Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

При зарждане на страница в хром ме пренасочва към друг сайт
#1

Когато се опитам да заредя страница, понякога на случаен принцип ме редиректва към oneclickad.com и излиза съобщение ,че съм със стар андроид и трябва да инсталирам ъпдейт. Прикачил съм скрийншот. Последно съм инсталирал zedge но се съмнявам да е от това. С nexus 5 съм


Прикачени файлове Миниатюри
   

Nexus 5
Android 5.1.1
Цитирай
Аксесоари
#2

Просто сaйтa отчитa, че влизaш през aндроид и товa сa реклaмни трикове, зa дa изтеглиш въпросното приложение, което уж ще "подобри" рaботaтa нa телефонa (подобно нa реклaмните бaнери в нaстолните версии нa същите сaйтове). Просто не обръщaй внимaние нa подобни изскaчaщи прозорци (дaвaш нaзaд), или си инстaлирaй прогрaмaтa AdAway (изисквa Root). Вaриaнтa, който aз ползвaм е Мозилa с инстaлирaнa добaвкa AdBlock Smile

#TeamPixel
Цитирай
#3

Да не се тревожа за вируси и тн.?

Nexus 5
Android 5.1.1
Цитирай
#4

Не, вируси под aндроид нямa. Aко имaш някaкъв проблем с телефонa, търси някaкво приложение, инстaлирaно по невнимaние Smile

#TeamPixel
Цитирай
#5

Както и да е..... Smile
Цитирай
#6

Разгледай тази тема https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=76605 Ако сметнеш за необходимо - приложи описаните стъпки.
Пусни и едно сканиране с dr.web.
Цитирай
#7

Здравейте! Защо винаги като търся нещо използвайки гугъл хром ме редиректва към некъв сайт и телефона почва да вибрира и като цяло трябва да затворя апп-а и да го пускам наново?? Много е дразнещо и как мога да го премахна?
Цитирай
#8

Същия проблем имам на таблита и 2та ми телефона.
Как може да го решим

Samsung Galaxy S7
Цитирай
#9

Да и аз имам проблема с рекламите супер досаден е

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#10

Имате инсталирано приложение което Ви пренасочва. Root и AdAway ще реши проблема.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#11

Root не искам да слагам.
AdAway се инсталира само когато има root ли?
Може ли без root да решим проблема?

Samsung Galaxy S7
Цитирай
#12

Няма да работи колега!
На Chrome отидете на Settings->home page off

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#13

(2015-10-13, 12:58:31)mcrady написа:  Root не искам да слагам.
AdAway се инсталира само когато има root ли?
Може ли без root да решим проблема?

Това приложение спира рекламите в браузъра и не изисква root

https://play.google.com/store/apps/detai....blockthis

Не знам, колко обаче ще реши проблема с пренасочването....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#14
Sad 

и при мен го има същият проблем , много е дразнещо особено ако постоянно се полза устройството, хард ресети, сумати антивирусни и немога да се оправи
Цитирай
#15

Здравейте! Преди няколко дни купих нов телефон, доволен съм, но изведнъж работата с браузърите,  постоянно изникват реклами, отварят се нови прозорци с линкове, сами се теглят файлове, не знам откъде излезнаха. Вирус ли е , не мисля, нарочно ли е направено така, с цел да се рекламира някое приложение Smile Има ли начин до се премахнат?


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#16

Решение:
роот и AdAway
Цитирай
#17

Изтрий кеша на браузъра!

Doogee S30
Цитирай
#18

И да го изтрие и да не го изтие пак ще си излизат.
Отговора е във втория пост...
Иначе само натискаш Back бутона си си ОК. Но никога не се съгласявай с тези реклами.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#19

На същия хал съм от месеци. Невъзможно е да се използва бразуър на таблета/телефона. Трил съм кешове, приложения, изтриване на гугъл профил, смяна да браузъри (Stock, Chrome, Chrome beta, Firefox, Dolphin). По някаква причина само опера мини не успява да контролира, но той не може да се ползва за пълноценен брауз постоянно.
Подозирам, че е заразен профилът ми в гугъл, защото след изтриване на всички приложения пренасочването пак се връща.
Цитирай
#20

Аз вчера инсталирах две игри от маркета и почна пренасочването и при мен,ресетнах го и за сега е добре.

HTC Desire X / 4.1
DIVA 8 IPS / 5.1
Redmi Note 7 / 10 / 4/64
Цитирай
#21

Здравейте!

От известно време забелязвам adware на телефона ми. Появява се основно в Chrome, но понякога и на други места. Пробвах с mbam от маркета, както и с няколко антивирусни, мисля, че mbam откри един троянец, но проблемът си остана. Скрийншот Това е рекламата, докато е на екрана има и постоянна вибрация. Ще мога ли да се оправя без reset ?

Samsung Galaxy Nexus, ROOT 4.4.4
Цитирай
#22

Теглиш Firefox, след това му слагаш добавка uBlock origin и си шест.

Половин година може би карам така вече. Лек не намерих, а ресет не помага. Заразени са както телефона ми, така и таблетът.


Поздрави.
Цитирай
#23

(2016-01-03, 16:51:19)Paint написа:  ...Скрийншот Това е рекламата, докато е на екрана има и постоянна вибрация. Ще мога ли да се оправя без reset ?

Първата грешка, която правиш е, че се опитваш да инсталираш "антивирусни" на нещо, за което няма вируси по принцип.
Тези сайтове умишлено изписват това, че уж телефона бил "заразен", имал "вирус" и те препращат към Google Play да инсталираш някое приложение (всъщност това е и целта и рекламата на самото приложение, което искат да пробутат насила).
Просто затваряш новоотворения таб с въпросните "зарази и вируси" и си продължаваш работата с Chrome както преди (до следващото посещаване на този сайт със самоизскачащи прозорци за реклама).
Много често в Zamunda и някои други сайтове се появяват тези "съобщения" с вибрация и ги игнорираш по този начин само.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#24

Най-голямата грешка на начинаещите потребители на Android е да инсталират антивирусни, оптимизатори, чистачи и др. боклуци, чиято единствена цел е да убедят потребителя, че вършат някаква работа и им помагат. Всъщност ефектът е точно обратен. Телефонът ви се пълни с реклама и измамни съобщения.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)