Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Защитен ли е Samsung Galaxy S 5 ?
#1

Разбира се, че не е защитен от НИЩО! Така рекламираните Gorilla Glass 2-3-4-5 и т.н са само рекламен трик. Samsung Galaxy S 5 е уникален телефон, но далеч не е водо- и прахоустойчив по стандарта IP67. По скоро е влагоустойчив. Не вярвайте на клиповете в интернет където го режат, драскат, потапят в басейни и какво ли още не. Направите ли това, ще останете без телефон . Вода влиза от порта за слушалките, от порта за зареждане ... Дисплея без протектор се драска лесно... Да не говорим за стъклото на камерата... Утеха е , че се сменя много лесно ... Нося си телефона в калъфче, имам си протектор от закалено стъкло и така.
Цитирай
Аксесоари
#2

И каква е целта на тази безмислена тема?Моят пък си е защитен Smile Стъклото на камерара няма драскотини,предното също.Като е защитено само от фабричния протектор,а калъф не ползвам (не обичам да си крия телефона).Сложил съм му кейс,който го даваха в Мтел за S5.А,за водоустойчивост няма ядове.Ден след покупката го потопих в купа с вода и си работи.Няколко пъти съм го мил на течаща вода,заливан е и с кола по невнимание,след което го измивам на чешмата и всичко е 6 Smile Да не говорим,че това лято редовно съм правил снимки под вода в басейн.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#3

+ видео клип около 1 минута в морето но след това издухваш жака че иначе го дава все едно го използваш.
Цитирай
#4

(2015-09-14, 13:36:28)nikolov89 написа:  И каква е целта на тази безмислена тема?Моят пък си е защитен Smile Стъклото на камерара няма драскотини,предното също.Като е защитено само от фабричния протектор,а калъф не ползвам (не обичам да си крия телефона).Сложил съм му кейс,който го даваха в Мтел за S5.А,за водоустойчивост няма ядове.Ден след покупката го потопих в купа с вода и си работи.Няколко пъти съм го мил на течаща вода,заливан е и с кола по невнимание,след което го измивам на чешмата и всичко е 6 Smile Да не говорим,че това лято редовно съм правил снимки под вода в басейн.

Купих телефона от М-тел . Няма как да е реплика. След няколко месеца без калъф, забелязах драскотини по дисплея , стъклото на задната камера беше надраскано. Вярвам на това, което виждам !
Цитирай
#5

Аз пък си купих нова кола и я чукнах в един стълб и видиш ли...ламарината се нагъна. За това НЕ СИ КУПУВАЙТЕ НОВИ КОЛИ БРАТЯ! ламарините им не струват! (надявам се хванахте сърказма).

п.с.: Не съм си купил нова кола, просто така съм чувал, че като не я пазиш се случват разни неща с ламарините..хахах

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай
#6

Долавям иронията ти, но тезата ми беше, че Samsung S 5 далеч не е толкова неуязвим ... Нещо май оставам неразбран ..


Забележка от модератор:

Цитирането на последно мнение в темата е абсолютно забранено. Не се препоръчва цитиране на няколко поредни мнения. За да получи цитирания известие в Tapatalk, не е нужно да се цитира цяло мнение. Може да се копира името под аватара и да се постави в "нов отговор" по този начин Copy/Paste name:https://youtu.be/ojj6McL6orc или просто да се сложи @ пред ника на колегата когато го изписвате (пример: @username ).
Цитирай
#7

И моето "стъкло" на камерата има драскотини, но това е защото е издадена и не ползвам калъф и като го оставям някъде тя обира всичко. Това ме навежда на идеята, че е пластмасово, а не стъклено.
Цитирай
#8

(2015-09-15, 20:46:10)ivanov_karnobat написа:  Долавям иронията ти, но тезата ми беше, че Samsung S 5 далеч не е толкова неуязвим ... Нещо май оставам неразбран ..

