Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S5 или S5 Neo
#1

Здравейте колеги! Сега ползвам Самсунг Галакси Нот 2.
 Предстои ми преподписване на договора с Виваком. По случая мога да взема нов телефон. 
Спрял съм се на  Samsung Galaxy S5, но в офиса имат и Samsung Galaxy S5 Neo. Двата са на една и съща цена.
Предпочитам ги заради функцията "водоустойчивост. Иначе бих се спрял на Нот 4, който направо ме размазва с цветове и контраст... 
Наясно съм, че Неото е по-нов, има повече ядра и е с по-нова операционна система. Старият S5 обече е с повече гигахерци като процесор 2,5, а не като новия 1,6. Не съм наясно, дали това е недостатък. 
Моля, кажете кой от двата е за предпочитане с оглед по-бърза и безпроблемна работа?
Интересува ме също, дали задните капаци на двата телефона са еднакви. Във Виваком има едни калъфчета тип "тефтер" с прозорче, които са предвидени за S5, но незнам дали стават и за  S5 Neo?
Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Както някой колега беше писал някъде - всичко с нео от самсунг е далеч от оригинала. В конкретния случай неото няма скенер за отпечатъци, не може да записва в 4К видеото, usb порта е 2.0, все неща които повечето от нас надали използват, но пък за същата цена по-добре оригинала - мое мнение. Освен това никъде не открих неото може ли да се зарежда безжично или не.

Каквото дойде
Цитирай
#3

Няма какво да му мислиш S5 разбира се.Примери затова са Note 3 Neo и S3 Neo,който също са добри телефони,но далеч от същите модели без Neo зад тях Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#4

Единственото което ми хареса в S5 neo , че е с новият тъчуиз на S6 Smile

Samsung Galaxy S7 edge -- Black,Onyx --32GB + Samsung Gear 2 Neo !!!
Цитирай
#5

На мен ми харесва по-хубавата лайсна и това, че батерията е по-добра.На пичовете в тубата им взима по 1% на 8мин ръчкане на Wi-Fi.

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай
#6

Някой има ли преки впечатления от Neo-то? На мен ми допада подобрения му дизайн спрямо S5, но забелязах лек лаг при скролване на Тъчуиза... Изобщо, как се справя телефонът... Мога да го взема на изгодна цена, но все още събирам впечатления

Desire S -> P8 -> P20 -> 11T
Цитирай
#7

Взимай S5 Neo има доста предимства пред S5 . Няма лаг не знам къде си го видял ?

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
Цитирай
#8

S5 Neo е просто по-нов, няма fingerprint sensor, процесора му е по-слаб, може да записва 1080p@30fps, а S5 може да записва 2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@120fps, при S5 Neo предната камера е 5mp, не може да ти отчита сърдечния ритъм и т.н. И сега @viktor11, ако може да ми кажеш какви предимства има S5 Neo и с какво превъзхожда S5, ще съм ти благодарен. Smile

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#9

А S5 Neo дали има порт за командване на телевизори като S5.
Цитирай
#10

Няма.
Цитирай
#11

Накратко ето предимствата на всеки от телефоните:

Предимства на S5 Neo
  • По-дълго време за работа на батерия поради по-икономичния процесор
  • По-добра предна камера (5 MP срещу 2 MP в стандартния S5)
  • Няма капаче на порта за зареждане, но пак е водоустойчив
  • Има FM Radio, т.е. може да се слуша радио без нужда от Интернет връзка
  • По-малко електро-магнитно облъчване (SAR)
  • По-нова версия на Bluetooth (4.1 срещу 4.0 в стандартния S5)
  • По-нова версия на Android и TouchWiz (поне към настоящия момент)
Предимства на стандартния S5
  • По-бърз процесор и графика, което го прави по-добър избор, ако ще се играят тежки игри
  • Възможност за снимане на 2160p видео (т.е. 2 пъти резолюцията на Full HD видео)
  • Инфрачервен сензор, което означава, че може да се използва като дистанционно управление на телевизори и други устройства
  • USB 3.0 порт - осигурява по-бърз трансфер на данни при свързване с подходящ кабел към компютър или лаптоп
  • Поддръжка на MHL TV Out - телефонът може да се свърже чрез кабел с телевизор и да се пускат филми, игри и т.н. на големия екран
  • По-популярен модел, което означава, че за него ще има по-дълга неофициална поддръжка от фенове и ентусиасти, повече Custom ROM-ове, повече информация в нета за решаване на различни проблеми, повече съвети и т.н.
  • Скенер на пръстови отпечатъци
Както виждате всеки от двата телефона си има плюсове и минуси и при условие, че към момента са на почти еднаква цена, си е въпрос на лично предпочитание за всеки кои плюсове са по-важни. Лично според мен, най-големият плюс на S5 Neo е фактът, че няма капаче на порта за зареждане без това да жертва водоустойчивостта. Просто тия капачета на порта за зареждане се прецакват в даден момент, тъй като се отварят и затварят всекидневно и не ми се струват добър вариант.
Цитирай
#12

