Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

RQ:Програма за управление на музикален плейър от един телефон на д?
#1

Здравейте,
искам да пусна плеър на андроид устройство и да ми свири mp3-ки. Искам от друго андроид устройство да мога да командвам плеъра през домашната мрежа. Примерно и двата телефона са свързани към домашния рутер и искам единия да плейва, а от другия да мога да му давам START, STOP, NEXT, volume... и нещо подобно. Но търся да е през WiFi, не искам през блутут.

Кажете някоя подобна програма.
Цитирай
Аксесоари
#2

Никой ли не е ползвал нещо подобно?
Цитирай
#3

По този начин съм ползвал Spotify! 
Ако ползваш един акаунт на няколко устройства, то Spotify позволява в един и същи момент да плейва само едно, а чрез другите управляваш, избираш си песни и т.н.
Цитирай
#4

Успях да го подкарам. Плейва локалните ми файлове.
Мерси много, добра е програмата.
Ще я тествам на полеви условия след седмица.
Цитирай
#5

Да споделя малко, ако някой ще прави същата операция.
Тази програма Spotify - НЕ става ако искам да си слушам моите файлове.

Тя работи перфектно, ако имам компютър и го управлявам през телефона. Даже регулира и звука. Моите файлове трябва да са на компютъра и през телефона управлявам плеъра. Мога да търся, избирам, пускам, спирам, регулирам звука.

Има и опция да си направя плейлиста и после от един телефон мога да управлявам друг. Но в този случай е с едно голямо "НО". Реално програмата не плейва моите файлове, на техния сървър качва само плейлистата и после търси съвпадение по име в някаква тяхна база данни и плейва това, което тя намери. В доста от случаите работи. Но имам по-специфични версии на песните и някои не ги намира, други ги плейва с грешен файл и реално е друга версията на песента.

Та точно заради това не ми хареса накрая. Все пак искам да си слушам моите файлове.

Това, което намерих и работи от едно андроид устройство на друго е AllCast. Има клиент има и сървър. С тази програма се плейват моите файлове от телефона и се стриймват на друго андроид устройство. Не можах да подкарам регулиране на звука, но за момента пълно щастие няма.
Цитирай
#6

Ако двете устройства са Samsung за тях решението е много лесно -> Group Play.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)