Хората от самсунг за това са направили Galaxy S5 Active. Като искаш неуязвим телефон си купи него Smile

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай
#9
Big Grin 

(2015-09-14, 13:36:28)nikolov89 написа:  И каква е целта на тази безмислена тема?Моят пък си е защитен Smile Стъклото на камерара няма драскотини,предното също.Като е защитено само от фабричния протектор,а калъф не ползвам (не обичам да си крия телефона).Сложил съм му кейс,който го даваха в Мтел за S5.А,за водоустойчивост няма ядове.Ден след покупката го потопих в купа с вода и си работи.Няколко пъти съм го мил на течаща вода,заливан е и с кола по невнимание,след което го измивам на чешмата и всичко е 6 Smile Да не говорим,че това лято редовно съм правил снимки под вода в басейн.

  Big Grin Big Grin Big Grin

Samsung Galaxy S4 GT-I9515 Black Edition #Lollipop 5.0.1#
Цитирай
#10

Тъпичка тема , аз съм правил клипчета по 5 мин под вода и нямам никви проблеми на дисплея имам стъклен протектор и кейс spigen slim armor , то трябва да си леко тъп да дадеш една торба с пари за тел и да не си сложиш протектори

Samsung Galaxy S5 G900F White Lolipop 5.0
Цитирай
#11

(2015-09-16, 12:51:16)Eras3r написа:  
(2015-09-15, 20:46:10)ivanov_karnobat написа:  Долавям иронията ти, но тезата ми беше, че Samsung S 5 далеч не е толкова неуязвим ... Нещо май оставам неразбран ..

Хората от самсунг за това са направили Galaxy S5 Active. Като искаш неуязвим телефон си купи него Smile

Разгледах ревюто на този Galaxy S5 Active. Направо ми останаха очите там. Мога искрено да съжалявам, че от Виваком не го предлагат. Можеше да се обзаведа при предстоящото ми подписване на нов договор... Предлагат ми Xcover 3, но как да мина от Нот 2 на такъв телефон.. Undecided
Цитирай
#12

(2015-09-16, 21:16:23)Nexus_0 написа:  
(2015-09-14, 13:36:28)nikolov89 написа:  И каква е целта на тази безмислена тема?Моят пък си е защитен Smile Стъклото на камерара няма драскотини,предното също.Като е защитено само от фабричния протектор,а калъф не ползвам (не обичам да си крия телефона).Сложил съм му кейс,който го даваха в Мтел за S5.А,за водоустойчивост няма ядове.Ден след покупката го потопих в купа с вода и си работи.Няколко пъти съм го мил на течаща вода,заливан е и с кола по невнимание,след което го измивам на чешмата и всичко е 6 Smile Да не говорим,че това лято редовно съм правил снимки под вода в басейн.

  Big Grin Big Grin Big Grin

Кажи бе,смешко Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#13

Разправиите на ЛС!!!


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#14

Смешно е някой да твърди че стъклото на камерата не се драска и е устойчиво на надраскване. VisslarОт както е излязъл S5 до сега аз лично съм продал над 60 лещи за камерата именно заради този проблем. А Горила стъклата също се драскат , да по устойчиви са от другите но се драскат.....Нищо не се прави да е вечно в това потребителско общество.....

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
Цитирай
#15

Някъде да съм твърдил,че не се драска,просто казах,че моето не е надраскано.Ако твърдях и бях убеден,че не се драскат,отдавна щях да съм отлепил найлончето от дисплея си Wink Просто казвам,че няма смисъл от тази тема...

