Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бял екран на пиксели
#1

Странно и досега не съм чел някъде с подобен проблем. Телефона е на 4 месеца след замяна и мисля, че не е в гаранция вече. Проблема е следния: При опит за събуждане екрана светва но се виждат на бял фон ситни червени, сини и зелени точици / пиксели/ равномерно една до друга на целия дисплей. Реагира на светлина. Зарежда се и мисля, че хардуера му работи. Компютъра го разпознава но вече паметта му не е 16ГБ каквато бе а е 10,5 от които 9,5 ГБ свободни. В нея има само половината папки, подпапки но всички те са празни. Rolleyes
 Друго - успях да го рестартирам със задържане бутона за включване но при стартиране веднага светва пак така на точки и се чува мелодията от зареждане. Това ме кара да мисля, че си зарежда операц. система. Но после като задържам пак бутона за включване и не мога да го изключа, а само се чува кратка вибрация което подсказва, че излиза прозореца за рестарт или изключване и че софтуера работи. Дисплея в началото вибрираше при докосване, но сега само в долния край на сензорните бутони и няма как да го изключа. Това стана изведнъж и досега е работил без забележки.
Това, че паметта му не се разпознава правилно и празните папки в нея, ме карат да си мисля за проблем в нея. А пък пикселите на дисплея за проблем в него или видеото. Но ако е видеото или дисплея, защо в паметта ги няма половината папки заедно със системните файлове?! А ако е в паметта проблема, дали няма да се оправи, ако презапиша в нея оригиналните папки с файлове. Но пък така или иначе паметта му е повредена, след като се "вижда" като 10,5 ГБ.
Май ще е пак в МОСТ работата и този път ще се плаща. Huh

П.П. Също така си намаля и усилва звука от бутона - тоест чува се сигнала. Което означава , че е заредил софтуера и апарата работи. Нямам в момента друг телефон да го прозвъня но сутринта ще помоля някой да ми звънне.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
Аксесоари
#2

Можеш да опиташ да му пуснеш RUU.В bootloader успяваш ли да влезнеш по някакъв начин?Спомни си, какво си правил по телефона преди да се случи това нещо, макар че лично на мен ми мирише на хардуерен проблем за съжаление.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#3

Или на вирус който е изтрил системните файлове в паметта. Но проблема трябва да е в нея. Там е работата, че нищо не съм правил. Последната инсталация е програмката Runtastik която е спортна за маршрут и време, но и с много реклами и сайтове. Тъкмо мислех да я разкарвам.

Днес сутринта обаче имаше промяна. Почти се оправи но за малко. Включих го и бе пак така с пиксели /точки/ по екрана, но след няколко докосвания първо ей така от нищото излезе прозорец с надпис за празна уеб страница /явно съм отворил на сляпо браузера/ като обаче от долу пак имаше лента с пиксели. 
То не са точно пиксели ами едни ситни но не чак толкова на гъсто цветни точици на бял екран!  После пък си зареди на цял екран уеб страница с някакво детско с-ние, а интересното е, че се отвори веднага тая страница и сякаш нищо му няма на телефона! Картината му бе нормална, с изключение, че от сензорните бутони липсваше десния. След това пак изчезна и тая страница и сега отново е на точки. Картата памет пак е така с половината си папки и то празни.

RUU няма как да преинсталирам, щото едно, че е с последната версия софтуер и едва ли има такова RUU и друго и по-важното е, че при команда в конзола - "cd c:/adb" ; "adb reboot" ми връща отговор, че устройството е ънинспектед и да съм му проверил състоянието.  Bu  И точно това е странното, щото компа го вижда, телефона си работи или поне работи частично, а под команда за ребуут има проблем. Драйвера е правилния за модела. Бях го вкарал макар и трудно в буутлоудер, щото на сляпо едва излязох от там, но и там е така екрана с тия странни точки.

На тия телефони, вече няма отделна нанд памет за буутлоудера, а тя е част /партишън/ от общата 16ГБ-ова памет. Тоест ако тя се повреди или поне частично което наблюдавам тук, може да се е засегнал и драйвера за видеочипа и това обяснява тоя екран на ситни точки, липсата на половината папки и никаква информация в тях когато го закача към компютъра. Като естествено партишъна с буутлоудера и андроида са останали здрави щото телефона всъщност работи, но няма картина на дисплея /само тия ситни точки/. Поне така си го обяснявам. Дали има колега "преживял" сходен случай и какъв ремонт са му предприели в сервиза? Че се опасявам за смяна на дъно, ако проблема е чипа на паметта. Пък може и да е просто лош контакт в слота на дънната платка и кабел, но знае ли човек. Нищо чудно в сервиза да го претупат и да искат смяна на дъно и т.н.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)