Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

32 или 64 битов ?
#1

Здравйте,
имам GALAXY S5 Active (4 ядра, 32 Bit, 2 RAM) който си бачка супер и върти тежки игри като FIFA , Real Racing...
наскоро си купих и Xperia Z3+ (8 ядра, 64 Bit ,3 RAM) който също си бачка супер, обаче не виждам никаква разлика спрямо Актива. И на Антуту Бенчмарк разликата им е само около 15% ( 42000 срещу 49000).А всъщност Актива ми харесва повече (изглежда неразрушим) и Експерията съм я пуснал за продан.
Въпроса ми е , какво ще загубя ако остана на 32 битов телефон още примерно 6 месеца?Като отчетете че съм паур юзър и държа да имам силна машина - играя тежки игри и като цяло изисквам много от телефона.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
Аксесоари
#2

64bit използва по-голяма процесорна мощ - което при 8-core ми изхлежда задължително. Също активира по-голям процент RAM и ако тя й е достатъчна - машинката работи по-бързо.

На кратко - 64bit смартфони са обикновено по-скъпи и разбира се бързи. Предпочитат се.
Още повече - за игрите това има значение, според мен, въпреки че там графичната карта е на 1. място естествено.

Има и още нещо, важно. Счита се, че новите игри вече ще се оптимизират само за 64bit, което значи, че 32 ще е на "изчезване".

Давам ти съвсем актуален пример - очаква се новият Айфон да може да премахва всякакви реклами от сайтове, приложения, НО - това ще е възможно само за 64-bit модели - 5S, 6 и т.н.
Цитирай
#3

То това за премахването на рекламите е за да се накарат хората да си ги купят. Нищо общо с възможностите на самия хардуер. Но все пак си е фактор де.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#4

За Айфоня снощи я четох новината и точно това ме накара да се замисля.Ама то при Ейпъл е друга играта.Там няма среден клас, докато при Андроид средния клас е сериозен дял от пазара и няма как разработчиците да го пренебрегнат и да се целят само в 64 битови разработки.Поне докато 64 станат масови а това няма да стане бързо.Просто има много 32 който ще се ползват още дълго време.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#5

Aaa,как да няма...имаше едни пластмасови айфони...и те ли се водят хайенд ..Smile))
Цитирай
#6

Iphone 5C е "бюджетният" вариянт на Iphone 5.

Лъжеш се за средния клас. При тях среден клас стават старите модели, Сега при тях среден клас ще е моят точно - 5S.

Работата е там, че моят Айфон от 2013 работи два-три пъти по добре от средния клас на Андроид.

Има значение това, кой какво разбира под "среден клас" де при Андроид.
Според мен - Moto G3 / Galaxy A5.
Цитирай
#7

Е да, сравнявай с дървения ТW на Samsung...
Той Нексус 4 работи по-добре от А5...

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#8

Не се съмнявам.

Естествено, че чистият Андроид ще е smooth.

Другият пример, който дадох е с почти чист Андроид - Moto G3. Него го тествах - лети, така да се каже. Но не знам дали ще се задържи така около година, например.
Цитирай
#9

Какво означава "дали ще се задържи"?????
Моя не работи по-зле откакто го взех(даже работи доста по-бързо, ама това е заради новия ъпдейт), а между ресет е ползван 6 месеца. Нямам идея дали ще работи 2 години без ресет - аз съм си го взел да си "играя", в скоро време сигурно ще се руутне. ама за 6 месеца му няма нищо. И това е TW, не е чист андроид.
Според мен спокойно "средния клас" андроид си бачка сравнително добре спрямо iPhone, но пък андроид си има и други плюсове..ама да не подхващаме спора, че няма да му излезне края.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#10

Нека да ви върна на темата! Основен проблем на повишената мощност неминуемо е повишеното греене.Това греене пък води до редуциране на мощността...И така де , мисълта ми е ,че ако няма сериозно охлаждане(а то няма), то тогава мощността над определени граници е повече проблем, от колкото полза. Въпроса е къде е тая граница?

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#11

На тоя етап използването на 64-битови процесори в мобилни телефони (особено пък в разградения двор на Андроид екосистемата) е нищо повече от маркетингов трик и любопитна инженерна иновация без особена практическа полза, няма смисъл да се разпростирам в обяснения защо. Дръж си Актива, ако не си решил сериозно да го сменяш и не се занимавай с глупости, минимум 2 години няма да ти се налага да го сменяш.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#12

Много интересна тема Smile
Любопитни са ми някой от заключенията.
Любопитно ми е защо конкретно за 8 ядрен процесор е здължително да е 64 разреден, както пише Optimism.
Също така ми е интересно защо пък по-мощен процесор ще "грее повече", както пише Bavarche, ако върши същата работа, като по-малко мощен? Пускаш facebook примерно на два телефона, единият с двуядрен процесор, другият с осемядрен. Вършиш и на двата една и съща рбота. Що пък по-мощния да грее повече?
Пак да повторя, само от любопитство питам.
Цитирай
#13

Както казах, 64-bit използва по-голямо количество RAM и процесорна мощ. Това помага на телефона да работи по-бързо, например - приложенията, от които просто излизаш, без да ги спираш и остават в режим на готовност се пускат по-бързо.

