Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Поръчка от Hong Kong на смартфон
#1

Здравейте,
искам да си купя LG G2. Разгледах в EBAY uk и там намирам телефона за около 340 лв от търговец от Hong Kong. Пише че телефона е отключен към всички мрежи и че е възможно връщане на стоката. Въпроса ми е, дали да го поръчвам, има ли уловки, понеже тук телефона го намирам за около 600 лв . Какви минуси може да има една такава поръчка.
Благодаря предварително на отзовалите се да помогнат.
Цитирай
Аксесоари
#2

Гаранция ще има ли?

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#3

Гледай да е нов, а не refurbushed, тоест възстановен. Иначе всяка стока закупена от ebay е защитена от сайта, с възможност за връщане. Както обаче отбеляза колегата, важна част е ще имаш ли гаранция. Попитай официалния сервиз на LG дали така закупен телефона, ще имаш от тях гаранция, и ако да какви документи да изискваш от търговеца. Имай също предвид, че мито и такси за стоки закупени от Европейския съюз не се дължът, но ако стоката е от където и да е другаде се дължи, при стойност над 30 лева. Аз съм вземал много неща над тази сума, и сега-засега не са ме хващали, че да плащам, но съм чел из интернет, че други са нямали този късмет, хващани са от БГ Пощи, стоката има е бивала препращана в митници, и там може да се вземе само след заплащане на такси и мито. Ако търговеца има склад в Европа, и оттам ти изпратят телефона, тогава вече е друго, но за това попитай търговеца, много от китайските сайтове за телефони вече имат складове в Европа. Всичко е твоя преценка.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#4

Повечето са refurbished и съм почти сигурен, че този който си гледал е. Най-добре да си купиш xiaomi redmi note 2 от aliexpress, от някой продвач с висок рейтинг и си 6+
Цитирай
#5

Пише,че има 1 година гаранция, но незнам как може да се ползва и че стоката може да се върне в 30 дневен срок. Другото което е за таксите и митото е, че един приятел е в Англия и той ще го поръча и се връща скоро в България и ще ми го донесе.

(2015-09-13, 18:52:18)rdlegy написа:  Повечето  са refurbished и съм почти сигурен, че този който си гледал е. Най-добре да си купиш xiaomi redmi note 2 от aliexpress, от някой продвач с висок рейтинг и си 6+

Xiaomi-to от алито дали ще има проблем с нашите оператори? Склонен съм да пробвам подобен телефон, но дали всичко ще е наред с него?
Цитирай
#6

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-n...-6992.html

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#7

Колега взимай си от тук за 549-32гб или 529-16гб нов от смартфон.бг или търси втора ръка с гаранция не се занимавай с глупости защото телефона има болежки и ще ти е нужна гаранция евентуално.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#8

Шиаомито е много добър телефон, дори е по-мощно от лг-то.
http://www.aliexpress.com/item/Original-...6,201409_3
Гледай да поръчаш FDD LTE версията, защото GSM версията няма да робити добре при нашите оператори.
Също така го поръчай с dhl, защотото ще ти дойде бързо, струва само 20 $ и няма ддс и мито за Европа, ако е с dhl. Поне това гарантира продавача
Цитирай
#9

(2015-09-14, 10:49:37)rdlegy написа:  Шиаомито е много добър телефон, дори е по-мощно от лг-то.
http://www.aliexpress.com/item/Original-...6,201409_3
Гледай да поръчаш FDD LTE версията, защото GSM версията няма да робити добре при нашите оператори.
Също така го поръчай с dhl, защотото ще ти дойде бързо, струва само 20 $ и няма ддс и мито  за Европа, ако е  с dhl. Поне това гарантира продавача

Ти от там ли си си го поръчал. Ако е там искам да те питам някои въпросчета. По принцип виждам, че доста хора са доволни от продавача и от модела. Трябва ли да им пиша специално нещо за България ( google play или някъв ром) ? Видях, че в типса пише за нещо такова. От линка всички ли са FDD LTE версии?
Цитирай
#10

Ако няма да купуваш LG-to и се чудиш какво точно да вземеш ще те помоля да си пуснеш нова тема в раздела за избор на телефон или да минете на лични!

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#11

Всичките са FDD версии и няма по-добро да намериш от това за тези пари. Гугъл плей е възможно да нямаш, но спокойно, ако няма кой, аз ще ти помогна да го инсталираш. Лесно е и има много теми и видеа, откъдето може да разбереш как става. Поръчвай смело, аз съм все още с Г2 и не съм поръчвал телефон за сега
Цитирай
#12

G2 за около 300лв и G3 за приблизително 400лв. Не знам дали и колко е вярно, но да споделя.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)