Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бърз смартфон с добра камера и издържлива батерия
#1
Thumbs Up 

Може да се каже, че съм леко смартфон-манияк и сменям телефоните на няколко месеца, та пак си мисля дали да взема друг. Бях си взел iphone 4s, който продадох и съм с 5s от Май месец и мисля дали да го сменя с Андроид .. Не че му има нещо - ползвал съм и Galaxy S6 и мога да кажа, че дори моят Айфон работи по-smooth в някои аспекти, заради симплимизирания софт .. Просто батерият е доста слаба - явно отчасти, защото просто на тях са им такива батериите, отчасти защото е втора ръка. От камерата съм доволен, не бих я заменил по принцип.

Та, ще предложите ли нещо до 500лв. (втора ръка), което да е по-добро от Айфона, наблегнете задължително на:

1. Гладка работа и добра камера (би било супер да снима качествено slow mo video, това е голям плюс на Айфона)
2. Издържлива батерия

По принцип съм ок с предложения за различни марки, но НЕ ми се експериментира с нещо на Meizu например. Не съм фен и на Sony, но може да имате добри предложения, не знам.

Galaxy Alpha е ок, но като му видях батерията колко е "голяма" и се отказах .. 
Гледах и HTC one m8, но камерата му не е кой знае какво като че ли ..
Гледах също и Note 3, както и Droid turbo, който обаче го няма в OLX.. Иначе е в класацията на Phonearena до смартфон като iphone 6. 

Дали няма от къде да се намери Droid turbo?
Аксесоари
#2

LG G2 32GB си мисля че ще те устрои, а и ще спестиш някой лев

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
#3

G2 ми се трува стар вече .. ако ще е LG, най-логичното е да е G3?

Навит съм на Motorola Droid Turbo, ако го ИЗнамерите от някъде, ще е ок? :дд
#4

LG G3 по-принцип не се хвали със slow motion видеа. Имах G3 и качеството не е много добро... пък и не може да се изпраща клипа на други смартфони. Но като телефон, не е лош и мисля че за тези пари е супер телефон.

Sony Xperia 1 II, black
#5

Xiaomi Redmi Note 2 ...нов модел е и мисля че ще останеш доволен ...най - вече от работата на модифицираният андроид ,който се доближава до работата на ios ...камерата е доста добра , батерията също ...Процесорът е 8 х 2.00гхц , Цената на този модел в бг излиза около 450 лв )))

https://youtu.be/C44zvKBHGr8
#6

500 лв втора ръка - някое Сони z серия не може ли да се вземе? Чета, че са с добра камера (z2/z3),но не знам как са като цени.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
#7

Да, Z2, а предполагам и Z3 Compact са на тази цена, но не ми допадат.
G3 също отпада.
Xiaomi ми е много непозната марка, чиито телефон дори не съм тествал, съответно не ми се експериментира с нея.

Какво ще кажете за Note 3 и Vibe Z2 Pro, като имате предвид изискванията ми за добра камера със slow mo video, издържлива батерия и гладка работа.

Всъщност е ясно, че всеки друг смартфон на тази цена ще работи по-бавно от 5S, но пък ако в замяна на малко по-бавната работа на Android, получа камера поне със същото к-во, или по-добра, заедно с по-голяма батерия, може би ще си струва?

Galaxy S5 ми се струва добър - почти на едно ниво с Note 3. Но ми се струва малко смешно да сменя флагмъна на Епъл с точно конкурентния му флагмън на Андроид и Самсунг .. но пък за цената, може би той е най-добрият избор - като представител на Андроид. Все пак е преишния флагмън на компанията. Не мисля, че следващият такъв на Самсунг ще излезе скоро, предвид S6 (Edge). 

Ще ми де да взема някоя Моторола, но тази, която харесах я няма на бг пазар (Motorola Droid turbo), а на другите все нещо им липсва, според мен.
#8

Аз имам Z2-ка и телефонът работи бързо. Няма лаг-ове и до сега вече 7-ми месец не ми е създавал никакви проблеми. Камерата снима чудесни снимки и видеоклипове, екранът е много хубав, звукът е перфектен и през слушалки и през стерео високоговорителите, а и батерията издържа доста. На дизайн и като качество на използваните материали телефонът създава наистина премиум усещане + това е и водоустойчив. За мен лично е по-добър от S5 и G3 и ти го препоръчвам.

Redmi Note 7 3/32GB

#9

(2015-08-31, 02:39:58)Optimism написа:  1. Гладка работа и добра камера (би било супер да снима качествено slow mo video, това е голям плюс на Айфона)

Galaxy Alpha е ок, но като му видях батерията колко е "голяма" и се отказах .. 

1. Много си необразован колега, и нищо не разбираш, и си айфон-сляп. Ти знаеш ли колко е резолюцита на айфоня? Явно не, е 640x1136  е. Това означава, че НЕ е HD дори. А ти ми хвалиш камерата на 5s. Slow-motion видео се записва в 720p, а екрана на телефона е ПО-МАЛЪК, това озчава че "смачква" пикселите и ТИ си мислиш WOW страхотно качество. После, това slow-mo се вижда САМО НА айфон. Така че, спри с камерата на iPhone.
Повечето андроид телефони имат Full HD екрани, че дори и 2к. Там е различно...

2. Ти верно много не разбираш. Колко е батерията на Айфон? 1560mAh. А на Галакси Алфа е 1860mAh, което е по-малко (по твоите сметки) от Айфон.

Колега, има форум за Апъл, тез бисери може там да ги пишеш! Не се заяждам, ама така необразовано да пишеш и твърдиш че си сменят телефоните си често... Не върви така...


