Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia Z1 AU SOL23
#1

Здравейте колеги.Сдобих се с телефон Sony Xperia Z1 от китайски оператор AU модел SOL23 IMEI?-ако ви трябва мога да го кажа.Телефона стоеше в магазина ни в Исландия(а той до най-посещаваната природна забележителност тук.)турсити ни го донесоха намерен на земята, ,след като никой не си го потърси за една година реших да го взема за мен.Проблема е следният 1во в телефона е пълно с някакви китайски апликации който след хард ресет не се махат?2ро когато му сложа моята си Исландска карта не я разчита въобще?32гб е и мисля да го ползвам повече като фотоапарат.Та въпроса ми е има ли някаква версия да сложа нормален андроид без всичките тези китайски апликации?2ро има ли вариянт някъде в България да бъде разкодиран?Благодаря ви предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

С Флаштул се прави процедурата за смяна на рома,погледни темите по-горе.Но имай предвид,че китайските версии на апаратите,работят на различни честоти и е много възможно да не тръгне и да имаш едно таблетче.

ex. Sony Z1 black =》 ex.  Samsung S7 edge =》 ex. Samsung Note 10 plus 4G 256 GB =》 Samsung S23 ultra 512 GB
Цитирай
#3

Като вляза в настройките имам да си избера на какъв режим да работи и имам опция Ooverseas Auto(Select this wehn you want to use GSM/UMTS/LTE(prefered)overseas Huh
Цитирай
#4

4GLTE (800MHz)<Platinum band>
Downlink: Max / Uplink: Max (Mbps) *6
75 / 25
4G LTE (2GHz)
Downlink: Max / Uplink: Max (Mbps) *6
150 / 12 [4]
4G LTE
Carrier Aggregation
Downlink: Max (Mbps) *6
-
VoLTE
-
WiMAX 2+
Downlink: Max / Uplink: Max (Mbps)
-
WiMAX 2+
Carrier Aggregation
Downlink: Max (Mbps)
-
3G<WIN HIGH SPEED>
Downlink: Max / Uplink: Max (Mbps)
9.2 / 5.5
3


Това са работните честоти ,трябва да се провери дали вашите оператори ги ползват...
Относно дали е кодиран към оператор ,преди да го дадете проверете =>
To reach the SERVICE MENU you just need open the dialer and enter the following sequence:

*#*#7378423#*#*

• # A menu will appear.
• # Go to: SERVICE INFO
• # Go to: SIMLOCK
От горе на долу 3та опция
https://www.youtube.com/watch?v=DGmQlCkW3ns

ex. Sony Z1 black =》 ex.  Samsung S7 edge =》 ex. Samsung Note 10 plus 4G 256 GB =》 Samsung S23 ultra 512 GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)