Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xperia Z5 - мнения, коментари, ревюта!
#1

След като вече знаем какво представляват новите предложения на Сони в Z серията, предлагам да ги обсъдим.
___
Относно Premium, който е по-голямата новост: Доста плюеха по Сони, че все още нямат 2К диспей, а те изкараха 4К (5.5inch, 806PPI), похвално, само че за мен е излишна тази резолюция към днешна дата и не виждам как точно ще се оползотвори. Също така са заложили на Snapdragon 810... знаем му славата.
Откъм дизайн са си запазили качеството с малки промени, тук забележки нямам. Много добре изглеждат както винаги телефоните.
Също така сензор за отпечатъци! И тук настигнаха другарите в бранша.
Камерата: ... аз като любител на снимките съм разочарован отново, префърцунено име за автофокуса и малко повече пиксели (като че ли 20 са малко...) и до там. Пак нищо ново под слънцето. pp: нищо не се казва за ръчния режим, въпреки, че от снимките виждам, че има разлика поне в оформлението... 
Вие може да сте на друго мнение ест.
 
Какво мислите? Заслужава ли си ъпгрейд до Z5 или Z5 Premium?

1+6
9.0 Pie
Цитирай
Аксесоари
#2

С тази резолюция, този процесор и това тяло просто не ми се мисли в каква фурна ще се превръща телефона при натоварване

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#3

Силно преувеличавате с тва греене.Хубаво може да си грее, но ще грее в рамките на нормалното,не знам какви са тея "печки", "фурни", "кюмбета" и тем подобни коит чета тука.
Цитирай
#4

Колега ти с какъв телефон си ? Аз съм със Z2 и телефонът доста се затопля при натоварване. А при Z5 Premium имаме много по-висока резолюция и по-мощен и топъл процесор.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#5

Херметически затворен телефон с Sd 810.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#6

Аз съм в бюджетния сигмент на Сони, но имам приятели с които, често си разменям телефоните.Със z3 бях една седмица.Взех го и го тествах със игри. - Да при игри загравя, но при нормална употреба не усетих "печка".
Цитирай
#7

(2015-09-02, 17:40:41)ge6on написа:  Камерата: ... аз като любител на снимките съм разочарован отново, префърцунено име за автофокуса и малко повече пиксели (като че ли 20 са малко...) и до там. Пак нищо ново под слънцето.

В грешка си. Камерата е изцяло нова и според Sony ще бъде най-добрата използвана в мобилен телефон. Нов сензор, нова оптика и нов софтуер.

Тук се говори за това, но е на руски (2:15 мин.):

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#8

Z3+ e проблемния телефон откъм загряване. Z3 e OK. Затова и преди месец отново си купих Z3 вместо Z3+

лично на мен Z5 ми седи по солиден и ако сега по ревютата които ще излязат следващите 1-2 седмици, подобренията на камерата се потвърдят, ще го взема отново дуъл сим.

тъпо е че батерията е 2900 от 3100. тия 2 дена батерия са страхотна измислица. максимум 2-3 часа скрийн он тайм има при мен.

относно 810 процесора, много е зле. Qualcomm когато айфоните излязоха с 64 битов процесор се биха в гърдите, че било смешно и ненужно 64 бита, малко след това се втурнаха и те да правят такъв процесор и ей го резултата. малко смотана работа ма карай.
Цитирай
#9

Според мене е рано да се говори загрява ли не загрява, кое е добре кое не. След седмица, две хората като почнат да прават ревюта и тестове ще видим как се представят.
Цитирай
#10

Ееее, поне са му сложили по-голяма батерия на премиума..шъ му трябва Big Grin
Иначе наистина според мен е абсолютна безмислица слагането на 2k, let alone 4к дисплей..
Разликата не е голяма, ама ти товари и процесор, и батерия...а в комбинация с 810-ката ще е много интересно какво ще се получи, особено на някоя по-интензивна игра...
Но да видим, наистина..

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#11

(2015-09-02, 19:11:32)xn3k написа:  В грешка си. Камерата е изцяло нова и според Sony ще бъде най-добрата използвана в мобилен телефон. Нов сензор, нова оптика и нов софтуер.

ако съм грешка, радвам се, ако ще ъпгрейдвам телефона, то ще е за някой с по-добра камера (настройки най-вече, а и софтуерът ако ще е нов, ще е добре дошъл и при предишните версии от серията, Сони имат добрият навик да си поддържат старите флагмани), защото нямам никакви други забележки, а и ми се ще да се придържам към Сони... дизайнът няма равен. Ще чакам ревю на английски, че руският не ми е добре познат.
а хромираният вариант изглежда страхотно между другото.
____
пп: бях пуснал темата в друг раздел, мерси за поправката!

