Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кое да избера ? Sony Xperia Z1 или Iphone 5s
#1

Добър вечер , след като моя телефон (Samsung Galaxy MINI 2 който не струва по рода си) се развали (нормално) се двуомя кой от тези 2 телефона да избера ? Един приятел ми предлага да ми продаде един 5s за 500-550 лева .. та се чудя дали си заслужава , след като аз не съм бизнесмен и изкарвам колкото средностатистически българин ! На телефона няма да се играят някви тежки игри , а просто най-нормалното - Фейсбоклук , скайп , вайбър, снапчат и да има що годе хубава камера ...Благодаря ви предварително !  Visslar
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако не ти е проблем това, че е само 4 инча, вземи iPhone-а.

D_coffee
Цитирай
#3

5S, казвам ти го като човек, който в момента ползва телефона. Ще имаш ъпдейти, както и доста други предимства - качество и бърза работа.

Все пак имай предвид, че след около седмица излиза новият Айфон 6S и така 5S влиза в ролята на Айфон 5, който в момента е трети модел отзад напред.

Но все пак, не виждам никакво място за сравнение между точно тези два модела.

Днес разглеждах смартфони и видях Z1, чиято рамка е огромна и дисплеят му се губи.

Да ти напиша все пак, кои са и минусите на Айфона, от първо лице:

- Няма възможност да се свързва с други устройства, освен с тези на Apple. Например, като стигнеш до там да си прехвърлиш някоя песен от компа на него - ще трябва да изгледаш няколко клипчета за това как се прави и каква програма ти е нужна - т.е. iTunes.

- Слаба батерия - няма какво да се лъжем.

- Дисплеят му е HD 720p, което значи, че не можеш да гледаш клип с по-високо качество, например. Най-очевидният пример за това е, че в YouTube макс резолюцията ти е 720p.

Като изключим това, Айфона е бърз, снима страхотно за смартфон от 2013г.
Снима fast и slow motion видео. И естествено е Apple.

Ето, днес си играх на Galaxy S6 Edge, който лагва в Play Store и т.н. .. а е последен модел Samsung, смятай.
Цитирай
#4

@Optimism ти го изкара, че от Samsung нищо не става Big Grin .
@412b3 Виж SONY Xperia Z2 горе долу на тая цена ще ти излезе и поне знаеш, че батерията е по- голяма и ще издържа повече, дисплея е по-голям и според мене ще ти върши работа. Cool
Цитирай
#5

(2015-09-03, 23:52:28)Optimism написа:  Днес разглеждах смартфони и видях Z1, чиято рамка е огромна и дисплеят му се губи.

Хахахаха  Tooth Колега, дай малко по-сериозно. iPhone-ите са устройствата с най-големи рамки и някак такова изказване не върви. Ако Z1 се сравнява с друг телефон ОК, но точно с 5s и да кажеш, че дисплея му се губи в рамката!  Lol Lol Lol

[Изображение: apple-iphone-5s-vs-sony-xperia-z1-1.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#6

Някой прочете ли го това? "..Фейсбоклук , скайп , вайбър,.."
Не че нещо, ама за мен веднага iPhone-a отпада, просто защото браузване на 4инча екран..айде не, мерси. И лупа трябва да мъкна с мен.
Подкрепям за Z1 или Z2.На прима виста ми идва Meizu MX4 също. Иначе има поне още 1 такава тема във форума, в която се разглеждат модели за около 500лв, можеш да я погледнеш..

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#7

Ще изчакам още 1-2 отговора , защото още се двуомя , въпреки , че леко съм на страната на xperia
Цитирай
#8

Зарязвай s5 и търси z2 избора е ясен.
Цитирай
#9

(2015-09-04, 10:15:05)musabesni написа:  Зарязвай s5 и търси z2 избора е ясен.

На каква основа е това ? Ами ако ми харесва 5s ? може айфона да снима по-добре например ?
Цитирай
#10

За изброените нужди от колегата бих заложил на айфона.

Choosing...
Цитирай
#11

Абе то за нуждите му и един Нексус 4(вървят по около 250-300лв втора ръка) ще му свърши работа, ама тва е друг въпрос..

