Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

заключен Sony xperia SP
#1

Здравейте, на кратко имам sony xperia sp, който го купих заключен към английски оператор.Платих 50 лева в един сервиз и ми го отключиха без никакъв проблем.Телефона си бачкаше нормално докато не се изтегли поредната нова актуализация на софтуера и телефона по незнайно каква причина се заключи отново...Карах го в същия сервиз пича ми каза че нямало как да ми го направи тоя път без пари, а на мен още 50 лева не ми се дават...Има ли някакъв начин да го отключа примерно ако сменя оргиналния софтуер с custom rom или нещо подобно...Телефона има роот права. Благодаря ви предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Смяна на rom няма да ти отключи телефона.Трябва ти SIM unlock.Не казваш към кой оператор ти е заключен телефона, повечето английски оператори отключват телефоните след заявка по мейл или по телефон.Другото което може да направиш е да потърсиш IMEI unlock в ebay.Гледам ,че са около $10.Преди да поръчаш код в ebay или откъдето и да е трябва да бъдеш сигурен че телефонът ти не е hardlocked.Това се разбира след като при поставена карта от друг моб.оператор, не от този към който ти е заключен телефона, ти изписва Network lock и Dismiss, т.е не ти излиза поле за да напишеш кода за отключване.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай
#3

Преди време бях чел, че с root explorer ако имам достъп до някакъв файл номера може да стане.Някой дали ще стане с тоя трик?
Цитирай
#4

Пробвай с това, не знам дали става, нямам Сони телефон.

http://forum.gsmhosting.com/vbb/f719/sig...r-1948600/

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай
#5

пробвай това http://www.unlockphonetool.com/unlock-so...ell-phone/
Цитирай
#6

Може да опитате по следния метод:
Цитат:Нужен рут и root explorer.

Переименовываем папку /data/nvram в /data/nvram1.
Перезагружаемся. Сеть телефон не найдет.
Заходим в root explorer в нашу старую папку /data/nvram1, выделяем все файлы, копируем в папку /data/nvram.
Перезагружаемся. SIM-LOCK сня

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)