S5 има fingerprint scanner, а S5 Neo - не.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#13

@Dakata87, мерси за допълнението, бях пропуснал скенера на пръстови отпечатъци. Добавих и него в списъка с предимства на S5.
Цитирай
#14

Допълнение: S5 още разполага и с Wireless charging,Air gestures(можете да местите страници/снимки и т.н., когато махнете с ръка), не съм сигурен, но мисля че само S5 поддържаше ant+(какво означава ant+? - пулсомери, сензори за каданс, системи за метрична мощност или крачкомери са свързани чрез ANT+), ако се бъркам, моля да ме извините. Smile
А до капачето на S5, което е за зареждането след време на доста хора им се налага да го сменят, защото се е скъсало.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#15

мисля , че Нео не е с gorilla glass стъкло

Samsung Galaxy S2→Samsung Galaxy S5 Duos→Samsung Galaxy S9+ Duos 64GB Midnight Black→Samsung S22 Ultra 256GB Phantom Black; Galaxy Watch 4 Classic;
Цитирай
#16

Има разлика и в самата изработка. Усещането, при допир S5 Neo е за доста евтино изпълнение. Иначе, имах възможността да го поразцъкам, не е никак зле. При стандартните операции за смартфон си се справя, съвсем прилично. Освен това, снимките и видеото са му, като на флагманите на същата компания. Като се има предвид, че може да се намери нов под 500 лв. с гаранция към БГ оператор, си е вариант.
Цитирай
#17

Бих взел S5 Neo. По-новият андройд и радиото поне за мен не са малки плюсове. А и характеристиките са напълно достатъчни за повечето добри игри и приложения.

LG OPTIMUS ONE P500  - Cyanogenmod 7 (2.3.7) DEATH => Samsung Galaxy SIII Neo 5.1.1 (Resurrection Remix LP v5.5.9) rooted TWRP => Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon - MIUI Global Stable 9.2.1.0 => Samsung Galaxy S20 FE - Android 12
Цитирай
#18

Добре де, това Mali-T720MP2 за какво друго освен игри може да се окаже слабо и колко точно слабо сравнено с LG g4 например.

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай
#19

(2015-11-11, 19:20:29)vikic написа:  Бих взел S5 Neo. По-новият андройд и радиото поне за мен не са малки плюсове. А и характеристиките са напълно достатъчни за повечето добри игри и приложения.

Засега е с по-нов Android, но не се знае за по-нататък.Същото беше и с S3 и S3 Neo, който така и не получи ъпдейт.А и S5-цата ще получи ъпдейт до Android 6.0.
Цитирай
#20
Rainbow 

S5 neo също ще получи ъпдейт до Android 6.0 Big Grin

GALAXY S5 neo Gold
Цитирай
#21

А никой не каза нищо за S5 Active. Аз го препоръчвам горещо. Удароустойчив и водоустойчив. Мощен и просто перфектен. Не ти трябват фингър шитнята. А най си е добре с хардуерни бутони. Виж го, разгледай го. Ще ти хареса. Smile
Цитирай
#22

Колега, всеки си има вкус! Wink

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#23

Според мен предимставата на С5-цата не са чак толкова големи, че да се каже Нео е по-слаб от С-ката. Единственото което по ми хареса в S5 е процесора, но дотам. Това с отпечатците въобще не ми допада...но всеки си има свой вкус. Това е моето мнение.
Цитирай
#24

Ако и двата са на една цена бих предпочел s5. Реално ако позваш телефона за нормалните неща. ( без тежки игри , защото още не съм пробвал ) телефона( с5 нео ) се държи прекрасно . Взех го на жена ми и въпреки , че не съм фен на Самсунг останах приятно изненадан. Няма никакъв лаг, до сега. В ръката стои много-добре , като премиум телефон е . През първата половина на 2016г. ще получи актуализация на ОС. Има функията за измерване на пулса(понеже някой беше написал , че няма )
. Лично на мен не ми харесва много звука. Трябва да се поставя много-прецизно задния капак , защото изпише ли , че не е затворен добре ( колкото и да не ти се вярва ) излиза , че е така. Да, с по слаб процесор е , но щади батерията , която се представя отлично. За мен недостатъка е липсата на инфрачервен порт, но не е болка за умиране. Бих го наредил до телефоните от висок клас.
Цитирай
#25

Странно ми е защо много хора не харесват пръстовия отпечатък.. За мен това си е супер екстра, вас по ви кефи да свързвате точки ли? Или писането на пин, или парола, пред това просто да плъзнеш пръст през бутона? ... Или сте го отхвърлили при киткат, понеже там наистина беше дърво, и не сте обърнали внимание, че при лолипоп сканирането е доста подобрено и работи супер адекватно? Не знам, въпрос на вкус в крайна сметка..
Инфрареда също е плюс наистина, защото смарт дистанционното понякога може да е много полезно Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)