Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на таблет около 200 лв нов или втора употреба
#1

Здравейте. Ще помоля за съвет за избор на таблет, като изискванията са най-общо:
- ще се ползва от дете, затова по-евтин по-добре, но и аз ще го прицъквам доста
- ползване - гледане на филмчета, игрички прости напр. рисуване, оцветяване, нищо тежко, интернет
- по скоро Андроид поради наличието на повече приложения и познаването на системата

В момента ползвам Samsung Note II и ако може таблета за тези пари да работи подобно на тел. като бързина и плавност - екстра. Та за какви параметри горе долу да се оглеждам процесор, РАМ, дисплей (батерията не ми е важна много, 3G съвсем - ще се ползва без мобилен нет така или иначе, GPS също не е задължитеклен).
Произход на таблета - нов от магазин (имам карта на Виваком за техните отстъпки), втора употреба също е вариант, макар че май ще избегна олх, че нещо не ми вдъхват доверие търговците там. Китайските сайтове за сега не са вариант(митници, ДДС, малко ми се вижда сложничко, а и там не са много стока някои от продавачите). Може би вариант на китайски магазин с EU склад и доставка. Вариант е също да изчакам черния петък, макар че там не се знае какви цени ще измислят.
Всякакви предложения са добре дошли, вкл. и такива с директни линкове на продукти.
благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Има 2-3 добри марки за тези пари , но са от Китай Smile) ако ти се чака мога да ти ги поръчам (въпроса е да ти се чака 15-20 дни)
Цитирай
#3

Колега дай ако е удобно някакви подробности( цени, доставка, гаранция) и ако е възможно някакви линкове да погледна конкретноте устройства (не възразявам и срещу нещо дуал бут). Мерси.
Цитирай
#4

Според мен най напред трябва да избереш големината.моя е на 3годинки и съм му взел леново a7600,отлично се справя,а и не взима моите вече,че му изглеждат малки Smile
Цитирай
#5

От европейски склад,две ОС- http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_219480.html?wid=3

ZTE Nubia Z7 Max
Цитирай
#6

Поръчвал ли си нещо от европейския склад до България, защото тя липсва в списъка за доставка.
Цитирай
#7

Най-отдолу пише : други страни/Other countries/

ZTE Nubia Z7 Max
Цитирай
#8

Cube talk 7x е доста добър модел (за тази цена ) има си всичко основно което е нужно за един таблет ...

Дуал буут в този ценови клас също има ..

Може да разгледаш някои от моделите на Teclast и Onda

Може би Teclast X80H би ти свършил работа Wink)

8 inch Teclast X80H Dual Boots Tablet PC Windows 8.1 & Android 4.4 Intel Z3735F Quad Core 1280X800 IPS 2GB/32GB HDMI BT4.0
http://www.aliexpress.com/item/8-inch-Te...19958.html
(from AliExpress Android)
Цитирай
#9

Никак не лошо предложение, но тук пък възниква проблема с митницата и от там по-високата цена (евентуално). Иначе ме блазнят не лошите характеристики, но с китайците никога не можеш да си сигурен какво ще излезе. Сега гледам разни самсунги галакси таб 2 10" за по 200 лв втора употреба и много зех да се чудя дали не е добра оферта.
Цитирай
#10

Самсунга ако ше ползваш за фоторамка ,става Smile
Цитирай
#11

Ддс то е 20% ...на тези цени дори да го начислят на таблета ти - пак се включва в бюджета ти Wink)
Цитирай
#12

(2015-09-28, 14:10:22)VLADO 66 написа:  Най-отдолу пише : други страни/Other countries/

Хм, аз от европейския склад такава опция не видях...
Цитирай
#13

(2015-09-29, 11:19:58)oxy2 написа:  Самсунга ако ше ползваш за фоторамка ,става Smile

Ми като му чета хар. уж става, но като не съм го пипал... То и с китайските е същото-  хар. добре на хартия, но на практика нещо не стават нещата. А как са китайсйите произведения на бг пазар (ревопад и подобни)-поне гаранционен сервиз имат някакъв (май)?
Цитирай
#14

За китайските модели , които изброих по-горе мога да ти кажа от първа ръка , понеже се занимавас с техника оттам ...работят си добре - а и това са добрите им марки ...продуктите им са качествени - не са като тези които се продават на бг пазара
Цитирай
#15

За тези пари се намираха lg v490 почти нови от olx.бих заложил на таково вместо някакъв хептен измислен китайски
Цитирай
#16

Гледам сега Леново А7-10 с МТК 8127 е на промоция на 155 лв. Добре лие като цена, иначе като параметри би трябвало да свърши работа?
Цитирай
#17

Като цена да, но имай пред вид, че е бая орязано като характеристики. Вкъщи сме с lenovo S5000 F. Доволен съм. Ползва го 4 годишно дете и то е доволно. На практика върви всичко. Игри събуей и от този тип също стават. Задължително с протектор и калъф
Цената обаче е друга.

Nokia 8
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)