Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кътче за феновете на Sony Corp.

Първия в света цифров фотоапарат става на 35 години. Представен е през 1981г. и се казва Mavica - съкращение на Magnetic Video Camera. Снимките са записвани на 2 инчова дискета.  Big Grin

[Изображение: akiomavica.png]

[Изображение: Sony%20Mavica%20with%20external%20flash%...Witch).jpg]

[Изображение: Sony_Mavica_1981_prototype_CP%2B_2011.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
Аксесоари

Защо ми се струва, че първият апарат беше на Кодак? Не че предпочитам американското пред японското...

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

Това на Kodak трудно може да се нарече фотоапарат... 4 килограма! Big Grin
По-скоро е бил някакъв проект тип "свободно време" на един от инженерите, работил тогава за Kodak.

[Изображение: Steve-holding-camera-11.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Както и да го наречеш е факт, че това е първия цифров фотоапарат...............представен 6 години преди този на сони.

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай

@Touch123, правиш ли разлика в понятията: "идея за Х продукт", "изобретател на Х продукт" и "първия Х продукт"? Никъде не съм написал, че Sony са изобретили цифровия фотоапарат. Казах, че Sony Mavica е първият потребителски фотоапарат, който излиза на пазара и става за нещо - цветни снимки (тези на Kodak прототипа са черно-бели), запис на дискета, интерфейс за връзка с телевизор. Ето това е ФАКТ! Кой какво е сглобявал в гаража си преди това няма особено значение, защото тези устройства не са допринесли с нищо за развитието на индустрията. Устройството на Kodak е просто гаражна разработка на базата на много по-ранни идеи и патенти. Идеите за цифрово изображение се раждат и реализират в лабораториите на Philips през 1968 г. В началото на 70-те, Texas Instruments са подали заявка за такова устройство, но не е ясно дали то е било създадено. Историята крие много тайни и мистерии, но фактите са си факти и един от тях е, че MAVICA е първия цифров фотоапарат на пазара.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Глупости говориш... Нито си казал че това е първия потребителски, нито че точно това е чудото което става за нещо. Каза че: "Първия в света цифров фотоапарат " пък то не е... Прав е Touch123, ама ти е трудно да се съгласиш с факти, щото не са на сони...
Цитирай

А къде съм писал, че са го изобретили?

Пффф... все забравям, че в този форум трябва да се пише многословно и подробно (празнодумство), защото все ще се намери някой, който нещо не е разбрал. Sony е компания, която произвежда потребителска електроника и като такава мисля, че е ясно какво означава "първия цифров фотоапарат". Едва ли става дума за прототип на оръжие, което военните са тествали при войната в залива. С предишния си пост само информирам. Тези, които са се заинтересували със сигурност са намерили по-подробна информация. Явно 99% от прочелите са го разбрали, но щом държите да разтягам локуми ще го формулирам по друг начин:

"Първия в света потребителски цифров фотоапарат, който влиза в масово производство, излиза на пазара и е предназначен за домашно и лично ползване, не е изобретен (все едно съм написал обратното) от Sony и може да се държи с една ръка става на 35 години." Bu 

Така достатъчно описателно и подробно ли е написано? Линкове и доказателства трябва ли да представя? А свидетелски показания на очевидци? Нужно ли е човек да бъде толкова обстоятелствен, за да бъде разбран? Странно как в ежедневието всички ме разбират без допълнителни обяснения, а тук няколко човека не?!

---
Offtopic  BTW, започва да става досадно някой непрекъснато да ме апострофира със свободни интерпретации на междуредовите ми пространства. Ако ви е неприятно писането ми, мога повече да не влизам тук - само кажете.  Unknw_mini Виждам, че е трудно да се впише човек във форум, където официално се толерира фенщината към едни марки, а към други не. Всички се оглеждате в моите постове, а за тези, в които се засягат вашите предпочитания и са писани откровени глупости елегантно си замълчавате?!  Bu Малко безпристрастност няма да е излишна. Wink

пп. Стана дългичък пост, но тук такива са на почит - много писано и нищо не казано.  Visslar

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Sony става на 70 години. Happy Birthday! [Изображение: Fireworks.gif]


Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Супер видео... Още дълги години да ни радват Smile

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

(2016-02-02, 00:16:44)MUFC написа:  Big Grin  Visslar  Lol .....е тука го върна в 1ви клас....хи хи хи хи....