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#12

@412b3 то Iphone 5s тия 4 инча Big Grin трябва да са взираш или както казва kobso ти трябва лупа. A SONY Xperia Z2 пак ти казвам батерията е по-силна дисплея е по-голям. Но в крайна сметка ти си решаваш. Ако много се колебаеш отиди ги огледай при оператора и вземай.
Цитирай
#13

Мисля да избера някоя експерия след многобройните интервюта които изгледах , благодаря на всички.
Цитирай
#14

LG G2 32 GB втора ръка, безмислено е да обяснявам защо.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#15

A,Не , не и г2 гледах за него , обаче има повече минуси отколко плюсове , Защо да няма смисъл да казваш защо ? Тоя телефон лагва , и по късно заради екрана стават пвтна
Цитирай
#16

Като Експериата започне да лагва, ще се сетиш, че имаше един човек, който ти препоръча Айфона. Хах :дд

Иначе и аз съм съгласен за Z2, спрямо нуждите ти. Но със Z1 няма място за сравнение.
Цитирай
#17

Аз като собственик на лг г3 бих ти препоръчал него, но ако се чудиш между епъл или сони най логично е з2.

HTC Desire HD > SGS 2
Вече с LG G3 32gb. Titan
Цитирай
#18

За тия пари кеф ти Xiaomi, кеф ти Meizu, Сони също е вариант. Не знам за чий ще дадеш 550лв за айфон...
Можеш все пак да разгледаш по-долните теми, има подобна...
пс:Щях да препоръчам G3,но един колега има и вчера го поразцъках - доста си лагва. Разбира се това е стоков, с руут предполагам положението се подобрява доста...

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#19

Аз съм със Z2 и съм много доволен. Телефонът ми е с напълно стоков Android 4.4.4. и се държи отлично. Супер е и като визия, и като качество на материали и сглобка, бързина на работа, дисплей, звук, камера, батерия - всичко. Препоръчвам ти го с 2-те ръце.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#20

Мисля за сега изборът ми да е Кспериата , но все пак може да дадете още мнения Smile
Цитирай
#21

@412b3 аз имам SONY Xperia M4 Aqua и спрямо миналия ми Samsung, SONYto е 100 пъти по-добро. Ето и k0brata ти казва, че неговото Z2 е супер и е доволен и ти го препоръчва.
Цитирай
#22

Айфона е на 1/2 цена, ако ти е приятел и му вярваш - взимай го! А това , че някои се заблуждават че айфона е за бизнес... Моя шеф е с апарат, почти еднодневка/не сматфон/ и върти милиони. Аз работя за него и имам по-скъп апарат - и какво от това? Помисли си добре, сложи на кантара плюсовете и минусите и на двата, тегли чертата и вземай Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#23

Не знам , тоя не ми е баш приятел , а е един приятел на мой приятел и е един пишман бизнесмен ако ме разбираш и той тоя телефон го е получил на бартер за някаф с4 като е доплатил 100 лева и тва значи ще бъда 3та ръка , пък и телефона си е очукан г/д но не е заключен и дори няма рег във iCloud ама все пак мисля за момента да взема Xperia
Цитирай
#24

При тези обстоятелства вземи сонито. Поне ще е нов и ще имаш гаранция - щом те кефи не му мисли!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#25

Като заклет Епъл фен който ползва само Айфони от 2007, имам всичката им серия, барабар с аймаци макбуци айпади Епъл Тв и всичко друго, ти препоръчвам да стойш далеч от 5s.
Веднага казвам защо:
1. Много малък екран.
2. Рамките около екрана са доста големи и леко казани грозни.
3. Много слаба батерия, дори и малко да пойграеш до 12 на обяд си out, телефона ще е втора ръка, така, че батерията вече ще е разредена на 70-80% и няма да е нова, така, че положението е още по-плачевно.
4. Музика, филми , синхорнизации, само Айтунс, ако не знаеш какво значи, кажи и здрвей, защото се жениш за тази програма.
5. Синхронизираш ли го по погрешка на друг компютър, всички данни ти се губят, това е ясно за Епъл продуктите, но все пак да отбележа.
6. Всички 5s-ки имат проблем с пожълтяване на крайщата на екраните, имам 3 такива и всички пожълтяха след година и половина използване, много дразни и се вижда на бял фон, това е дефект, ама гаранция вече няма.
За мен няма особено значение защото аз още като излезе купувам новия, но все пак да кажа.

Стой далеч от 5s, 6 е съвсем различен, но там парите са други.

За добър андроид до 500, гледай китайците, бива ги.

Сони з1 недей, по-добре з2- успех.

Дори з2 е най-добрият изборSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)