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#12

На мен чисто на външен вид много ми харесват цветовете, в които ще се предлага! Не мога да реша кой най-много ми харесва, колебая се между три Tooth

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#13

Видео ревю на серията на английски:
Z5 Compact:


Z5:

Z5 Premium:

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#14

На мен определено ми допадат малките, почти незначителни, подобрения в дизайна. Дали си заслужава, при тази цена?! Е няма как да не се отговори еднозначно с "НЕ". Нека все пак да видим официалната цена в България. Чакам да видя и реални снимки, с финална версия на устройството. Очаквам много от новата камера! ;-)

I AM THE ONE WHO KNOCKS...
Цитирай
#15

На нормалния Z5 цената му няма да е много по-висока от стартовите на Z3 и Z3+
Цитирай
#16

Sony вече не акцентира върху защитата от вода на смартфоните си

ЧеститоSmile)

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#17
Photo 

ориентирайте се по цени в Германия без договор, едва ли някой (Sony) ще ни пожали тук.
Z5 Compact 549 E
Z5                699 E
Z5 Premium  799 E
предвид цените на S6 Edge+ около 1600 лв на промоция по различните търговци, мисля, че за 4К дисплей, 23 Мр камера и доста по - стабилен като поведение и премиум като изработка телефон не е нещо, което да е убийствено.


Прикачени файлове
.jpg sony range de.JPG Размер: 34.55 KB  Сваляния: 91

Xperia Z1 Black  14.6.A.1.236- Lollipop stock -> Apple Iphone 8Plus/Space Gray
Цитирай
#18

Z3 излезе 1350 в магазина на сони на Солунска в началото. 5-ицата ще повтори най вероятно. Освен ако не се напънат за 1400.

Хубаво е, че 5 ще има fast charging, защото батерията ако си пауър юзър не е много добре. от 3200 при 2ката, паднаха на 3100 на 3ката и сега 2700 при 5цата.
Цитирай
#19

В Теленор вече го има Z5 и то на нелоши цени. http://www.telenor.bg/bg/private/device/...-xperia-z5
По фирми разни също вече фигурира на 5-6 места, но нямат разновидности цветови.
Ограничени са до черен цвят най-вече и на едно място го имаха бял.

Сони център в Сердика център казаха, че най-късно до средата на другата седмица ще го имат и те, но не се ангажираха да кажат цена.
Цитирай
#20

В Сони център Варна на 13.10.2015г. на цена 1399лв.

Xperia arc& Xperia T,Xperia Z,Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet.Xperia Z5, Xperia X Performance ,Xperia XZ1.
Цитирай
#21

Сега забелязах, че опцията за показване на оставащото време за зареждане я има в Z5.  Lol Чудя се защо ли изчезна в Z3 след ъпдейта до 5.1.1?  Unknw_mini 

[Изображение: b350424abaa0083e.png]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#22

Ако SD10 не загрява, това означава че е скопен. Ако имате цветни моливи наредете ги един до друг и направете снимки. Там ще уловите качестото на камерата за цветове. Детайлите има ли в далечни снимки. Premium ще активирва 8к-то само когато гледате филм или му е нужно. Абе рекламен трик. По софтуера има ли нещо ново? Предполагам Сони крадът от екрана отново със софтуерните бутони.
Баси дилемата съм за следващия телефон.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#23

Не знам дали SD810 е скопен, но е факт, че при нормална работа не загрява изобщо (не играя никакви игри и за тях не мога да кажа), а на всичкото отгоре телефона е осезаемо по-бърз от Z3. 4K дисплея не е маркетингов трик, а реална резолюция, но се активира само в медиен режим, за да пести батерия. А и за какво ти е да виждаш иконките на Андроид в 4К?  Wink
Има новости по софтуера, но има и адски много бъгове. Имам чувството, че все още не е финалната версия. Уж е 5.1.1 като на Z3, но се държи по съвсем различен начин.  Rolleyes
Дизайна обаче е УНИКАЛЕН!!!! Целия телефон (без дисплея) е матов, а отзад логото на Sony е лъскаво, но не е сребристо както на досегашните им модели. Предното лого също не е хром, а бяло (като на Лумиите) и е адски стилно!  Cool На мен лично визията на премиума не ми харесва, защото целия е лъскав.  Уморих се да чистя отпечатъците по Z3.  Lol

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#24

@xn3k аз малко се обърках, говориш за Z5 нали, а споменаваш 4К дисплей, или нещо не съм разбрал??
Цитирай
#25

Да, писах за нормалния Z5, но хардуера на двата телефона е абсолютно идентичен освен матрицата на екрана.
Споменах 4К дисплея самия Премиум като отговор на колегата ИванМатин. Smile

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)