Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Алтернатива на Sony Xperia Z2
#1

Спрях се на този модел, заради страхотната камера и добрата батерия. Обаче ми се вижда лагав. Изгледах доста ревюта и определено едно HTC M8 го отвява по отношение на гладката работа.

Та, ако може предложете нещо, което да не отстъпва на Sony като камера и батерия, но да върви по-гладко от него. Може би някое друго HTC?

Ако взимам нов телефон, ще е от OLX най-вероятно. Цената е тази на Z2, т.е. около 500лв. .. плюс-минус.
Аксесоари
#2

HTC 816. В оль-са са по 350-400 лева. Аз от там го взех и съм МНОГО доволен!!!

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
#3

Xiaomi mi 4 Smile

Iphone X Space Grey 
#4

LG G3 камерата му е добра батерията е относително нещо в зависимост от ползването
#5

G3 е по-лагав от Z2.
#6

@Optimism като си си наумил SONY Xperia Z2 го взимай.
#7

Бих го взел, но не изглежда достатъчно smooth - например при скрол във фейсбук лагва, за разлика от m8, както написах по-горе.

Разглеждам Moto G3, но засега няма от къде да се намери 16/2 GB версия.
#8

Какво разбирате под лагъв. Имал съм допир с г3, з2, с5 и м8 и не виждам почти никаква разлика (освен при самсунга). Лаг при скрола във фб няма нищо общо с тела, защото го забелязвам и при г4 на приятелката ми. Който и телефон да изберете в този ценови диапазон няма да бъде по различен освен дизайн и камера от другите.

*Device config: Sony XPERIA Z Ultra; ROM: Stock Android Lollipop 5.1.1 ^.^
#9

В сравненията в YouTube ясно се вижда разлика при скрола между Z2 и M8.

Сега съм с Айфон и няма лаг .. ако взема лагав Андроид, ще се забелязва много лесно разликата.

Сега ще кажете "ами стой си на Айфон". Бих, но нямам пари за 6S. :дд
#10

@Optimism при SONY Xperia Z2 знаеш, че поне ще имаш редовни ъпдейти, силна батерия, добра камера.
Един приятел има HTC One m8 телефона е добър, но не е кой знае кво.
#11

Не че нещо, ама по добре си остани с  Iкитаеца. По начина, по който говориш си мисля, че няма да останеш доволен от никой Андроид. Телефон само по клипове няма как да решиш дали лагва или не. Мое лично мнение е, че за тия  пари Г3 е най-добрия избор.

*Device config: Sony XPERIA Z Ultra; ROM: Stock Android Lollipop 5.1.1 ^.^
#12

И аз мисля, че няма да си намеря по-добър от моя. Но .. нз.

Разглеждал съм телефоните и на живо. Z2 не, защото го нямаше.

Но m8 наистина върви гладко и бързо. Жалко, че са сложили камера с такава резолюция.

Между другото, има HTC One m8 Google Play Edition - има го по принцип, в OLX не.
#13

Ако държиш на HTC погледни m8s,с различна камера е,плюс втора камера за дълбочина на фокуса.
#14

Той е много над бюджета ми - има една оферта в OLX за 600лв. с "лека драскотина на дисплея".

Какво мислите за LG G Pro 2 ?
#15

Приятелю @Optimism,ти не знаеш какво искаш. И за да не съм напълно офф: давам гласи си за Sony Xperia z2 по-супер простотата причина, че не е лагав.Ако за теб з2 е лагав дефинирай думата лагав за теб какво означава така може би колегите от форума ще могат да ти предложат нещо друго.
#16

Z2 лагва???Аз съм с китайския аналог Kingzone K1 Turbo и абсолютно никакъв лаг няма.Предполага се сони да е по-изпипан.
#17

Аз съм със Z2 и не съм забелязал лаг. Докосвам екрана и действието се извършва веднага без забавяне. Е, не е като iPhone защото няма толкова анимации.

Redmi Note 7 3/32GB

#18

(2015-09-09, 10:36:55)k0brA написа:  Аз съм със Z2 и не съм забелязал лаг. Е, не е като iPhone..

За това говоря .. 
#19

@Optimism като си фен на Iphone си вземи Iphone. На Iphone операционната система е по-лека и си е тяхна и няма нужда от толкова ядра, докато на Androida трябват повече ядра за да върви гладко. Iphone да не мислиш, че не забива и той Big Grin
Само че нещата които Android ги има Iphone ги няма половината (функции)
#20

Ти шегуваш ли се? С Iphone 5S съм и работи по-бързо от Galaxy S6 Edge, правих им comparison.

Всяко приложение, което отворих, Iphone беше по-бърз.

А нещата, които обясняваш за iOS и Android са ми ясни. Така е, прав си.
#21

Точно тоя Iphone 5S не ми го хвали, с тия дефекти и тоя малък екран, и надали работи по-плавно и по-бързо (мое мнение)
#22

Аз ти казвам, че им правих comparison.

S6 е някаква шега просто. Лагва във facebook, лагва в Play Store, лагва в онзи newsfeed, който излиза като плъзнеш най-отляво от началния екран. Отваря приложенията след Айфона ..

Не че нещо, но за тези пари трябва да са много по-гладко работещи. Вярно, камерата е много добра, екранът, дизайнът не е лош. Но един Нексус ще го отвее по бързина. Иронично е да струват толкова пари, а да лагваг.
#23

Да Big Grin той Samsung Galaxy S6 го сравняват с Iphone 6 и да не кажа, че е по-бърз от Iphonena, иначе 5S бил по-бърз Big Grin Big Grin това докато го не вида на живо немога да го повярвам.
Модел от 2013 с 4-инчов екран и с няколко сериозни дефекта :Big Grin къде отиваме.
#24

Щом искаш възможно най-бързия Android си вземи Nexus. Това си е Android-a така както си идва директно от Google и работи най-бързо. Ако не ти допадне винаги можеш да го продадеш и да си вземеш iPhone.

Redmi Note 7 3/32GB

#25

(2015-09-09, 14:04:26)Optimism написа:  Аз ти казвам, че им правих comparison.

S6 е някаква шега просто. Лагва във facebook, лагва в Play Store, лагва в онзи newsfeed, който излиза като плъзнеш най-отляво от началния екран. Отваря приложенията след Айфона ..

Не че нещо, но за тези пари трябва да са много по-гладко работещи. Вярно, камерата е много добра, екранът, дизайнът не е лош. Но един Нексус ще го отвее по бързина. Иронично е да струват толкова пари, а да лагваг.

Принципно това за лага във фейсбук и плей стор зависи и от интернета
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)