Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Налични Mi4 в гръцкия склад на minideal
#1

Здравейте,
Тъй като съм абониран за някои модели които се продават в minideal.net днес получих мейл че отново имат Xiaomi Mi4 в гръцкия им склад.

Аз и други колеги от форума имаме опит с този сайт и досега винаги са били коректни. Това че телефона е наличен в Гърция, значи ще като го поръчате ще дойде за 1 седмица и няма да плащате мито и ДДС, тъй като е в рамките на ЕС. За 430 лв мисля, че офертата е супер Smile
Още по-хубавото е че това е оригиналният 3G модел с 3GB RAM, а не новият 4G, които лично според мен не си заслужава.

ПП: Това не е реклама, просто реших да споделя, за да улесня колеги, които все още търсят да си купят модела.

Човек е жив докато се учи!
Цитирай
Аксесоари
#2

Жалко, че предлагат само в бял цвят обаче.

 
Цитирай
#3

След финализиране на поръчката, PayPal иска 260$ (243.99$ + 15.99$ доставка до БГ), което вече става 470 лв.
Цитирай
#4

@milstan, пак е на сметка, на други сайтове цената е по-висока.Smile

 
Цитирай
#5

Оо супер,ще ги търпя още няколко дена ibuygou, и може и оттук да поръчам.
Пише, че може да има допълнителни такси от ДХЛ, някой да знае колко са те..... тотално се изгубих в сайта на ДХЛ Експресс ?

Xiaomi Mi 4W
Цитирай
#6

Какъв е проблема ти с тях? Аз оттам си взех моя без проблем и са коректни.

 
Цитирай
#7

И аз досега не съм имала проблеми. Реших от тях да си поръчам ми4 с доставка от европейски склад. Като мина седмица от поръчката им писах, защото пратката нито беше пристигнала, нито имаше тракинг и стоеше още на ниво платена. Skiya от хелп деск-а ми каза, че до ден два ще тръгне пратката от Испания. След това получих имейл от ibuygou, че имали ли проблем с испанските митници и незнаели кога ще се реши проблема, и ако не ми се чака ще ми върнат парите. Та така ще изчакам още малко в сряда ще станат 2 седмици, а мен ме сърбят ръчичките за телефончето.

Xiaomi Mi 4W
Цитирай
#8

И аз бях при нея. Бая емейли си обменихме, но на края нещата се оправиха. Щом има забавяне, явно причината не е в тях, относно рефунда на сумата не беше проблем, само дето си ги чаках обратно около 10 дни. Иначе си заслужава чакането - още не мога да му се нарадвам.

 
Цитирай
#9

Знам, че причината не е в тях, но нали уж с такава идея хората поръчват с eu direct... по-бърза доставка и без забавяне на митница или пък доплащане недай си боже.

Xiaomi Mi 4W
Цитирай
#10

Не, няма как да е бърза, защото стоката идва от Китай до склада им в Испания, а вече оттам до България - общо за 2 седмици. Тук вече минава през митница, но нищо не плащаш, само 43$ за доставката, евентуално застраховка и гаранция, но те са по желание.

 
Цитирай
#11

Не минава през митница, защото стоките от ЕС са освободени.
Цитирай
#12

@anatol06, добре, аз съм специален -  при мен мина контрол за по-сигурно :


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Цитирай
#13

Повечето китайски складове в европа са в безмитна зона. С други думи стоката физически се намира в европа но документално все още не е влязла в евро зоната.
Цитирай
#14

@deniChka, за какъв цвят на телефона е чакането? Angel

 
Цитирай
#15

Да знам, че не се плаща нищо явно не се изразих правилно. В сайта им пише до 72часа мисля че беше е доставка им от склада в Европа, явно просто не е бил наличен като съм поръчвала. Както и да е надявам се скоро всичко да е окей.
@NoMaD сигурно и при мен така ще пристигне xaxaxa

NoMaD@deniChka, за какъв цвят на телефона е чакането? Angel

За бял.... Dodgy Били се съсредоточили се върху ми4и и новите модели, така ми отговори Skiya като я питах за черен.

Xiaomi Mi 4W
Цитирай
#16

@deniChka, да така е, стига да го имат в наличност в Spaninsh warehouse. Тогава наистина ще пристигне в рамките на една седмица до България. Е, за бял не е проблем да се вземе и от тук, но аз си харесах черен, който в България почти е невъзможно да се намери, та се наложи да пазарувам от тях. Smile

 
Цитирай
#17

@NoMaD колко пари ти излезе, ако не е тайна.
Цитирай
#18

@deniChka, нов развой на събитията? Получен вече тракинг номер може би? Smile

 
Цитирай
#19

ДХЛ им каза ли, че между 7 и 10ти ще се реши проблема и веднага като вземат телефона ще го пратят. Грубо до 2седмици трябва да е при мен.

Xiaomi Mi 4W
Цитирай
#20

Вече е изчерпан.
Цитирай
#21

Аз също поръчах на 1-ви октомври. Изглежда съм уцелила някакъв техен национален празник, та телефонът го изпратиха едва на 6-ти. В сайта пише, че е с DHL express, но като го проследих в 17 track излиза, че е през гръцка поща (от гръцкия склад)... според вас къде да го чакам да дойде?
Цитирай
#22

@Yoana.raichinova, в рамките на една седмица би трябвало вече да е в ръцете ти.Smile

 
Цитирай
#23

@Yoana.raichinova, ако си платил/а доставка по DHL и до няколко дни не ти върнат парите за доставката (аз даже получих имейл, че ще ми ги върнат), тормози ги постоянно по чата ( Линда май винаги е на линия) да ги върнат, че май се правят на луди. Доставката с гръцките пощи е безплатна.
Цитирай
#24

Благодаря ви за съветите! Аз говорих два пъти по чата с тях да ги питам къде ми е тракинг номера и най-накрая се появи и изобщо не беше DHL, а гръцки пощи и се чудя сега да чакам известие в пощата ли, че го пуснах до служебния ми адрес, че съм там през повечето време като очаквах да бъде доставен с куриер.
На въпроса защо не са ползвали DHL express, получих следното обяснение:
Elma 12:34:32
your package is stopped, and it is return back. If you need, we will resend it or full refund when we receive it
Elma 12:34:32
so hope you can wait for few days
Цитирай
#25

@Yoana.raichinova, който адрес е посочен при съставяне на ордера, на този би трябвало да престигне и пратката. Другият възможен вариант, ако се обадят предварително по телефона за подтвърждение - тогава може би с тях може и да има уговорка за смяна на адреса на доставката на пратката.Smile

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)