Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Има ли функция "вибриране", при "вдигане" и други въпроси.
#1

Здравейте! От 2 дена съм с нов телефон - Galaxy S5 NEO. Като цяло съм доволен, разбира се, а преди бях с Lenovo S660. Единственото му предимство беше, че операционната му система беше много по-чиста и близка до оригиналния релийз, а тази е доста по-преправена.
    В този ред на мисли, бих искал да попитам, дали мога да направя така, че когато звъня на някого, в момента в който той вдигне, телефонът да вибрира веднъж за кратко. Това ми е много удобна функция, която май не намирам тук, та за това се обръщам към вас....
    До колкото разбирам, прехвърлянето на историите на Viber и Whatsup май е невъзможна или много трудна работа... Ако има начин да го направя от стария телефон, моля някой да ми помогне. Да уточня само, че при включването на стария апарат, след като работеха на  новия, ми се "рестартираха" програмите и ми излезе началния екран за въвеждане на номер и т.н. При това обстоятелство не знам дали се пазят файловете....
     Благодаря предварително!

P.S. Направих пълен бекъп на вътрешната памет с MyPhoneExplorer. В момента имам папки с Viber и Whatsup, в най-разнобразна информация, вкл. снимки. Предполагам да има и историята на съобщенията. Дали обаче ще може да се прехвърли?
Цитирай
Аксесоари
#2

Настройки -> Повикване -> Известия за повикване -> Вибриране при отговор

D_coffee
Цитирай
#3

няма "повикване".....
Цитирай
#4

Settings/Applications/Call/Call alerts-Vibrate when answered Wink

Samsung Galaxy S22 Ultra
Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай
#5

Много благодаря! За пръв път виждам този тип настройки да са "наврени" там.... Ама карай, важното е, че работи! Wink
Исках да попитам и за S Planner. Преди съм ползвал очевидно някакъв стандартен андроидски календар, а това го замества. Само че преди можех да си изкарам на основния екран малко прозорче, където да ми пише предстоящите 2-3 събития през идните дни. Тук не намирам такова нещо. Единствено може да се изкара целия календар на цял един екран, което не ми върши работа.
Цитирай
#6

За S Planner май няма такъв widget. Има някакъв, който показва събитията по дни. Щом си свикнал с Google Calendar си го свали от Google Play и си ползвай него -  https://play.google.com/store/apps/detai...d.calendar.

D_coffee
Цитирай
#7

Благодаря! А с тази копирана информация от стария ми телефон има ли шанс да възстановя историите от Viber и WhatsApp? Направил съм backup на цялата вътрешна памет.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)