А греенето си е нещо абсолютно логично.

На смартфони от среден клас тип HTC Desire 820 тези 64-bit нямат голям смисъл.

Но при високия клас е за предпочитане. А и за какво ти е скъп флагмън, който няма последен модел процесор - т.е. 64-bit.
Цитирай
#14

Не не не..ще ме убиеш....сега ако ми обясниш как едно нещо във високия клас е добре да го има ,а в средния не и ще те призная.Аз с моята проста глава си мисля,че ако едно нещо е добро,то си е добро за всеки сегмент.Примерно голяма корава батерия и за високия и за средния и за който и ще клас си е добре.Хайде ти си,предполагам не само аз очаквам да разбера одговора Smile
Цитирай
#15

Хахаха, сравняваш батерията с процесора. Ето ти отговор иначе, стига да го разбереш:

Is 64-bit really going to make a big difference?

Well, yes and no. The first Android products to bear 64-bit chips will offer performance that’s all over the map. The HTC Desire 510, for example, is a budget phone powered by a Qualcomm Snapdragon 410 processor. The Desire 510 is based on the ARMv8 architecture and is 64-bit, but it’s still a low-end handset that’s going to be slower than most of the high-performance phones already on the market.

Подчертах ти важното в случая.
Цитирай
#16

@dodiodi Като го сложат и в средния как точно ще се продаде високия? Сеш се.. :Д
Мен ето това ме уби: "А и за какво ти е скъп флагмън, който няма последен модел процесор - т.е. 64-bit. "
За мен във флагман не е задължително да е най-новото, а по-скоро ако може и да има смисъл от това, което ще се сложи.
Щото примерно Сони ей сега, за да им е "флагман"-сложиха 4к дисплей...яко. Самсунг направиха същата глупост с 2к, ама там се ядва.
Относно 64-те бита - докато почнат приложенията реално да използват този тип процесори доста време ще мине..

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#17

Като много знаете, си стойте на 1080p и 32-bit и не питайте кое какво значи, пф.

Ако ви бутнат едно Сони (Z5), ще го върнете ли, хах .. не бил нужен 4k дисплей .. може и да не е, но нали за това има други - изберете какъвто искате.

Иначе малко извън темата, но от това, което видях - Z5 вече е над всички при Android.
Цитирай
#18

Ъхъх...над всички е...след половин до 1 година, с тоя 4к дисплей и процесор-печка на някоя по-стабилна игра ще го видим..

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#19

kobso,нямах в предвид маркетинговата страна на въпроса,стана ми интересно как едно нещо за флагман е добре,а за нефлагман не е(освен ,че не можеш да се гъзарееш с това щото и телефон за половината пари на твоя също го има),ей това исках да разбера.Иначе за мен е ясно,че 64битовите процесори са по-добри.Друг е въпроса доколко има нужда от това.
Opimism,не ми копипастирай,не питам за за или против 64битовите процесори,за тях си имам мнение,ти ми обясни това което те питах,а именно:как аджеба за флагмана е добре да има споменатия 64битов,и как изведнъж същия този 64битов не е добре в по-ниския клас.Ето това ми обясни..Как примерно на телефон от средния клас не му е добре с 64битов процесор,по-добре ли ще се държи с 32битов.Това ми обясни.Примера с батерията ти го дадох за аналогия,не за сравнение.Кажи ми как по-бърз,по-енергоспестяващ,и по-производителен процесор не е добре за средния клас.
Цитирай
#20

Явно не си много на "ти" с английския. Слагай това дето съм постнал в преводача и готово.
Цитирай
#21

Не разбрах каква е идеята на този спор.
@Optimism , да знаеш английски не значи, че разбираш какво четеш.
В текста, който си дал е посочено, че и в нисък клас устройство се слага 64 битов процесор, като това не помага на устройството да работи по - добре.
Само за информация :
По - мощният процесор, на теория загрява повече защото работи на по - висока честота. Както знаем, колкото е по - висока честотата, толкова повече е топлината. От друга страна, много зависи как софтуерът управлява процесора.
И накрая, хубаво е процесорът да поддържа х64, но не е задължително и реално към момента е ненужно

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#22

(2015-09-08, 02:39:53)Optimism написа:  Явно не си много на "ти" с английския. Слагай това дето съм постнал в преводача и готово.
Друго те питах да обясниш,ама както и да е,явно не намираш за да копираш отговораSmile))
Цитирай
#23

И 1000 битов да изкарат файда няма да видиш кой знае каква...освен,като някакъв вид реклама друго нз има ли файда Big Grin
Цитирай
#24

Ако беше така още щяхме да караме с 8битовите ПК "Правец"
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)