Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Stock Android
#1

Здравейте,

Имам едно запитване относно така нареченият "стоков андроид".
Интересува ме от къде мога да намеря оригиналният андроид, без каквито и да е модификации по него от различните компании за смартфони.

Телефонът който искам да флашна с него е Lenovo VIBE X2 и главната причина за тази прищявка е че VIBE UI вече ми е много тъп...
Да не приказвам за останалите безмислени приложения които след като ги премахна ми прецакват телефона.
Цитирай
Аксесоари
#2

@Xshade  Стоков андроид е този ром които идва с телефона когато го купиш а чист андроид не можеш да намериш само nexus имат андроид дирекно от google Можеш да си сложиш къстъм ром които е подобрен от група специалисти а не от компании и няма инсталирани немужни приложеня.Можеш да си избереш от тук      http://www.needrom.com/category/lenovo/s...-serial-x/
Цитирай
#3

sev******* е прав, но аз ти препоръчвам да не си инсталираш custom ROM, а да си инсталираш друг launcher защото ти самият казваш, че не желаеш повече Vibe UI.
Цитирай
#4

@Xshade препоръчвам Nova Launcher Prime v.4.0.2 Можеш да го намериш в google без пари иначе е 10лв в google play
Цитирай
#5

Нещо май ме ме разбрахте...
Аз просто питах Дали мога да намеря чист андроид.

(2015-09-07, 19:41:47)sev******* написа:  @Xshade  къстъм ром които е подобрен от група специалисти а не от компании и няма инсталирани немужни приложеня.
Така нещо май се обърка. Това което си ми предложил е оригиналният ром на телефона който е РАЗРАБОТЕН ОТ ЛЕНОВО, защото вибе уи е дело на самите тях.
Под "ненужни приложения" имах впредвид вградени приложения, които са съхранени в системната директотия или по-точно казано в рут директорията. Ако ти предпочиташ телефонът ти да е пълен с безполезни приложения ок... Но аз смятам че приложенията: Lenovo weather, Lenovo Mail, cloneit, shareit, syncit,  user guide, one key lock и още няколко системни процеси към тези приложения са ми напълно ненужни. Когато се опитах да ги премахна първоначално всичко беше добре, но някъде тези процеси се бяха съхранили и впоследствие си се стартират и постоянно дават грешки, защото приложението им липсваше.

(2015-09-08, 14:22:28)sapiora написа:  инсталираш друг launcher защото ти самият казваш, че не желаеш повече Vibe UI.

Пробвал съм и други лаунчъри но не ми допадат.
Отделно съм много скептичен към тях защото изискват достъп до различни данни на телефона като съобщения, снимки контакти и т.н., а и забавят телефонът тъй като вибе уи си работи на заден план и яко си дърпа от рамта...
Цитирай
#6

Твоето Леново няма ли тази опция?

Или само Z2 Pro го има?

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#7

(2015-09-09, 09:10:53)mita6ki9 написа:  Или само Z2 Pro го има?

За съжаление не. Само Z2 го има.
Цитирай
#8

@Xshade Аз също съм с vibe ui и съм ги махнал всички ненужни работи и сега телефона ми харчи 350mb рам когато няма нищо отворено.Настройки->>приложения->>всички->> и си избираш кое искаш да спреш и натискаш принудително спиране после деактивиране и повече няма да се включи само.Можеш и да ги премахнеш напълно    https://play.google.com/store/apps/detai....systemapp  Само не махай lenovo weather защото той отговаря за алармата не телефона.  И не видях някъде да съм се объркал.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)