---------------------------------------------------------------------

За Аудио, от 1995та ползвам само Сони. (снимките са илюстративни, от нета)


Първо Sony MHC-RX50:
[Изображение: SONY-HCD-RX-50-i-zvucnici-SS-L50_slika_O_42983625.jpg]

После Sony MHC-RX90: (тази я продавам, в пълен оригинал и всичко работещо) Big Grin
[Изображение: 7d23b344bc6c4e2b4ca7e53f3defc7df_1436813...00_730.jpg]

Сега Sony STR-DG510 / Sony SS-F6000 / Sony - DVP-NS78H
[Изображение: image]
[Изображение: 100007019_1_.jpg]
[Изображение: 21TF329ST0L.jpg]
Продава ли се все още уредбата
Цитирай

Ще минем на ЛС, колега. Вече имаш такова!;-)
Цитирай

Здравейте, идеята за темата е много добра.
Фен съм на Сони от доста години, макар след малко закъснение, спорил съм много и продължавам да го правя.
Отначало спорех с фенове на Hitachi, които по-късно станаха фенове на Panasonic/Technics, а сега вече са фенове на Samsung. Smile
Незнам каква е сладващата им дестинация, не ми и пука.
Знам само едно - аз си харесвам Sony.
През годините имат възходи и падения (по-малко на брой), както всички.
Не е задължително винаги да са най-добри, има още много добри марки с много добри продукти.
Но те винаги са там, сред водещите и това е много хубаво.
Хубаво е, защото можеш винаги да си в крак с времето и да си със Sony продукти.
Защото фена на Hitachi, искащ всичко да му е от една марка, няма да има подходящ телевизор, например.
Фена на Panasonic/Technics няма има телфон, а фена на Samsung няма да има качествен усилвател.
При фена на Sony нещата стоят по друг начин. 
Той няма да има климатик, микровълнова или хладилник от любимата марка.
Става ли дума за забаление и работа обаче, той си е Той.
Всичко това го пиша с огромно уважение към всички изброени фирми, защото те също го заслужават (както и много, много други). 
Просто те си имат други фенове. 
През годините съм имал и все още имам много продукти на Sony, които съм събрал в един файл: http://dox.bg/files/dw?a=a8f31e3fb5

SONY - make.believe
Цитирай

Браво, страхотна колекция си имаш!  Tummenupp Едно нещо обаче ми прикова вниманието мигновено... TA-F707ES. Надявам се все още да го пазиш и да не си го продал, защото този усилвател е уникален! 

За мен няма нищо друго на този сват, което да свири подобно на ES серията на Sony.  Buga


Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Няма как да го продам. Smile
Подарък е от жената и приятели за рожден ден, а и все се каня около него да събера още от същият вид, като във видеото.
Просто обаче не мога да уцеля момента да имам парите тогава, когато се продава някой добър екземпляр.

SONY - make.believe
Цитирай

Поздравления! Много ме впечатли това, което е минало през теб!

Пожелавм ти това:
[Изображение: D3S_8468-2000.jpg]
Цитирай

Ооо, благодаря. Smile
Пожелавам си го и аз, пожелавам го и на всеки фен на марката.
Последните години изпитвам носталгия към индикаторите.
Дека си го купих и заради дългите индикатори, кефи ме да си ги поглеждам докато слушам музика.

SONY - make.believe
Цитирай

Даам, и аз много се кефя на индикаторите, но за съжаление в новата техника ги няма... то даже вече и дисплеите са рядкост.  Sad

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Ъпдейтнах файла, но се наложи да сменя линка: http://dox.bg/files/dw?a=ae0a830482

SONY - make.believe
Цитирай

Какво задуших днес...[Изображение: 11cb13f40aa50b26b48d42903ff63bcf.jpg][Изображение: 7ee692d1299d82fa7b0bc5cb270d7d03.jpg]

Sent from my D2303 using Tapatalk
Цитирай

Честито и със здраве да си го ползваш. Smile

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Благодаря. Много ми харесва. Успях да го свържа с интернета и всичко останало.

Sent from my D2303 using Tapatalk
Цитирай

(2016-10-07, 16:18:10)maikule написа:  Благодаря. Много ми харесва. Успях да го свържа с интернета и всичко останало.

Sent from my D2303 using Tapatalk

Rock

SONY - make.believe
Цитирай

Аз май не съм се вписвал тука Big Grin
   
   
Може да се каже, че за музика се доверявам само на Сони Big Grin

Samsung Galaxy S6 edge - LG V10 - Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай

Само 3 месеца след старта на продажбите на шлема PlayStation VR, Sony са станали пазарен лидер.  Cool

http://www.mobilebulgaria.com/news/39209...a-realnost

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Здравейте колеги. Изпадна една оферта за уредба Sony RX90 с четири еднакви големи тонколони за 250лв. Човекът пише, че всичко и работи. Заслужава ли си цената според вас или може да се намери доста по-добро за тези пари? Нямам нужда в момента като цяло от нещо такова, но ми се струва доста добра оферта. Благодаря предварително за отговрите ви.
[Изображение: 104658272_2_585x461_sony-rx90-uredbata-e...snimki.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)