firmware  7.19.401.2.Може ли да ми помогнете ?

| Phone : Xiaomi Redmi Note 5 AI Dual Camera | ROM : Stock MIUI 12 | Status: S-OFF |
Цитирай
Аксесоари
#2

Това, че пише Tempered и Unlocked, е съвсем в реда на нещата и причината за тях съвсем не е в това, че си wipe-нал. Пък и тези неща ги пише в bootloader-а. Случили са се, когато си го отключил и когато си сложил къстъм рикавъри. Всъщност само това ли те притеснява или има някакъв друг проблем?
Цитирай
#3

Мда,и аз това го прочетох последствие.Проблема е че сега нямам ром и неиска да се сложи.Три различни .zip пробвах и пак ми дава ерор signed нещо от този сорт.....

| Phone : Xiaomi Redmi Note 5 AI Dual Camera | ROM : Stock MIUI 12 | Status: S-OFF |
Цитирай
#4

Обясни по-точно кои ромове си опитвал да инсталираш и как!
Цитирай
#5

През fastboot пробвах Ruu zip  m7_ul_jb_50_htc_europe_1.29.401.16_r_radio_4A.14.3250.13_10.33.1150.01_release_318486_signed_2_4_decrypted.zip и ota_m7_ul_jb_50_htc_europe_3.62.401.1-2.24.401.8.
Пробвах и през ruu exe но тогава ми забива на един от началните процеси и седи на 7%.
Осетих се че image ми е 7.19.401.2 и явно трябва да го даунгрейдна но нз как за да не забива.Така ли е ?
ПП:S-ON съм явно и това пречи.

| Phone : Xiaomi Redmi Note 5 AI Dual Camera | ROM : Stock MIUI 12 | Status: S-OFF |
Цитирай
#6

Добре... защо ги правиш тези неща?! Big Grin
Не ти трябват никакви RUU-та!
Това, което ти трябва, е да изтеглиш някой ром от ТУК, след което да го инсталираш през TWRP. Само това, нищо друго! Няма нужда от даунгрейди и други подобни.
Цитирай
#7

Няма как да го кача във паметта на телефона понеже няма андроид.Имам 2-3 къстъм ром-а бях сложил Вайпър-а преди да направя тази глупост.Но незнам как да кача рома във паметта на телефона.
ПП:Сега ми седи Security Warning и немога да вляза във twrp.

| Phone : Xiaomi Redmi Note 5 AI Dual Camera | ROM : Stock MIUI 12 | Status: S-OFF |
Цитирай
#8

Флашни наново TWRP. Не би трябвало да е проблем след като си с отключен bootloader.

Ето ти и два варианта по въпроса с качването:
  • Влизаш в TWRP и включваш телефона към компютър - трябва да ти се покаже. Ако ли не - още докато си в TWRP отиваш в Mount и избираш Enable MTP. След това качваш рома.
  • Намираш отнякъде USB OTG кабел и бодваш в него флашка с качен в нея ром. Отново докато си в TWRP включваш OTG кабела с флашката в телефона, отиваш на Install и от Select Storage избираш USB-OTG. Инсталираш.
Цитирай
#9

Сега го копирва във паметта,да видим дали ще стане...
Какъв е варианта да премахна това тамперед и да сложа официален lolipop без руут

| Phone : Xiaomi Redmi Note 5 AI Dual Camera | ROM : Stock MIUI 12 | Status: S-OFF |
Цитирай
#10

Не се занимавай с такива неща, няма смисъл. Сложи някой хубав ром и така го продай. Така или иначе гаранция едва ли му остава много, ако изобщо остава.
Но ако ти е мерак, в xda има какво да прочетеш по въпроса.
Цитирай
#11

Гаранцията му изтече преди 3 месеца.Това е че момчето което ще го копува иска да е стоков ром.Искам да го върна стоков да е оригинален както е излязал.

| Phone : Xiaomi Redmi Note 5 AI Dual Camera | ROM : Stock MIUI 12 | Status: S-OFF |
Цитирай
#12

Чудесни варианти са Android Revolution HD или Maximus HD. Максимално близки до стоковия.

