Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Поименна ли е гаранцията на виваком и покрива ли жълто петно на ди
#1

Здравейте, мисля да си купя Z3 втора употреба. Продавача казва, че има активна гаранция към Виваком (Омнител). Самия телефон има леки забележки по корпуса и една драскотина отзад. Нещото което повече ме притеснява е, че апарата има жълто петно на дисплея в дясната част. Това признат производствен дефект ли е, подлежи ли на гаранционно обслужване и съответно мога ли аз да се възползвам от него, въпреки, че на гаранционната карта пише името на продавача?

Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте,това да не е тази обява в интернет, която е за 550лв и пише Z3 Aqua?
Защото аз ходих да го гледам този телефон на мола стамболийски и имаше абсолютно същият проблем на диспея. Една жълта дъга от дясно, което много ме притесни и просто го отказах, тъй като това  е проблем за който отказват гаранцията. Поне на мен ми бяха отказали за едно Z1. A ako говорим за въпросния телефон който аз гледах, при него може да кажат че е от изпускането тъй като си личи че е изпускан.
Поздрави
Цитирай
#3

Точно за този телефон става въпрос. До колкото прочетох уж този проблем се покривал от гаранцията но реших да питам тук. Друг е въпроса, че жълто петно няма как да излезе заради изпускане...
Цитирай
#4

Ами в такъв случай ако ти харесва и не те притеснява петното или времето по сервиза го взимай.
Цитирай
#5

Времето не ме притеснява, притеснява ме дали ще го признаят.
Цитирай
#6

Жълти петна се покриват от гаранцията. Това, че те не са предизвикани от изпускане на всички е пределно ясно. Но ако има следи от изпускане, няма да признаят гаранцията най-вероятно, такива са им условията. Защо той не го даде за гаранция и после да го продава...тарикат?
Цитирай
#7

Нямал време, пък и ако го бил оправил щял да го пусне за 750 лева най-малко... Опитах се да се свържа с Булграм да ги питам как седят нещата... общо взето 45 мин. седях на телефонната слушалка и слушах музика... Аз пасувам...
Цитирай
#8

Да, най-добре е с Булграм да успееш да се чуеш преди да предприемеш нещо.
Цитирай
#9

Проблема е, че Булграм не си вдигат телефоните. Останах без нерви и в крайна сметка поръчах Lumia 640, ше видим около черния петък какво ще се случи, до тогава ще карам с тая двуцевка, тъкмо долу-горе тогава ще спра и втората карта.
Цитирай
#10

Такива тарикати много ги обичам, нямал време да го прати в сервиз. За какво няма време да не го оправя сам ще му отнеме точно толкова време, колкото му е отнело да се срещне с теб. И за какво след ремонта ще го продава с 200лв повече? Нали ремонта се поема от гаранцията, аман от дребни душици.  Angry
Цитирай
#11

Е, нормално е ако му сменят целия телефон с нов да го продава с 200 лева повече. От последните няколко дни си направих извода, че в тоя продавалник 90% от продавачите лъжат яката...
Цитирай
#12

Така де, след като имах за кратко М4, Z3C, дойде времето да си взема и Z3. Набелязания екземпляр има гаранция към виваком още около година и половина, човека каза, че ще ми прати всички документи, касова бележка и гаранционна карта. Беше много любезен и отзивчив. Само едно нещо малко ме притеснява... каза, че имало вероятност да прекрати договора с който е купен телефона. Естествено от офисите на виваком са му казали, че трябва да плати около 1000 лева (таксите от неустойките и разликата в субсидираната и свободната цена на апарата), все още и той не знае дали ще прекрати договора (разбирайте - счупи картата и я инвестира в най-близкото кошче, щот не ми се вярва да плати 1000 лева неустойки) или ще си кара с тази карта, но да допуснем най-лошия сценарии - този с кошчето. Въпроса ми към вас е: Могат ли виваком да ми откажат гаранция на основание, че купувача (продавача ми) им е длъжник или просто ще си търсят парите от него, чрез фирма за събиране на вземания, а апарата ще остане с активна гаранция? По моята логика би трябвало да е второто, но... ако някой е минал по този път, нека сподели.
Цитирай
#13

Въобще не се вкарвай в тоя филм,погледни тук в форума,май се предлагаше z3 с остатъчна гаранция
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)