Определено си описал Sony Xperia Z2-Z3

Samsung Galaxy S10+ Green
#10

@ИванМатин евала за коментара
@Optimism Samsung Galaxy Alpha батерията е 1860 колкото на Iphone 6 и на двата диспрейте са 4,7 инча. Имай предвид, че Alphata e 8-ядрен и батерията се зарежда само за 1час,20мин та така че невиждам проблем.
И ако искаш добър телефон погледни SONY Xperia Z3, Samsung Galaxy S6, LG G4, Huawei P8
А ако ти се чака изчакай Nexusite и SONY Xperia Z5
#11

@ИванМатин Не че нещо, но баш частта за батерията не е точно така. Ноут 4 има 3220 mah, Note 5 има 3000 и все пак на тестове 5-цата държи повече от 4ката. Напълно възможно е на айфона батерията да държи повече от на алфата - особено като е с двуядрен процесор и екран с ниска резолюция...която,между другото, е идеална за големината му
Иначе и P8 lite и меизу мх4 са добри, можеш да ги погледнеш. .

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
#12

Ти ако се доверяваш на тестове във интернет не знам какво да кажа.Без да си работил със даден телефон не можеш да сравняваш батерията на няколко телефона за прост пример ще ти дам моя телефон LG G4 във интернет пише че издържа 20 часа разговори през 3G е  моя със пуснат  3g и wifi малко игра(15тина минути) екран на максимум яркост и издържа по грубо 30 часа
#13

Ми доверявам се, да. Има мегдан за грешка, наистина (както е в твоя случай, за тия 30 часа wifi-я сваля адски малко батерия, ако не никаква даже.. поне при мен е така). Дори да не държи повече пак е по-добре, все пак 3000 срещу 3220 mah. Да не говорим вече за разликата между хардуера в един айфон и в Самсунг а.
А пък че няма да си взема телефон с толкова малка батерия като на Самсунг а това е ясно, какво са си мислили тия не знам...

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
#14

@kobso, колега, притежавах iPhone 5s за тест... и го продадох. Батерията не е никак впечетляваща. Повярвай ми. Аз си ползвам телефоните

Samsung Galaxy S10+ Green
#15

Е много ясно, че няма да е впечатляваща - като я видиш колко е голяма..
Но и на галаксито не е нещо особено.
Винаги съм се чудел защо слагат такива малки батерии само и само да спечелят десети от милиметъра...адски тъпо е.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
#16

@kobso това си е тяхна политика те си знаят Big Grin
#17

Sony Z2 - ще имаш много ъпдейти и батерията държи + всичко споменато горе за Z2.
3 Дни минаха вече, а съм на 60 процента с батерията на Z3
#18

Иване, имал съм два Айфона (не за тест, ами за ползване) и формалностите, които описваш са ми ясни, но не ми е било проблем да направя компромис.

Относно батерията на Алфа, на всекиго е ясно, че е малка. Не колкото на 5S, НО малка - факт.

Призовавам те да не пишеш в мои теми, освен ако нямаш обективно мнение, а не изблици на инфантилност тип "Apple не струва".

Относно начина ти на писане - да си "необразован" относно някаква резолюция на смартфон е по-добре, отколкото да си първично невъзпитан.

Благодаря на тези, които пишат обективни мнения.

Може би ще избирам между Z2, G3 и S5. Ще отида да ги потърся, за да ги разгледам и може би ще пусна нова тема с конкретните модели. Smile



Забележка от Модератор!

5. Основни цвят и шрифт във форума са стандартно заложените (черен + стандартно заложен размер). Опции като "bold", "italic", "underline" и други се използват за подчертаване на важни думи или изрази, за предупреждение за възможни рискове и опасности от дадено действие и т.н., но не и за постоянна употреба. Злоупотребата с тях не е препоръчителна. В такива случаи екипът на Андроид България може да нанесе промени по мнението Ви.
#19

Форумът, като идея е публичен и всеки може да пише във всяка тема, стига да не нарушава правилата на същия този форум.
Ако искаш ТВОЯ тема, напиши си я вкъщи на стената.
Относно телефоните е по - трудно да си обективен, а в случая ти субективно не приемаш обективно мнение по субективни и маркетингови причини. Според теб продуктите на епъл са добри. Ми ползвай ги, Кво се пениш?

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
#20

Аз някакси бих се въздържал от S5. Смисъл, камерата снима добре, ама като софтуер нещо не е най-доброто.
За сметка на това бих добавил Meizu MX4, ако можеш да го разгледаш от някъде. Читав софтуер и читава камера.
Сонито също е добро откъм камера.
Не стесних списъка, ама ако наистина можеш някъде на живо да ги видиш няма по-добър начин да си избереш.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
#21

Капацитета на батерията не може да бъде никакъв кротерий. Важна е и консумацията. Все едно да кажеш че колата с най-малък резервоар е най-икономична.Big Grin
#22

Колега @Optimism предлагам ти да прочетеш Правилата намират се тук >> https://forum.androidbg.com/misc.php?action=help&hid=8

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
#23

@SXS, така е.

Модератор, тази точка 5 е смехотворна. Нали точно затова същестува това "болдване" - за да се подчертават важни неща, как да не го използвам? А да пиша с капса по-добре ли ще е?

Какво мислите за Zenfone 2 и Vibe Z2 Pro? Smile

Жалко, че някои хора решиха да нарушат добрия тон в темата .. Може би не трябваше да ги отразявам, но както и да е.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)