А ако все пак избереш някой от горните два рома, не е зле да им флашнеш и http://forum.xda-developers.com/showpost...count=1014
Цитирай
#13

Искрено ти благодаря! Smile
ПП:това за флашването каква роля играе и през twrp ли се флашва ? След като сложа Android Revolution HD ли да го флашна ?

| Phone : Xiaomi Redmi Note 5 AI Dual Camera | ROM : Stock MIUI 12 | Status: S-OFF |
Цитирай
#14

Ролята му е поправка на нашумялата уязвимост StageFright. Да, флашва се в TWRP, като преди това трябва да имаш някакъв ром все пак Wink
Цитирай
#15

Сега как мога да го върна към стоков ?
Сега когато се опитам да ъпдейтна или изтегля някоя програма през google play store ми пише ерор 963 Huh
И когато се опитам да инсталирам някое отделно apk ми показва Out of space.

| Phone : Xiaomi Redmi Note 5 AI Dual Camera | ROM : Stock MIUI 12 | Status: S-OFF |
Цитирай
#16

Не знам защо ти дава такива грешки. Опитай да флашнеш наново рома или пробвай с друг, но преди това се увери, че си с TWRP 2.8.6.0 или по-ново.

И ако все още искаш да го връщаш в стоков вид, информация ще намериш в тази тема:
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2358738
Цитирай
#17

Флашнах най-новият twrp и след това когато опитам да сложа нов ром след това неиска да буутне за първи път :X

| Phone : Xiaomi Redmi Note 5 AI Dual Camera | ROM : Stock MIUI 12 | Status: S-OFF |
Цитирай
#18

След като си го флашнал, вадиш от архива с рома boot.img и го слагаш в adb/fastboot папката. Изпълняваш командата

fastboot flash boot boot.img

След това ще буутне нормално. Това става, защото си s-on.
Цитирай
#19

(2015-08-31, 19:27:18)bobytsekov написа:  След като си го флашнал, вадиш от архива с рома boot.img и го слагаш в adb/fastboot папката. Изпълняваш командата

fastboot flash boot boot.img

След това ще буутне нормално. Това става, защото си s-on.

Добре. След това също не иска да стартира. Опитах всичко. Минах през 4 ROM-а. Резултат - никакъв. HTC M7 .. Или LOOP-ва или STUCK-ва на лого на бял фон и това е. Опитах с SIDELOAD, опитах с копиране на ROM-овете във файловата система ... ROM-ът се инсталира, и не иска да BOOT-не и това е. Много ще съм благодарен, ако някой удари рамо, че вече се вбесявам. :/ Благодаря предварително !

Lenovo Phab Plus Stock ANDROID 5.1.1
Цитирай
#20

Недей да се ядосваш Wink
Нещата са прости. Когато си s-on, понякога трябва да флашнеш допълнително boot.img, за да стартира системата.
На s-off телефоните това неудобство им е спестено.
Защо при теб не стартира не е ясно. Може би си със старо recovery. Използвай задължително последната версия!
Цитирай
#21

(2015-11-14, 23:40:46)bobytsekov написа:  Недей да се ядосваш Wink
Нещата са прости. Когато си s-on, понякога трябва да флашнеш допълнително boot.img, за да стартира системата.
На s-off телефоните това неудобство им е спестено.
Защо при теб не стартира не е ясно. Може би си със старо recovery. Използвай задължително последната версия!

Оправих се ... закачих го под линукс и го пръснах. Не беше само заради Boot-а, а и заради бъгове в рекавърито, което не wipe-на а преформатира mount-натите дялове. Та така ... пренабих ги ръчно и си го оправих. А за boot-a знам, че съм със S-on. Благодаря за отзива. Smile

Lenovo Phab Plus Stock ANDROID 5.1.1
Цитирай
#22

Някой може ли да ми каже какво RUU.exe за да флашна,защото постоянно ми дава грешка.error:158 image error

C:\fastboot>adb reboot bootloader
adb server is out of date.  killing...
* daemon started successfully *
error: device not found

C:\fastboot>fastboot getvar all
(bootloader) version: 0.5
(bootloader) version-bootloader: 1.44.0000
(bootloader) version-baseband: 4T.35.3218.16
(bootloader) version-cpld: None
(bootloader) version-microp: None
(bootloader) version-main: 1.29.401.12
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-OFF
(bootloader) serialno: FA37SS905519
(bootloader) imei: ...
(bootloader) meid: 99000146024429
(bootloader) product: m7_wls
(bootloader) platform: HBOOT-8064
(bootloader) modelid: PN0710000
(bootloader) cidnum: 11111111
(bootloader) battery-status: good
(bootloader) battery-voltage: 4302mV
(bootloader) partition-layout: Generic
(bootloader) security: off
(bootloader) build-mode: SHIP
(bootloader) boot-mode: FASTBOOT
getvar:all FAILED (status read failed (Too many links))
finished. total time: 0.122s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)