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#16

@nikolov89 Има смисъл от тази тема , защото в рекламите на продукта се вижда как го заливат с какво ли не или го драскат с какво ли не... Аз също повярвах . Не съм привърженик на калъфите и другите там "защити" . Не всички разбират от високи технологии. Телефона е достатъчно скъп за да не е защитен поне толкова, колкото показват. Не говоря да забиваш пирони с него или нещо друго. Факт е, че стъклото на камерата се драска , както и дисплея въпреки "горилите". Това ме дразни. Дано никога да нямаш такива проблеми, Nikolov89...
Цитирай
#17

Моят С5 е вече на година и половина. Не съм му слагал абсолютно нищо. Изпускал съм го бая - включително от високо. Резултатът е: доста поолющена лайсна и обелен капак на зарядното, но дисплеят и камерата са без драскотини. Дори не мога да проумея как още не съм му спукал дисплея. Според мен телефонът е сравнително здрав. Под вода не съм го тествал!
ПС: Имам си един закон - никога не слагам телефон в джоб с ключове или стотинки. Телефонът си има свой запазен джоб и седи вътре сам. Много простичко и ефективно правило! Smile

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#18

Мога да кажа само, че тези, които твърдите, че телефона не е водоустойчив .. сте в огромна грешка. В продължение на цялото лято през събота или неделя, когато не бях на работа съм ходил с приятели на басейн и сме го тествали, и то 3-4 бройки на S5 и 2 на S4 Active, телефона няма грешка. Само след като го извадиш от водата се запотява малко, което е нормално. И един от най-добрите телефони на Sony или по-скоро гордостта им - Z серията сме пробвали, Z3 и той си е така, след като го извадиш се запотява за малко и после се оправя.
Да си знаете само, че водоустойчивите телефони са само за сладка вода, солената вода му преебава цялата система(има и късметлии дето нищо им няма като си влизат и в морето с тях).

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#19

Това е добро пояснение. Защо обаче солта ще го преебава като вода фактически не влиза от никъде в телефона, а само до определено ниво в буксата отгоре, но и тя е запушена след това ниво ? Калпава работа си е. То остави на китайци да го измислят ...
Цитирай
#20

Като не вярваш,че солта го прецаква,го тествай първо в басейн,а след това в морето.И ще си отговориш сам Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#21

Солената вода "разяжда" всички кабелчета в телефона и за доброто на теб(освен ако не искаш да си купуваш нов телефон), и за доброто на телефона ти е добре да не рискуваш в солена вода да го потапяш. Влизай в басейни с него или пък ако си в друга държава на почивка спокойно можеш да си гледаш под вода с него, тъкмо и качеството ще бъде добре.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#22

Солената вода има по високо осмотично налягане от сладката, за това прониква по лесно през капаците.
Цитирай
#23

Да, вече тествах телефона откъм непромокаемост в "сладка" вода и се получи , но най-уязвимо място си остава стъклото на задната камера. Това не ме тревожи, защото сам се убедих, че се сменя лесно .
Цитирай
#24

И аз дълго разглеждах водоустойчивите телефони.
От друга страна, никак не ми се разделяше с моя Нот 2, защото все още го намирам за безупречен телефон.
Решението дойде с Redpepper case. Звукът при комуникация е малко по-слаб, но може да се води нормален разговор. Сензорът за изключване на екрана при допир към лицето също не работи, но самият екран се изключва сам при разговор след няколко секунди. Всичко останало е о.к. Калъфът не пуска вода - проверено. 
Не е задължително телефонът да стои постоянно в него. Обикновено го поставям, когато зная, че ме очакват приключения - лов, офроуд и пр.
               
Цитирай
#25

(2015-09-14, 13:36:28)nikolov89 написа:  И каква е целта на тази безмислена тема?Моят пък си е защитен Smile Стъклото на камерара няма драскотини,предното също.Като е защитено само от фабричния протектор,а калъф не ползвам (не обичам да си крия телефона).Сложил съм му кейс,който го даваха в Мтел за S5.А,за водоустойчивост няма ядове.Ден след покупката го потопих в купа с вода и си работи.Няколко пъти съм го мил на течаща вода,заливан е и с кола по невнимание,след което го измивам на чешмата и всичко е 6 Smile Да не говорим,че това лято редовно съм правил снимки под вода в басейн.

Горе долу същата, като целта на подписа ти... или пък коментара ти.

Samsung Galaxy S III
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)