Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с паметта на телефона след ъпдейт до 5.0.2
#1

Здравейте, колеги имам следния проблем. След като ъпдейтнах и аз до 5.0.2 чрез PC-to нямах никакъв проблем,направих хард ресет,всичко си тръгна и работи добре,но мъката е че телефона ми сега няма място.Показва ми 4гб свободни от 32ГБ. и папката SYSTEM DATA е 21 ГБ.
Четох напред из форума за подобен проблем при 16гб-та версия на телефона,но никои небеше и описал решение на проблема. Ще съм много благодарен за помощ
Цитирай
Аксесоари
#2

Първото ,което искам да знам е с коя програма обнови телефона ?

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#3

Да, благодаря за преместването и създаването на темата първо.
Обнових го със LGMobile Support Tool. Инсталацията премина без проблеми /направил съм и хард ресет./
И като отида в настройки-съхранение-брей гледам System Data 21,42 GB и ми остават едни има няма 4-5гб свободни след като наслагам приложенията.Не е нормално защото до сега си бях със същите снимки,проложения и т.н. и си имах повече от 1/2 от паметта на телефона.
Цитирай
#4

Колега можеш да погледнеш тази тема (излезе първа при търсене в Гугъл, може и други да има полезни):
http://www.droidviews.com/your-32gb-lg-g...s-the-fix/

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#5

Да, погледнах я. Можеби затова и реших да пиша тук. Тъй като мислех, че е често срещан проблем и човек може да обясни с 2-3 думи какво се прави. Там честно казано, не всичко разбрах и незнам дали се бих наел да го правя. Разбрах че фримуера може би е инсталиран за 16 гб-я ЛГ,но аз така или иначе невидях и никъде в програмата за ъпдейтване невидях да ме пита 16 или 32. Просто го свързах, стратирах програмата и зачаках докато се ъпдейтна до 100 %. Изклчих,направих хард ресет и това беше.
Цитирай
#6

Aми точно това и пише в темата от линка, че проблема може да стане след ъпдейт и/или хард ресет ти си ги правил и двете. При ъпдейт разбира се ръчен със свален софтуер за 16гб флашнат на 32гб версия.
Прочети темата няколко пъти и си свали файловете, които са ти нужни, ако не си сигурен обаче не го прави.
Ако намеря време (в което се съмнявам) може да се опитам да я преведа стъпка по стъпка.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#7

Прочетох доста внимателно темата, както и отговорите и мненията след нея.
Повечето казват,че не им се е оправил проблема.
Казват че им изписва 32гб, общо прстранство 9гб свободни и 21гб използвани, тоест както е при мен в момента
Цитирай
#8

Моя го оправих точно по този начин -> http://forum.xda-developers.com/showpost...stcount=49
Цитирай
#9

Благодаря на всички, сега ще го пробвам това какво ще стане, до колкот разбрах работи само на киткат нали?
Т.е. след това,ако сложа пак лолипопа пак ли ще стане същото?
Цитирай
#10

Да, само на Кит Кат работи. После може да си сложиш Лолипопа.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#11

Ще има ли кой да опише от тази тема http://www.droidviews.com/your-32gb-lg-g...s-the-fix/ стъпка по стъпка каво се прави,стигам до някъде и блокаж

Благодаря предварително!

Благодаря на всички,които се отзоваха и помогнаха с много четене и проби Bu Bu Bu Bu най-накрая успях и аз да го оправя.
Цитирай
#12

Браво. Сега напиши накратко как и какво направи, за да се знае.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#13

Следвах по-горе посочената от мен тема за този проблем и стъпка по стъпка с доста зор и притеснения да не оплескам нещо и да не си прецакам телефона се получиха нещата. Описано е в темата кое след кое се прави,но има мн неща които сам трябва да си разбереш. Като например как се работи и се сменят правата на файловете,които трябва да копнеш със програмата Total Comander. Има значение къде ги копваш дали в system/bin или в system/xbin. .Трябва да се пробва и особенно с командите които се изпълняват в cmd голям зор,ама пробваш и така и иначе и докато стане. Няма какво да губиш,ако телефона вече е без гаранция или пробваш или на сервиз.
Цитирай
#14

аз съм с 16гб версията искам да попитам нормално ли е да използва систем дата 5,71гб?

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#15

Да. Нормално е.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#16

Аз стигам до точка 11 и удрям на греда (http://www.droidviews.com/your-32gb-lg-g...s-the-fix/) Още при писането на командата "adb shell" ми казва, че "device not found"
Код:
(parted) quit
quit
quit
root@g2:/system # adb shell
adb shell
error: device not found

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#17

А копираш ли всичко, както е написано там?Копирай командите, които са дадени в сайта в т. 11 и ги пейстни и виж какво ще стане.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#18

Копирах ги, пейстнах ги и програмата ми "каза" "not found"....Странното е,че в XDA командите са без точка в началото (не че имаше някаква разлика като са без точката...)

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#19

Пробвай от XDA да ги напишеш, както са дадени там. Явно има някъде грешка. Всичко трябва да е написано много точно. За това си мисля, че се получава това. Дори едно празно място или изпуснато нещо да има и се получава това.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#20

Добавих в командите тва смотано "x" пред директорията и взе че стана нещо....
dd if=/system/xbin/pgpt32g.img of=/dev/block/mmcblk0 bs=512 seek=0 conv=notrunc
dd if=/system/xbin/pgpt32g.img of=/dev/block/mmcblk0 bs=512 seek=0 conv=notrunc

П.П Паметта е успешно "възстановена"!

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#21

Е, браво! Радвам се, че стана.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)